ВИХОВАННЯ
СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ


  Головне меню

Головна сторінка

Новини коледжу

Місце шани та вдячності

Студенту:

Дистанційне навчання

Розклад занять

Розклад дзвінків

Стипендіальна комісія

Викладачу:

Методична робота

Самоосвіта викладачів

Пропозиції самоосвіти

Інструменти дист.навчання

Абітурієнту:

Спеціальності

Приймальна комісія

Правила прийому

Хочу тут навчатися!

Заклад освіти:

Ліцензії, сертифікати

ОПП підготовки ФМБ

Керівництво

Накази

Самоврядування

Технічне відділення

Економічне відділення

Літопис технікуму

Освітній процес:

Навчальна робота

Виховна робота

Професійна орієнтація

Працевлаштування

Циклові комісії:

Технічної підготовки

Гуманітарної підготовки

Економічної підготовки

Загальноосвіт. дисциплінГоловна мета виховної роботи у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля» – всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь інший людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Основні напрями виховання: національно-патріотичне, інтелектуально-духовне, морально-етичне, правове, екологічне, трудове, фізичне, естетичне, превентивне, сімейно-родинне, фізичне виховання та формування здорового способу життя. Ці напрями взаємопов'язані і утворюють цілісну систему виховання. Вона знаходить відображення у виховних заходах, які проводяться у коледжі. Головне їхнє завдання – пробудження і поглиблення інтересу студентів до різних галузей культури і видів діяльності, до пізнання себе і свого місця в Україні, виявлення і розвитку талантів і здібностей, стимулювання ініціативи, організація дозвілля й відпочинку.

У нашому навчальному закладі велика увага приділяється формуванню патріотизму, національної свідомості студентської молоді, відновленню і збереженню історичної пам'яті, вихованню шанобливого ставлення до української мови, культури, традицій, формуванню свідомої, дієвої громадянської позиції, готовності практичними діями зміцнювати країну, турбуватися про її цілісність і суверенітет, піклуватися про її постійний розвиток на шляху утвердження національних і загальноєвропейських цінностей.

Сьогодні, коли наша Батьківщина переживає важкі випробування і військові, ризикуючи власним життям та здоров’ям, захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, ми розуміємо, що майбутнє кожного з нас, перш за все, залежить від наших захисників і захисниць, і тому ми маємо підтримувати наших воїнів, аби кожен з них відчував тепло і любов, а головне – нашу вдячність за кожен новий день, за можливість вчитися і працювати, за вільне і щасливе майбутнє. Тому значна увага приділяється волонтерській роботі.

Студенти нашого коледжу беруть активну участь у загальноміських заходах, у відзначенні знаменних дат історії та культури нашої країни. Кураторами груп, викладачами історії, культурології, організовуються найрізноманітніші заходи з використанням матеріалу про історію державних символів, символіку коледжу: це виховні години, відеолекції, конкурси, віртуальні екскурсії, зустрічі з видатними людьми. У коледжі систематично проводяться заходи з вивчення історії та культури України, що ілюструють становлення та розвиток української державності, знайомлять з історією боротьби українського народу за державну незалежність протягом всього історичного шляху, велика увага приділяється збереженню історичної пам’яті. Про це свідчать такі заходи, як урок-реквієм «Лиш пам'ять спомин береже» до Дня пам’яті загиблих у Бабиному Яру, низка виховних заходів до Дня Гідності та Свободи, уроки пам’яті до роковин Голодомору в Україні тощо.

Українській мові належить провідна роль у національно-патріотичному вихованні. Вона є духовним стрижнем нації, важливою сферою впливу на національну свідомість молоді. З метою формування поваги до рідної мови викладачами української мови та кураторами груп проводяться тематичні заходи до Дня української мови та писемності, Дня рідної мови: літературно-музична композиція «Звучи, рідна мово, гордосте моя!», усний журнал «Рідна мова, чиста, як роса», літературна година «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Наші студенти щороку беруть участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, у конкурсі імені Петра Яцика, Міжнародному конкурсі імені Т.Г. Шевченка.

Активно ведеться робота з громадянсько-правового виховання, спрямована на формування високої правової культури студентів, виховання глибокої поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки, профілактику та запобігання девіантним формам поведінки молоді. В рамках правового тижня з метою прищеплення поваги до Конституції України, її державних символів, знання та дотримання законів, виховання і підготовки студентів до життя і діяльності в правовій демократичній державі цьогоріч проведені наступні заходи: інтелектуально-розважальна гра «Правовий Олімп», лекція «Знаємо свої права, виконуємо свої обов'язки», відеолекція «Конституція України – захист прав її народу», вікторина «Конституція – головний закон країни», круглий стіл «Роль студентської молоді у становленні правового суспільства».

