ЦИКЛОВА КОМІСІЯ
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ


  Головне меню

Головна

Новини

Дистанційне навчання

Абітурієнту:

Приймальна комісія

Спеціальності

Підготовчі курси

Навчальний заклад:

Загальна інформація

Символіка

Ліцензії, сертифікати

Керівництво

Фінансова діяльність

Публічна інформація

Навчальний процес:

Навчальна робота

Виховна робота

Методична робота

Самоврядування

Стипендіальна комісія

Професійна орієнтація

Працевлаштування

Відділення:

Технічне

Економічне

Циклові комісії:

Технічної підготовки

Гуманітарної підготовки

Економічної підготовки

Загальноосвіт. дисциплін

Webmail

Дописати в новини


Голова циклової комісії професійно-технічної підготовки
Балазан Олег Олександрович

Циклова комісія професійно-технічної підготовки – одна з найбільших за складом. Вона об’єднує викладачів дисциплін професійного циклу підготовки. До складу комісії входять висококваліфіковані викладачі, які мають спеціальну та педагогічну освіту, досвід практичної роботи, високий рівень педагогічної майстерності.

Майже половина викладачів циклової комісії – це спеціалісти вищої категорії, троє з них мають педагогічне звання «викладач-методист».

Члени циклової комісії постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня: проходять курси підвищення кваліфікації, беруть активну участь у конференціях з обміну досвідом, обласних і всеукраїнських семінарах, виставках сучасної сільськогосподарської техніки, дають відкриті заняття, займаються самоосвітою.

Викладачі Васильєв С.І. та Панченко О.М.
на виставці сільськогосподарської техніки

Педагогічні працівники циклової комісії постійно працюють над підвищенням якості навчання та виховання студентської молоді, розробляють методичні рекомендації щодо вдосконалення викладання дисциплін, ефективного використання навчального обладнання, наочних посібників при проведенні навчальних занять.

Активно впроваджують у свою педагогічну та викладацьку діяльність інноваційні технології: проектну, структурно-модульну систему навчального процесу з рейтинговою оцінкою знань студентів, інтерактивне навчання, інформаційно-комп'ютерні технології.

Традицією стали зустрічі студентів з фермерами району, які досягли певних успіхів у виробничій діяльності. Викладачі циклової комісії щорічно проводять лекції на семінарах керівників і спеціалістів сільськогосподарського виробництва.

Активно ведеться профорієнтаційна робота у закріплених школах міста та району. Викладачі циклової комісії активно проводять різноманітні професійні конкурси. Традиційними стали конкурси «Нумо, хлопці!», «Кращий ремонтник», «Кращий комбайнер», «Знавець тракторів» та інші.

Дружній колектив циклової комісії професійно-технічної підготовкиОстанній крок до Парижу

Дата публікації: 07.12.2018

Студенти-механіки нашого технікуму взяли участь у Всеукраїнському конкурсі АГРО-2019, що проводиться БФ Б. Колеснікова. Серед 1700 студентів із 34 аграрних вишів України, Рада експертів відібрала 83 фіналіста, які успішно впоралися з поставленими у першому турі завданнями.

Дяговець Валентин та Одаріков Іван (група 1М916) увійшли до числа фіналістів і наразі активно працюють над проектами, що будуть захищати 12 грудня у м. Києві перед членами журі. «Розведення страусів в умовах Донецької області» та «Вирощування лимонів у кліматичних умовах Донецької області» – проекти цікаві та креативні, але ще необхідно довести, що вони можуть бути не тільки реалізовані, а і приносити прибуток.

Сподіваємося, що проекти наших вихованців увійдуть до тридцятки найкращих проектів, автори яких у лютому 2019 року відправляться на галузеву виставу SIMA-2019 у ПарижіКонкурс «Найкраща аграрна практика 2018»

Дата публікації: 25.11.2018

Студент технічного відділення Груненко Микола (група 3МЛ17) бере участь у всеукраїнському конкурсі «Найкраща аграрна практика 2018», що проводиться онлайн-виданням agroportal.ua за підтримки Державної установи «Агроосвіта», асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», компаній AgriLab, Drone.UA та «КВС-Україна».

