ЦИКЛОВА КОМІСІЯ
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ


  Головне меню

Головна сторінка

Новини коледжу

Місце шани та вдячності

Студенту:

Дистанційне навчання

Вхід в Office 365

Розклад занять

Розклад дзвінків

Стипендіальна комісія

Підготовка до ЗНО і ДПА

Викладачу:

Методична робота

Самоосвіта викладачів

Пропозиції самоосвіти

Інструменти дист.навчання

Абітурієнту:

Спеціальності

Приймальна комісія

Правила прийому

Центр «Донбас-Україна»

Заклад освіти:

Загальна інформація

Керівництво

Накази

Самоврядування

Технічне відділення

Економічне відділення

Ліцензії, сертифікати

Літопис технікуму

Освітній процес:

Навчальна робота

Виховна робота

Професійна орієнтація

Працевлаштування

Циклові комісії:

Технічної підготовки

Гуманітарної підготовки

Економічної підготовки

Загальноосвіт. дисциплін



Голова циклової комісії професійно-технічної підготовки
Пристінський Олексій Володимирович

Циклова комісія професійно-технічної підготовки – одна з найбільших за складом. Вона об’єднує викладачів дисциплін професійного циклу підготовки. До складу комісії входять висококваліфіковані викладачі, які мають спеціальну та педагогічну освіту, досвід практичної роботи, високий рівень педагогічної майстерності.

Майже половина викладачів циклової комісії – це спеціалісти вищої категорії, троє з них мають педагогічне звання «викладач-методист».

Члени циклової комісії постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня: проходять курси підвищення кваліфікації, беруть активну участь у конференціях з обміну досвідом, обласних і всеукраїнських семінарах, виставках сучасної сільськогосподарської техніки, дають відкриті заняття, займаються самоосвітою.

Викладачі Васильєв С.І. та Панченко О.М.
на виставці сільськогосподарської техніки

Педагогічні працівники циклової комісії постійно працюють над підвищенням якості навчання та виховання студентської молоді, розробляють методичні рекомендації щодо вдосконалення викладання дисциплін, ефективного використання навчального обладнання, наочних посібників при проведенні навчальних занять.

Активно впроваджують у свою педагогічну та викладацьку діяльність інноваційні технології: проектну, структурно-модульну систему навчального процесу з рейтинговою оцінкою знань студентів, інтерактивне навчання, інформаційно-комп'ютерні технології.

Традицією стали зустрічі студентів з фермерами району, які досягли певних успіхів у виробничій діяльності. Викладачі циклової комісії щорічно проводять лекції на семінарах керівників і спеціалістів сільськогосподарського виробництва.

Активно ведеться профорієнтаційна робота у закріплених школах міста та району. Викладачі циклової комісії активно проводять різноманітні професійні конкурси. Традиційними стали конкурси «Нумо, хлопці!», «Кращий ремонтник», «Кращий комбайнер», «Знавець тракторів» та інші.

Дружній колектив циклової комісії професійно-технічної підготовки



Захист курсових проєктів з дисципліни «Експлуатація машин та обладнання»

Дата публікації: 24.03.2023

21-23 березня, згідно з графіком навчального процесу студентів-механіків денної форми навчання, відбувся захист курсових проектів з дисципліни «Експлуатація машин та обладнання» – однієї з двох випускних дисциплін спеціальності 208 «Агроінженерія». Захист проектів проходив у дистанційній формі з використанням сервісу Google Meet.

Під час курсового проектування студентам пропонувалося скомплектувати оптимальний склад машинно-тракторного парку сільськогосподарського підприємства на основі структури посівних площ господарства. Окремо, необхідно було розробити операційну технологію певної сільськогосподарської операції, як то: обробіток ґрунту, сівба, збирання певної культури тощо. Переважна більшість студентів, незважаючи на воєнний стан та бойові дії, успішно впоралася з поставленою задачею.



Відкрите заняття викладача Станіслава Васюка

Дата публікації: 03.02.2023

Викладач дисциплін циклу професійно-технічної підготовки Васюк Станіслав Миколайович 3 лютого 2023 р. продемонстрував методику проведення онлайн-лекції з дисципліни «Сільськогосподарські машини» на тему «Машини для заготівлі сінажу, приготування трав’яного борошна. Силосозбиральні машини».

Викладання теоретичного матеріалу доповнювалося конкретними прикладами з власного практичного досвіду та наочним супроводом. Використання презентації дозволило візуалізувати навчальний матеріал, показати наглядно будову і технологічний процес роботи кормозбирального і силосозбирального комбайнів. Пояснення викладача доповнювалося демонстрацією тематичних анімацій інтегрованих в презентацію, таких як: «Робота кормозбирального комбайна Krone Big X 680», «Робота кормозбирального комбайну Claas Jaguar 960», «Технологічний процес роботи кормозбиральних комбайнів Krone Big X 680 та Claas Jaguar 960», «Автоматична система стеження заповнення кузова транспортного засобу Claas Jaguar» та інших.