Важливим напрямком виховної роботи у коледжі є фізичне виховання, формування відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя. В позанавчальний час здобувачі освіти відвідують спортивні гуртки (волейбол, футбол, баскетбол, настільній теніс, легка атлетика), в яких значно підвищують рівень спортивної майстерності та рухової активності. Студенти коледжу є постійними учасниками міських, районних, обласних та всеукраїнських спортивних змагань, де вони здобувають перемоги та займають призові місця.

В умовах дистанційного навчання основними формами проведення виховних заходів стали онлайн-бесіди, онлайн-дискусії, індивідуальні проєкти, обговорення відео, презентацій, рефератів. Наші студенти беруть участь у різноманітних творчих конкурсах, флешмобах, онлайн-марафонах, створюють відеопривітання, ролики до знаменних дат в історії України.

Студентське життя у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ імені В. Даля» цікаве та різноманітне, створені всі умови для розвитку і творчої реалізації кожного студента, для формування цінностей і компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.


16 лютого – День Єднання

Дата публікації: 16.02.2024

Ідея Дня Єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну. З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз Президент України Володимир Зеленський 14 лютого 2022 року видав Указ, згідно з яким 16 лютого визначено Днем Єднання. Про це він повідомив у відеозверненні до українців: «Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем Єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність».

15 жовтня Києнко О.А., Новікова Н.В. та Баскакова О.Л. провели відкриту виховну годину «Я – українець, і цим щасливий», присвячену Дню Єднання. У заході взяли участь студенти І-ІІ курсів економічного відділення. За круглим столом було представлено п`ять проєктів-презентацій, які охоплювали різні ланки життя та діяльності нашої країни: «Духовність і культура України», «Розвиваємо міста і села та зберігаємо довкілля», «Сім’я – найвища цінність держави», «Будуємо безпечну Україну». Студенти висловили своє бачення майбутнього нашої держави: від краю до краю квітуча, талановита Україна; з великою національною культурою та історією; країна, яка шанує своїх батьків і пестить діточок; з розвинутою економікою та наукою; з міццю та безпекою, яку кожного дня забезпечують наші славні ЗСУ.

Студенти та гості заходу взяли активну участь у вікторині «Видатні українці» та дидактичній грі «Покуховаримо по-українськи» і показали глибокі знання з історії України, розширили своє уявлення про українську кухню й основні традиційні страви.

Ми всі вважаємо себе патріотами нашої країни, яка зараз бореться за свою незалежність, і хочемо, щоб наша єдність і згуртованість допомагали розвивати та зберігати нашу Батьківщину для майбутніх поколінь.День безпечного Інтернету

Дата публікації: 09.02.2024

06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

День безпечного Інтернету запровадили мережі Insafe та INHOPE у 2004 році за підтримки Європейської комісії для просування безпечного і позитивного використання цифрових технологій. Наразі він відзначається у близько 150 країнах світу.

Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду. В наш час, коли окупант веде широку інформаційну війну проти України, розуміння ризиків і вміння захищати себе онлайн стає все більш важливим та формує культуру відповідального користування Інтернетом.

8 лютого викладачі дисципліни «Інформатика та комп’ютерна техніка» Шаповалова В.С. та Ловчикова Я.О. провели тренінг «Булінг та кібербулінг – реальна проблема сьогодення» під девізом: «Стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе». Мета заходу – підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту підлітків від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі.

Здобувачі освіти ознайомилися з поняттям «булінг», його видами (фізичний, економічний, психологічний, сексуальний та кібербулінг), ознаками, алгоритмом дій у випадку булінгу. Під час заходу була наведена статистика: 70% дітей в Україні стикалися з проблемою булінгу, 25% вважають себе потерпілими, 40 % жертв булінгу ні з ким не діляться своїми проблемами. Присутні також дізналися, які ознаки того, що у мобільному телефоні з’явився вірус, як захистити себе у цифровому просторі, вберегтися від інформаційних атак, обговорили правила, яких треба дотримуватися у месенджерах, загальних групах та особистих повідомленнях.