Запрошуємо гостей сайту переглянути відео і, якщо воно Вам подобається, проголосувати за нашого учасника на сторінці організаторів конкурсуСтуденти Слов’янського аграрного технікуму долучилися до змагання за подорож в Париж

Дата публікації: 23.11.2018

28 найкращих студентів випускних курсів технічного відділення Слов’янського аграрного технікуму взяли участь у першому етапі відкритого всеукраїнського конкурсу «Агро-2019», що проводиться з метою підтримки студентів, які отримують агроспеціальності; мотивування та заохочення їх до подальшого навчання і розвитку в галузі.

Учасників конкурсу привітала директор технікуму Плахова Т.М., яка побажала їм перемоги і поїздки на міжнародну виставку сільського господарства та тваринництва SIMA-2019 у Париж. Саме таку нагороду отримають 30 найкращих студентів аграрних вишів України від БФ Б. КолесніковаЗасніжена екскурсія студентів-механіків до ТОВ «КЗТС МАШИНІНГ»

Дата публікації: 20.11.2018

Студенти технічного відділення побували з екскурсією на одному з провідних підприємств українського ринку сільськогосподарських виробників – ТОВ «КЗТС МАШИНІНГ», а саме у четвертому відділенні компанії в селі Олександрівка. Земля повільно вкривалося снігом, та робота не припинялася ні на мить. Головний інженер Булавін Віктор Володимирович показав та розповів майбутнім колегам про весь виробничий процес від внесення добрив та обробітку грунту до збирання врожаю, заготівлі кормів та переробки молочної продукції

Технічний парк підприємства не міг не викликати у студентів-механіків професійний інтерес. Десятки одиниць найсучаснішої сільськогосподарської техніки іменитих світових виробників – John Deere, New Holland, Horsсh, CLAAS, Great Plains, KUHN – це те, з чим уже скоро доведеться мати справу на практиці. Екскурсанти ознайомилися з роботою ремонтної майстерні, побували на складі запасних частин, дізналися, як відбувається консервація техніки на зимовий період

Позитивні емоції викликало відвідування молочного виробництва компанії. Технолог Брагінець Надія Михайлівна не лише ознайомила з процесом переробки молока, але й гостинно пригостила студентів. Молоко, сир, вершки, сметана, масло – все смачне і натуральне. Так екскурсанти не просто дізналися про повний виробничий цикл «КЗТС МАШИНІНГ» від вирощування кормових культур, заготівлі кормів, утримання великої рогатої худоби, переробки власної сировини, але і змогли оцінити його кінцевий результат

Адміністрація ВП «Слов’янський технікум Луганського НАУ» висловлює подяку керівництву та спеціалістам ТОВ «КЗТС МАШИНІНГ» за цікаву і змістовну екскурсіюАзбука дорожнього руху для першокурсників

Дата публікації: 14.11.2018

Рішенням Генеральної Асамблеї ООН, 2011-2020 роки проголошено Десятиліттям дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху в світі, у зв’язку з чим світовим співтовариством розпочато низку заходів, спрямованих на якісне поліпшення ситуації з проблемою дорожньо-транспортної аварійності. Одним з найбільш дієвих заходів роз’яснювально-агітаційного характеру у цій сфері є проведення щорічних тижнів безпеки дорожнього руху.

З метою проведення профілактичної роботи щодо запобігання дорожньо-транспортному травматизму, в рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, 13 листопада викладачем Пристінським О.В. проведено виховну годину «Азбука дорожнього руху» зі студентами першого року навчанняЗахист курсових проектів з технічного сервісу студентами-заочниками

Дата публікації: 01.11.2018

31 жовтня та 1 листопада, згідно з графіком, відбувся захист курсових проектів з дисципліни «Технічний сервіс в АПК» студентами технічного відділення заочної форми навчання. Під час захисту студенти показали високий рівень теоретичних знань і практичних навиків з технічного обслуговування та діагностування тракторів, автомобілів та сільськогосподарських машин як вітчизняного виробництва так і закордонного

Результатом захисту та підтвердженням професійної компетентності студентів є: 25 оцінок «відмінно» та 15 оцінок «добре» з 51 студента, що вийшли на захист курсових проектівПосівні роботи на навчально-дослідному полі

Дата публікації: 19.09.2018

У другій декаді вересня, як то рекомендується агротехнічними рекомендаціями, в учбовому господарстві технікуму розпочалися посівні роботи – на навчально-дослідному полі висіваються різні сорти озимої пшениці.

Цьогорічні погодні умови є досить сприятливими: посівний шар ґрунту на сьогодні достатньо зволожений, а з наступного тижня синоптики прогнозують чи не щоденні дощі. Тож, найближчим часом, можна сподіватися на рівномірні, дружні сходи, що дасть можливість посівам добре перезимувати.