Матеріал лекції пов'язаний з передовими європейськими технологіями, використанням сучасних досягнень науки і техніки.

Якісне засвоєння навчального матеріалу забезпечувалося доцільно побудованою структурою заняття: розповідь — демонстрація — відеосупровід — обговорення. Кожний етап конкретизував і доповнював інші, що сприяло кращому розумінню та закріпленню отриманих знань. Викладач зміг створити доброзичливу атмосферу, зацікавити здобувачів освіти, забезпечити постійний зворотній зв’язок із аудиторією.

Васюк С. М. добре володіє цифровими технологіями, які активно використовує в педагогічній практиці. Відеоматеріал, що демонструвався, розміщений на авторському ютуб-каналі, доступний для перегляду студентами. Всі навчальні матеріали завантажені на платформу Moodle, що дозволяє здобувачам освіти працювати з ними самостійно.

Заняття проведено на високому рівні й отримало схвальні відгуки від колег під час обговорення.



Підсумкові результати атестації здобувачів-механіків освіти заочної форми навчання

Дата публікації: 29.01.2023

У ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж ЛНАУ» відбувся захист кваліфікаційних робіт (дипломних проєктів) заочної форми навчання за спеціальністю 208 «Агроінженерія». Це важливий крок до професійної діяльності, мета якого – оцінити рівень знань та фактичну підготовленість до роботи за фахом.

27 січня працювала державна кваліфікаційна комісія на чолі із головою комісії, в.о. завідувача кафедри ремонту машин, експлуатації енергетичних засобів та охорони праці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, кандидатом технічних наук Поляковим Анатолієм Миколайовичем.

Захист дипломних проєктів проходив у режимі відеоконференції, що пов’язане зі значним розосередженням як студентів, так і членів ДКК по усій території України. Десять випускників успішно захистили свої роботи та невдовзі одержать дипломи з кваліфікацією «технік-механік».

Шановні випускники! Бажаємо вам, щоб знання й досвід, отримані протягом навчання у нашому коледжі, допомогли утвердитися та вибрати правильний і перспективний подальший шлях у мирному житті на своїй вільній українській землі.



Завершився захист дипломних проєктів на технічному відділенні

Дата публікації: 29.06.2022

От і настав саме той час, про який мріє кожен студент з першого дня навчання в коледжі, – успішний захист власноруч розробленого дипломного проєкту. Студенти спеціальності 208 «Агроінженерія» з 16 по 29 червня захищали свої кваліфікаційні роботи.

Через бойові дії на території Слов’янської ОТГ та евакуацію переважної більшості студентів і викладачів коледжу в різні куточки України та за її межі, цьогорічний захист відбувався в режимі онлайн. Захист проєктів проходив у доброзичливій обстановці з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а саме Google Meet.

Різнопланова тематика, повноцінні дипломні проєкти, високий рівень підготовки та практичний досвід, амбіційність, креативність і позитивний настрій на розвиток сільського господарства України – саме такі результати цьогорічної підсумкової атестації випускників техніків-механіків ВСП ДАФК ЛНАУ були відмічені кваліфікаційною комісією, яку очолював Поляков Анатолій Миколайович, директор навчально-наукового інституту механізації сільського господарства ЛНАУ.

Бажаємо випускникам, щоб знання й досвід, отримані за час навчання, допомогли утвердитися та вибрати правильний і перспективний подальший шлях у мирному житті на своїй українській землі.



Захист курсових проєктів з технічного сервісу в АПК

Дата публікації: 26.05.2022

В умовах запровадженого в Україні воєнного стану студенти коледжу продовжують навчання в дистанційній формі згідно графіку навчального процесу. Так, 24-25 травня, відбувся черговий захист курсових проєктів з однієї з ключових дисциплін «Технічний сервіс в АПК» студентами-механіками денної форми навчання спеціальності 208 «Агроінженерія». Захист проєктів був реалізований за допомогою онлайн-сервісу Google Meet.

Завданням курсового проєктування було розрахунок та складання річного плану технічного обслуговування і ремонту машинно-тракторного парку умовного сільськогосподарського підприємства, а також розробка технологічної карти на задані операції з технічного обслуговування машин. Студенти з поставленими завданнями успішно впорались.



Розширене засідання циклової комісії професійно-технічної підготовки

Дата публікації: 21.05.2022

Цього року як студенти, так і викладачі коледжу стикнулися з безпрецедентними умовами освітнього процесу. Незважаючи на те, що усі його учасники вже мають неабиякий досвід дистанційного навчання, здобутий за час загальнонаціонального карантину, до дипломування випускників в умовах, коли студенти і викладачі через війну евакуювалися в різкі куточки України, а значна частина виїхала за кордон, виявилися не зовсім готові.