У практичній частині студентам були запропоновані типові життєві ситуації, пов’язані з захистом інформації в Інтернеті, різними видами кібербулінгу: хепіслепінг, грумінг, секстинг, флемінг, кіберпереслідування тощо. Велику зацікавленість присутніх викликали завдання на знання правил безпеки платежів і розрахунків в Інтернеті. Здобувачі освіти добре впоралися з усіма завданнями, а також з тестом на знання термінів та розпізнавання фейків.

Пам’ятаймо, що культура спілкування у віртуальному просторі – це культура майбутнього, яка формується вже сьогодні, а медіаграмотність – одна з ключових навичок XXI століття, тому необхідно постійно працювати над формуванням компетентностей, необхідних для активної та усвідомленої участі у житті сучасного суспільства.Конкурс онлайн-емблем «Соборність в серці назавжди»

Дата публікації: 05.02.2024

Наприкінці січня Донецьким обласним палацом молоді «Юність» проводився онлайн-конкурс емблем до Дня Соборності України. Дипломантами конкурсу у номінації «Патріоти великої країни» стали здобувачі освіти нашого коледжу: Вікторія Балазан (гр. 1Б923), Денис Вихристенко (гр. 2Ф922), Олександр Власенко (гр. 1М920), Ілля Завгородній (гр. 1М922), Карина Панченко (гр. 2ФТ923), Михайло Мураль та Роман Чижик (гр. 2М1123). Вітаємо вас, наші талановиті та креативні студенти! Бажаємо творчого натхнення, нових ідей, великих успіхів!

Колектив нашого коледжу відзначений подякою за формування національної свідомості, патріотизму студентської молоді та активну участь у національно-патріотичних заходах Палацу молоді.День пам’яті Героїв Крут

Дата публікації: 29.01.2024

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для народу України став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України.

Тоді, 106 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

Проголошення 22 січня 1918 року незалежності Української Народної Республіки й перше у ХХ столітті її офіційне визнання утвердило на політичній карті світу нашу державу.

Бій під Крутами – бій за майбутнє України. Завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ відповідно до Брестського договору 1 березня 1918 року українці звільнили від більшовиків Київ, а у квітні – майже всю Україну. В першій у XX столітті війні з російським агресором перемогла Українська Народна Республіка.

До 106-ої річниці бою під Крутами у коледжі були проведені такі заходи, як тематична година «За Україну: від Крут до сьогодення» (гр.1Б921, 2Ф921, куратор Ловчикова Я.О., гр. 1М921, куратор Ситнік О.В.); екскурс в історію «Героям Крут вічна слава!» (гр. 1М923, куратор Васюк С.М., гр. 1М922, куратор Журавльов О.О.).

Студенти ознайомилися з історичними відомостями про передумови та хід битви, переглянули фото- та відеоматеріали, а також обговорили історичне значення цієї події для сучасної України. Здобувачі освіти та викладачі коледжу долучилися також до обласного онлайн-уроку «Пам’яті Героїв Крут».

Подвиг Героїв Крут став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні. Як тоді, так і сьогодні, головне, за що боролись та боремося – це свобода, гідність та суверенітет. Українська держава – вільна, і як би ворог не намагався нас зламати, йому це не вдасться.День вшанування пам'яті жертв Голокосту

Дата публікації: 26.01.2024

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту – пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Слово «Голокост» з грецької перекладається як “всеспалення” й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. День вшанування пам'яті жертв Голокосту відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.

Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйонів з них були з території сучасної України. Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводилися військовими і поліцією окупаційної нацистської влади.

«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…» – йдеться у рішенні Генеральної Асамблеї ООН.

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту куратор групи 1М920 Вікторія Шаповалова провела виховний захід «День пам’яті жертв Голокосту», під час якого студенти дізналися історичні факти про Голокост, які увійшли в історію як трагедія ХХ століття, переглянули документи та фотографії тих часів, відчули всю глибину трагізму приречених на смерть людей.

Куратор групи 4МЛ22 Олексій Пристінський організував урок-реквієм до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. Студенти дізналися, що означає слово «Голокост», переглянули освітнє відео, присвячене трагічним подіям, фрагменти спогадів тих, хто вижив під час Голокосту. Наприкінці заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх невинно розстріляних, задушених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею.

Пам’ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Нинішнє покоління має продовжити естафету пам’яті і відстоювати гідність людини, докласти зусиль до недопущення геноциду і злочинів проти людяності.© Бойко С.М., 2008-2024