Студенти-механіки ІІІ курсу, в рамках навчальної практики, мають можливість набути ґрунтовних навичок керування трактором, повправлятися у комплектуванні, технологічному регулюванні та підготовці до роботи посівного і ґрунтообробного машинно-тракторних агрегатів, набути майстерності у виконанні польових робіт. Посівні роботи ведуться агрегатом у складі МТЗ-80 + СЗ-3,6. Окрема ланка студентів займається передпосівною підготовкою ґрунту – культивація трактором ЮМЗ-6КЛ з культиватором КПС-4 і зубовими боронамиВиробнича технологічна практика студентів в учбовому господарстві

Дата публікації: 13.07.2018

На навчально-дослідному полі учбового господарства ВП «Слов’янський технікум Луганського національного аграрного університету» триває виробнича технологічна практика студентів із спеціальності «Агроінженерія».

У відповідності до затвердженої Міністерством аграрної політики та продовольства України програми виробничої технологічної практики, студенти, разом з майстрами виробничого навчання, беруть участь у підготовці до роботи зернозбирального комбайна та збиранні озимої пшениціДень механіка в Слов’янському аграрному технікумі

Дата публікації: 25.05.2018

Вранці 23 травня на подвір’ї аграрного технікуму створилася незвична метушня – студенти і викладачі робили останні приготування до професійного конкурсу «День механіка-2018»: з ангарів на подвір’я одночасно виїхали трактори, автомобілі, зернозбиральний комбайн, вивели іншу сільськогосподарську техніку. Конкурс «День механіка», в якому своїми професійними знаннями і навичками міряються студенти-механіки, вже став традиційним – проводиться щороку наприкінці травня

Цього року участь у конкурсі взяли п’ять команд з числа студентів третього і четвертого (випускного) курсів, по одній команді від кожної академічної групи. Учасники конкурсу, на перший погляд, були дещо не в рівних умовах: студенти 3-го курсу пройшли теоретичний курс із будови та експлуатації сільськогосподарської техніки і курс водіїв, а студенти 4 курсу, вже пройшли повний курс навчання і менше ніж за місяць отримають дипломи техніків-механіків. Але, як показали результати конкурсу – це лише на перший погляд

Після настанов, що пролунали з боку адміністрації навчального закладу, кожна із команд презентувала себе, зробивши це в різних формах: підібрали уніформу, підготували агітаційні плакати, девізи, «кричалки», підготували музичні привітання. Далі пройшла коротка розминка, в якій капітани команд показали свою теоретичну підготовку під час бліцопитування з питань професійної діяльності механіка

Наступним етапом стала практична частина, в якій командам пропонувалося виконати послідовно виконати наступні завдання: розбирання-складання сошника зернової сівалки (на час), визначення ремонтних розмірів шийок колінчастого валу, перевірки справності акумуляторної батареї.

Із зацікавленням представники команд шукали несправності у вантажівках – визначення їх і усунення дало можливість запустити двигуни (авто завчасно виведені з ладу винахідливими майстрами-водіями)

Не складним, але дуже цікавим виявився конкурс, в якому учасники повинні були скласти ґрунтообробний машинно-тракторний агрегат і налаштувати його на задані параметри роботи.

Дуже захопливим було налаштування зернозбирального комбайна на збирання заданої (за жеребкуванням) сільськогосподарської культури

Видовищним і дуже динамічним був конкурс із швидкісного фігурного водіння міні-трактора з транспортним причепом.

Саме в цих конкурсах студенти могли проявити себе як справжні механіки, виконуючи завдання наближені до виробничих умов. Команди не підвели – всі учасники справилися із запропонованими завданнями на високому фаховому рівні

На завершення учасникам конкурсу було запропоновано надати першу медичну допомогу умовним потерпілим у ДТП. Використовуючи медичні засоби з автомобільних аптечок, а також підручні матеріали, учасники конкурсу на швидкість вправлялися у зупиненні кровотечі, накладанні шини на зламану кінцівку, у приведенні потерпілого до тями.

