Головне меню

Головна сторінка

Новини коледжу

Місце шани та вдячності

Студенту:

Дистанційне навчання

Розклад занять

Розклад дзвінків

Стипендіальна комісія

Викладачу:

Методична робота

Самоосвіта викладачів

Пропозиції самоосвіти

Інструменти дист.навчання

Абітурієнту:

Спеціальності

Приймальна комісія

Правила прийому

Хочу тут навчатися!

Навчання за ваучером ЦЗ

Заклад освіти:

Ліцензії, сертифікати

ОПП підготовки ФМБ

Електронна копія диплому

Керівництво

Накази

Самоврядування

Технічне відділення

Економічне відділення

Літопис технікуму

Освітній процес:

Навчальна робота

Виховна робота

Професійна орієнтація

Працевлаштування

Циклові комісії:

Технічної підготовки

Гуманітарної підготовки

Економічної підготовки

Загальноосвіт. дисциплін




Тренінг «Навички для успішної кар’єри»

Дата публікації: 25.04.2024

25 квітня 75 студентів нашого закладу освіти взяли участь у тренінгу з розвитку soft skills та hard skills «Навички для успішної кар’єри», що був організований фахівцями Костянтинівського міського центру зайнятості.

Ця термінологія не нова, вперше її застосували в армії США в середині 60-х років ХХ століття. Завдяки такому розмежуванню вмінь та знань командуючі намагалися підвищити рівень підготовки військовослужбовців. Досвід виявився гідним уваги, і поступово практика оцінювання скілів розповсюдилася на інші галузі. До нас в Україну практика оцінювання професійних навичок у сучасному сенсі прийшла не так давно. Однак саме вона стала надійним помічником рекрутерів в оцінюванні потенціалу кандидата.

Hard skills («жорсткі» навички) – це вміння та знання, необхідні для певної посади та конкретної роботи, те, що ми вивчаємо у виші, в коледжі або інструкції, які ми засвоюємо на попередньому місці роботи. Наприклад, вміння швидко друкувати, володіння іноземними мовами, знання мов програмування, математичні обчислення тощо. Щоб отримати необхідні знання, треба навчатися, а підтвердженням є сертифікат або диплом.

Soft skills («м’які» навички) – універсальні компетенції, що допомагають не стільки бути висококласним фахівцем, скільки будувати кар’єру та сформувати власну репутацію. Найчастіше до soft skills відносять наступні: комунікабельність, вміння працювати в команді, критичне мислення, лідерство, креативність, адаптивність, емоційний інтелект, вміння дотримуватися дедлайнів, відповідальність та дисциплінованість. Soft skills формуються впродовж життя, під впливом виховання і життєвого досвіду. Оцінити їх в конкретних показниках вкрай важко, однак розвинути – реально. Під час тренінгу студенти дізналися, яким чином це можна зробити. Здобувачам освіти були запропоновані вправи, спрямовані на розвиток креативного мислення, концентрації, уваги тощо. Усі охочі пройшли тест та дізналися, наскільки вони володіють лідерськими якостями.

Присутні зрозуміли, що для успішної побудови кар'єри має значення не лише те, які навички має людина, а здебільшого те, чи вміє вона їх правильно використовувати. Загалом, hard skills і soft skills добре працюють у парі, адже перші допомагають людині знайти роботу та якісно її виконувати, а другі – стати успішним спеціалістом у своїй справі.



Обласна науково-практична конференція «Дослідна і проєктна діяльність студентської молоді з національно-патріотичного виховання»

Дата публікації: 22.04.2024

17 квітня 2024 року в онлайн-форматі в рамках роботи обласного методичного об'єднання викладачів української мови і літератури пройшла обласна науково-практична конференція «Дослідна і проєктна діяльність студентської молоді з національно-патріотичного виховання» серед закладів фахової передвищої освіти Донецької області.

Викладачі циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки нашого коледжу взяли в ній активну участь як наукові керівники студентів – учасників конференції.