Для координування учбового процесу та вироблення дієвих алгоритмів на завершальній стадії навчання студентів-механіків, відбулося розширене онлайн-засідання циклової комісії професійно-технічної підготовки.

За результатами зустрічі, членами комісії розроблено послідовність і механізми, які дозволять студентам успішно виконати і захистити свої дипломні проєкти, мінімізувавши негативний вплив війни на якість освіти.



Захист курсових проєктів з експлуатації машин та обладнання

Дата публікації: 27.04.2022

22-26 квітня, згідно з графіком навчального процесу студентів-механіків денної форми навчання, відбувся захист курсових проектів з дисципліни «Експлуатація машин та обладнання» – однієї з двох випускних дисциплін спеціальності 208 «Агроінженерія». Захист проектів проходив у дистанційній формі з використанням сервісу Google Meet.

Під час курсового проектування студентам пропонувалося скомплектувати оптимальний склад машинно-тракторного парку сільськогосподарського підприємства на основі структури посівних площ господарства. Окремо, необхідно було розробити операційну технологію певної сільськогосподарської операції, як то: обробіток ґрунту, сівба, збирання певної культури тощо. Переважна більшість студентів, незважаючи на запроваджений в Україні воєнний стан та бойові дії, успішно впоралася з поставленою задачею.



Про проходження практики на фермерських господарствах Німеччини

Дата публікації: 23.03.2022

Шановні колеги!

Протягом 2018-2022 років у рамках спільного українсько-німецького проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах Україні» було організовано проходження практики на фермерських господарствах Німеччини для понад 100 студентів коледжів.

У цей складний для України період німецькі фермери знову запрошують студентів і студенток коледжів віком 17-18 років, а також студенток старших 18 років з аграрних та не аграрних коледжів, які знайомі з сільськогосподарським виробництвом, на практику до фермерських господарств на період 6 місяців.

Якщо у вашому коледжі є охочі студенти та студентки, прохання звертатися до Андрія Геті (електронна адреса: getya@ukr.net, Viber: +38 (050) 195-01-25).

Про кожного кандидата потрібна така інформація:

  • ПІБ;
  • дата народження;
  • місце проживання в Україні;
  • заклад освіти, спеціальність;
  • закордонний паспорт. Номер. Чи є в наявності;
  • електронна адреса, телефон, Viber тощо;
  • яку іноземну мову вивчали;
  • щеплення від COVID (скільки раз, коли щеплені, яким препаратом);
  • чи хворіли COVID останні три місяці.

Надана інформація буде використана для вибору відповідних фермерських господарств.


Додатково про подію...


Захист курсових проєктів з технічного сервісу в АПК

Дата публікації: 14.12.2021

7-9 грудня, у відповідності до затвердженого графіку навчального процесу, відбувся захист курсових проектів з дисципліни «Технічний сервіс в АПК» студентами випускного курсу спеціальності 208 «Агроінженерія». Захист курсових проектів проходив в онлайн-режимі.

Під час курсового проектування студентам пропонувалося розробити ремонтно-обслуговуючу базу для заданого машинно-тракторного чи автомобільного парку з розробкою технології виконання певного виду технічного обслуговування. Усі студенти успішно впоралися із завданням.

Під час захисту студенти показали високий рівень теоретичних знань і практичних навиків з технічного обслуговування технічних засобів сільськогосподарського виробництва, регулювання і наладки, виконання ремонтних робіт та з багатьох інших питань.



Дуальна освіта – дієве партнерство

Дата публікації: 07.07.2021

Студенти Донбаського аграрного коледжу долучилися до проєкту «ProfiStart або дуальна освіта – дієве партнерство» в рамках програми ім. Фулбрайта в Україні та за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України», який здійснюється Луганським національним аграрним університетом.

З метою вивчення можливостей для впровадження дуальної системи освіти в коледжі, студенти-аграрії 6 липня відвідали СФГ «Верес», ТОВ АФ «Гермес» та фермерське господарство «БФГ Мрія».

Кожне з цих підприємств привабливе для майбутніх фахівців: «Верес» відгодовує і експортує за кордон велику рогату худобу, «Гермес» виготовляє високоякісні органічні добрива, обладнавши сучасну лабораторію, ФГ «Мрія», окрім традиційних для нашого регіону культур, вирощує та експортує насіння олійного льону.

Студенти зацікавилися можливостями дуальної освіти, яка передбачає одночасне навчання та роботу за фахом, можливість стати саме такими спеціалістами, які потрібні на сучасному ринку праці.



© Бойко С.М., 2008-2023