Оцінку діям конкурсантів дав представник пожежно-рятувальної служби міста Слов’янська Істомін С. А., який прокоментував правильність дій і оцінив роботу команд

Після закінчення останнього змагання турнірна таблиця показала, що з мінімальним відривом перемогли студенти 3-го курсу, група 1М915 (капітан Міщенко Михайло). Друге і третє місця посіли, відповідно, команди групи 1М914 (4 курс, капітан Сухоручко Олексій) і команда групи 3МЛ17 (3 курс, капітан Груненко Микола). Переможці змагань були нагороджені солодкими призами, приємними подарунками та грамотами

Цьогорічний конкурс черговий раз довів високу якість підготовки кадрів для сільського господарства, що здійснюється у Слов’янському аграрному технікуміДе народжуються сталеві коні: екскурсія на Харківський тракторний завод

Дата публікації: 16.05.2018

15 травня студенти технічного відділення відвідали з екскурсією АТ «Харківський тракторний завод», ставлячи на меті закріплення теоретичного матеріалу з будови тракторів, а також ознайомлення умовами виробництва і технологічним обладнанням тракторного заводу.

Харківський тракторний завод був заснований в 1930 році і є одним з найбільших машинобудівних підприємств України. Завдяки багаторічній практиці поставок продукції на експорт, торгова марка «ХТЗ» входить в число найбільш відомих за кордоном українських брендів. За 85 років роботи завод випустив більше 2,5 мільйонів тракторів, а також понад 500 тис. одиниць іншої важкої спеціалізованої техніки. Продукцію заводу завжди відрізняла надійність, функціональність і висока якість виконання. На сьогоднішній день Харківський тракторний завод виробляє десятки моделей сучасних тракторів і спецтехніки, яка не втратила своєї актуальності і продовжує залишатися широко затребуваною серед великого кола споживачів, завдяки своїй надійності, ефективності і прийнятній конкурентоспроможній ціні

Виїхавши із Слов’янська о 7 годині ранку, о 10 годині автобус екскурсантів вже був на стоянці поруч і заводом. 43 студенти та 8 викладачів для проходження екскурсії розділилися на дві групи, що пов’язане, передусім із неможливістю добре чути розповідь екскурсовода при великій кількості осіб (враховуючи, що працююче обладнання складального цеху є досить шумним)

Екскурсія заводом для кожної з груп тривала не довго, близько години. За цей час студенти і викладачі змогли коротко ознайомитися з історією заводу і теперішнім його станом, відвідати виробництво і на власні очі побачити, як із окремих вузлів і агрегатів народжуються потужні машини, які будуть надалі десятками років справно працювати як на полях України, так і країн близького і далекого зарубіжжя. В основному це енергонасичені трактори загального призначення: колісні ХТЗ-242К, ХТЗ-243К, ХТЗ-17221, ХТЗ-150К, гусеничні ХТЗ-181.

Основна частина екскурсії проходила в головному складальному цеху ХТЗ. На конвеєрі, довжина якого сягає 250 м, працюють десятки робітників-складальників, в цьому ж цеху працюють сотні робітників допоміжного виробництва: логістика деталей і вузлів, комплектування деталей, заправка обкатка і випробування готових тракторів та ін. Крім цього, тисячі робітників (як інших цехів ХТЗ, так і сторонніх підприємств) задіяні у виробництві деталей і вузлів, що використовуються на складальному конвеєрі. Фото і відеозйомку в приміщенні, де знаходиться головний складальний конвеєр, суворо заборонено службою безпеки підприємства, через що неможливо подати детальний фоторепортаж з цієї частини нашої екскурсії. Але частину з побаченого екскурсантами може досить точно передати наступне відео:

Студенти із захопленням слухали екскурсовода, отримували відповіді на усі запитання, яких з’являлося немало в ході екскурсу. Пройшовши вздовж усього складального конвеєра, і побачивши увесь процес збирання тракторів (від двох ведучих мостів, що окремо лежать на опорах до сходження готового трактора з конвеєра), відвідувачі заводу вийшли в цех заправки обкатки і випробування готової техніки. Тут вже можна було не кваплячись оглянути готовий трактор як зовні, так і зсередини, посидіти в кабіні, сфотографувати.

І студенти, і супроводжуючі викладачі за час екскурсії тракторним заводом отримали багато нової цікавої інформації, безліч позитивних емоцій, корисно і цікаво провівши час

Треба також сказати, що подорож до Харкова не закінчилася відвідуванням Харківського тракторного заводу і продовжилася прогулянкою центром міста, зокрема, центральним міським паркомосвітній портал Педагогічна преса
© Бойко С.М., ВП "Слов'янський технікум Луганського НАУ", 2008-2018