Студенти нашого коледжу представили такі доповіді:

«Якби зустрілися ми знову…» (Дослідження до 210 – ї річниці з дня народження Тараса Шевченка) – Єрьоменко Анастасія (науковий керівник Шевченко Д.А.);

«Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (англійською мовою) – Пшиченко Анна (науковий керівник Руденко Ю.Г);

«Харківська школа романтиків в українському історико – літературному процесі першої половини 19 ст.» – Ткаченко Захар (науковий керівник Висицька С.М.);

Соловйова Дарія (науковий керівник Кузнєцова Н.В.) зі своїм проєктом «Літературна діяльність Михайла Петренка» виступила онлайн.

Участь у таких заходах сприяє національно-патріотичному вихованню та підвищенню рівня національної свідомості студентської молоді, формує активну громадянську позицію.



Педагогічний Оскар – 2024

Дата публікації: 17.04.2024

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу «ПЕДАГОГІЧНИЙ ОСКАР – 2024», наших викладачів Теплицьку Ольгу Юріївну і Карась Галину Миколаївну – І місце у номінації «Сучасні дидактичні підходи до організації практичної підготовки здобувачів освіти закладу фахової передвищої освіти»!



Єднаймо душі словом Кобзаря!

Дата публікації: 12.04.2024

Студенти ВСП "Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ ім. В.Даля" з 04 березня по 09 березня 2024 року долучились до флешмобу «Єднаймо душі словом Кобзаря!», який організувала Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» на честь 210 річниці від дня народження українського письменника, художника, громадського діяча Тараса Шевченка.

Флешмоб було організовано у соціальній мережі «Фейсбук».

Пишаємося нашими студентами!



Рух – це життя. Життя – це рух!

Дата публікації: 08.04.2024

Всесвітній день здоров’я щорічно відзначається 7 квітня. В цей день у 1948 році була створена Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), на яку покладено вирішення міжнародних проблем, пов’язаних з охороною здоров’я населення планети.

4 квітня викладачі фізичного виховання Олексій Журавльов та Максим Бовздаренко провели відкритий виховний захід «Рух – це життя. Життя – це рух!».

Мета заходу – надати здобувачам освіти знання щодо здорового способу життя, довести пріоритети здоров’я серед інших цінностей людини, формувати у студентів прагнення займати активну життєву позицію та залучати студентську молодь до систематичних занять фізичною культурою і спортом.

Студенти переглядали відео про принципи, що лежать в основі здорового способу життя: раціональне харчування, оптимальний руховий режим, загартування організму, особиста гігієна, відсутність шкідливих звичок, позитивні емоції, інтелектуальний розвиток, моральний і духовний розвиток, формування й розвиток вольових якостей та про малорухливий спосіб життя. Саме слово гіподинамія неодноразово звучало під час заходу.

Це стан організму, спричинений недостатністю рухової активності. Гіподинамія є причиною порушень розвитку скелету, втомлюваності та причиною поганого сну. Викладачі фізичного виховання акцентували увагу, що саме рухова та фізична активність повинна бути в пріоритеті кожної людини незалежно від її віку.

Необхідний мінімум щоденної рухової активності – 30-хвилинна прогулянка, пробіжка, зарядка або будь-яке інше фізичне навантаження. Ці півгодини на день допоможуть подовжити життя, уникнути передчасного старіння і низки важких захворювань, а також зберегти інтелект і ясний розум до глибокої сивини.

Здобувачі освіти аграрного коледжу під пісню «Рух – це життя» продемонстрували свої рухові здібності, а викладач економічних дисциплін Васюк Вероніка Володимирівна та її доньки Ксенія та Аріна виконали популярну руханку «В здоровому тілі – здоровий дух».

Попрацювавши з програмою Jamboard, студенти, створити власну «Мапу нашого здоров’я» та закріпили отримані знання, відповідаючи на запитання про основи здорового способу життя.

Безумовно, здоров’я – це найбільший скарб людини. І саме тому пам’ятайте, що спосіб життя має найбільший вплив на стан здоров’я, а здоровий спосіб життя, в свою чергу, закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості.



Обрання дисциплін варіативної складової навчального плану на 2024-2025 навчальний рік на технічному відділенні

Дата публікації: 05.04.2024

Згідно Закону України «Про фахову передвищу освіту», починаючи з 2020 року навчальний план закладу освіти за відповідною спеціальністю складається з:

  1. обов’язкової складової, яка включає навчальні дисципліни, кваліфікаційні роботи (проекти), практики та інші види навчального навантаження здобувача освіти спрямовані на досягнення результатів навчання, визначених освітньо-професійною програмою за спеціальністю та містить компоненти, опанування яких необхідне для присвоєння визначеної програмою освітньої кваліфікації;
  2. вибіркової складової, яка в свою чергу призначена для забезпечення можливості здобувачу освіти поглибити професійні знання в межах обраної освітньо-професійної програми та/або здобути додаткові спеціальні професійні компетентності.

У межах обсягу вибіркової складової здобувач фахової передвищої освіти має право обирати освітні компоненти самостійно і такий вибір не обмежується навчальним планом програми, за якою проводиться навчання.

Таким чином, для забезпечення виконання чинного законодавства і формування індивідуальних навчальних планів студентів на наступний 2024/25 навчальний рік, на технічному відділенні в період з 2 до 5 квітня було проведено голосування з вибору здобувачами освіти навчальних дисциплін, які становили б для них особисту зацікавленість.

Для усвідомленого вибору студентам була надана можливість завчасно ознайомитись з анотаціями до змісту запропонованих дисциплін, викладачами, які планують їх викладати та у встановлений термін проголосувати у відповідному розділі, створеному на платформі Moodle.

Дисципліни, які набрали найбільшу кількість голосів по кожній групі, будуть включені до робочого навчального плану на наступний навчальний рік.



Обрання дисциплін варіативної складової навчального плану на 2024-2025 навчальний рік на економічному відділенні

Дата публікації: 02.04.2024

З метою формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувача освіти, передбачених відповідною освітньо-професійною програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менш як 10% загальної кількості кредитів ЄКТС, кожний студент коледжу має право на вільний вибір варіативної складової освітньо-професійної програми.

Навчальні дисципліни за вибором студента – це дисципліни, які вводяться навчальним закладом для більш повного задоволення освітніх і кваліфікаційних вимог здобувача, ефективнішого використання можливостей закладу освіти, врахування регіональних особливостей. Вибіркові навчальні дисципліни професійної та практичної підготовки надають можливість здійснення поглибленої підготовки за спеціальностями та спеціалізаціями, що визначають характер майбутньої діяльності; сприяють академічній мобільності студента та його особистим інтересам, дозволяють здійснювати впровадження спеціалізацій у межах базової спеціальності з метою формування компетентності здобувача відповідно до вимог ринку праці.

На момент обрання з переліку дисциплін вільного вибору кожного блоку, були розроблені відповідні анотації. Вибір дисциплін студентами здійснювався шляхом особистого заповнення електронної форми на освітній платформі Moodle до 1 квітня поточного навчального року. З його результатами можна ознайомитись на представленій презентації. Дисципліни, обрані більшістю голосів будуть включені до навчальних планів на наступний рік.

Нагадуємо, що аналогічне голосування для студентів технічного відділення відбуватиметься на Порталі дистанційного навчання з 2 квітня (початок о 8-30) по 5 квітня (завершення о 16-30).



Вітаємо наших викладачів з успішною атестацією!

Дата публікації: 29.03.2024

29 березня 2024 року відбулося засідання атестаційної комісії І рівня Відокремленого структурного підрозділу «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля». Засідання проходило в режимі відеоконференції за участі членів атестаційної комісії та викладачів, які атестувалися.

Аналіз підсумків атестації свідчить про професійне зростання викладачів Донбаського аграрного фахового коледжу, які щорічно підвищують свою кваліфікацію за різними напрямами, удосконалюють педагогічну майстерність, займаються науково-дослідною діяльністю, а також залучають до неї студентів, беруть участь у регіональних та всеукраїнських конференціях і конкурсах, оволодівають новими технологіями та діляться з колегами цікавими напрацюваннями.

Вітаємо викладачів з присвоєнням заслужених кваліфікаційних категорій та педагогічних звань!


Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «викладач-методист»:
 Ільїн Андрій Вікторович;

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «викладач-методист»:
 Македонська Галина Вікторівна,
 Байбара Олена Анатоліївна;

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»:
 Сударікова-Попок Ірина Вікторівна;

Присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії»:
 Акулова Олена Миколаївна,
 Рєзнік Олександр Геннадійович,
 Вервейко Валентина Іванівна;

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»:
 Алейнова Валентина Іванівна;

Присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»:
 Баскакова Олена Леонідівна,
 Руденко Юлія Григорівна,
 Піта Маргарита Олегівна;

Відповідає займаній посаді завідувача відділенням:
 Македонська Галина Вікторівна.



Чергове засідання Педагогічної ради

Дата публікації: 23.03.2024

21 березня 2024 року відбулося планове засідання Педагогічної ради, на якому було обговорено ряд важливих питань.

Голова циклової комісії професійної економічної підготовки Вікторія Шаповалова поділилася досвідом роботи викладачів циклової комісії з питань застосування інноваційних технологій з практичного навчання здобувачів фахової передвищої освіти. Викладачі Теплицька О.Ю., Карась Г.М. презентували свою розробку з навчальної практики з дисципліни «Фінансовий облік», яка була надана для участі у Всеукраїнському конкурсі «Педагогічний Оскар – 2024».

Методист Любов Солод проінформувала про стан проходження курсів підвищення кваліфікації викладачів. Були розглянути звіти педагогів про результати самоосвіти та затверджені сертифікати підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

В.о. директора коледжу Олена Воронцова проінформувала педагогічний колектив про стан фінансування стипендії, заробітної плати. Звернула увагу на підготовку до атестації педагогічних працівників, атестації та випуску здобувачів освіти, терміни проходження акредитації освітньо-професійних програм.

Відповідальний секретар відбіркової комісії Олена Баскакова звернула увагу присутніх на затверджений Порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти у 2024 році, на активізацію профорієнтаційної роботи і запропонувала рекламний матеріал для профорієнтації в соціальних мережах.

Підводячи підсумки засідання, керівник коледжу побажала всім міцного здоров’я, миру, творчих успіхів у виконанні прийнятих педагогічною радою рішень.



Захист курсових проєктів з дисципліни «Експлуатація машин та обладнання»

Дата публікації: 22.03.2024

Курсовий проєкт – один з видів індивідуальних завдань творчого характеру, передбачених навчальним планом освітньо-професійного ступеня «молодший фаховий бакалавр». Виконання курсового проєкту є важливим етапом підготовки фахівців інженерно-технічної служби агропромислового комплексу. Метою роботи студента над проєктом є систематизація, закріплення та поглиблення теоретичних і практичних навиків аналізу та узагальнення знань, здобутих під час вивчення профільної дисципліни, а також застосування їх при вирішенні теоретичних чи прикладних проблем.

Як це вдалося студентам групи 1М920, які з січня розробляли курсові проєкти з дисципліни «Експлуатація машин та обладнання», 20 та 21 березня перевірила комісія – заступниця директора коледжу з навчально-методичної роботи Лідія Назарова і викладачі фахових дисциплін Сергій Висицький та Олексій Пристінський. Захист курсових проєктів був проведений в дистанційному форматі з використанням сервісу Google Meet.

Незважаючи на військовий стан, всі курсові проєкти були виконані в заданий термін. Студенти показали достатньо високий рівень знань та практичних навичок, а Антипенко Антон, Бублик Артем, Григоренко Всеволод, Дейкало Олександр, Житніков Олександр, Мотинга Артем отримали за свої роботи оцінку «відмінно».

Вітаємо всіх студентів з подоланням чергового освітнього етапу та бажаємо подальших успіхів у завершальній ланці навчання – дипломному проєктуванні!



Архів новин


В. о. директора коледжу
Олена Миколаївна Воронцова


Календар свят України. Мова ділового спілкування

  Контакти

Юридична адреса:
85143, Донецька обл., Краматорський район,
с. Іллінівка, вул. Учбова, 1

Фактична адреса:
84122, Донецька обл.,
Краматорський р-н,
м. Слов'янськ,
вул. Свободи, 23

Тимчасова адреса
(на час евакуації
із зони бойових дій):
49010, м. Дніпро,
просп. Гагаріна, 72

+38 (066) 361-90-04
+38 (097) 126-49-00
dafk@snu.edu.ua - офіційна кореспонденція
ktlnau1@ukr.net - канцелярія
pk.dafk.slov@gmail.com - приймальна комісія




© Бойко С.М., 2008-2024