ВИХОВАННЯ
СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ


  Головне меню

Головна сторінка

Новини коледжу

Місце шани та вдячності

Студенту:

Дистанційне навчання

Розклад занять

Розклад дзвінків

Стипендіальна комісія

Викладачу:

Методична робота

Самоосвіта викладачів

Пропозиції самоосвіти

Інструменти дист.навчання

Абітурієнту:

Спеціальності

Приймальна комісія

Правила прийому

Хочу тут навчатися!

Програми вст. співбесід

Мотиваційний лист

Навчання за ваучером ЦЗ

Заклад освіти:

Ліцензії, сертифікати

ОПП підготовки ФМБ

Електронна копія диплому

Керівництво

Накази

Самоврядування

Технічне відділення

Економічне відділення

Літопис технікуму

Освітній процес:

Навчальна робота

Виховна робота

Професійна орієнтація

Працевлаштування

Циклові комісії:

Технічної підготовки

Гуманітарної підготовки

Економічної підготовки

Загальноосвіт. дисциплінГоловна мета виховної роботи у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля» – всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь інший людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Основні напрями виховання: національно-патріотичне, інтелектуально-духовне, морально-етичне, правове, екологічне, трудове, фізичне, естетичне, превентивне, сімейно-родинне, фізичне виховання та формування здорового способу життя. Ці напрями взаємопов'язані і утворюють цілісну систему виховання. Вона знаходить відображення у виховних заходах, які проводяться у коледжі. Головне їхнє завдання – пробудження і поглиблення інтересу студентів до різних галузей культури і видів діяльності, до пізнання себе і свого місця в Україні, виявлення і розвитку талантів і здібностей, стимулювання ініціативи, організація дозвілля й відпочинку.

У нашому навчальному закладі велика увага приділяється формуванню патріотизму, національної свідомості студентської молоді, відновленню і збереженню історичної пам'яті, вихованню шанобливого ставлення до української мови, культури, традицій, формуванню свідомої, дієвої громадянської позиції, готовності практичними діями зміцнювати країну, турбуватися про її цілісність і суверенітет, піклуватися про її постійний розвиток на шляху утвердження національних і загальноєвропейських цінностей.

Сьогодні, коли наша Батьківщина переживає важкі випробування і військові, ризикуючи власним життям та здоров’ям, захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, ми розуміємо, що майбутнє кожного з нас, перш за все, залежить від наших захисників і захисниць, і тому ми маємо підтримувати наших воїнів, аби кожен з них відчував тепло і любов, а головне – нашу вдячність за кожен новий день, за можливість вчитися і працювати, за вільне і щасливе майбутнє. Тому значна увага приділяється волонтерській роботі.

Студенти нашого коледжу беруть активну участь у загальноміських заходах, у відзначенні знаменних дат історії та культури нашої країни. Кураторами груп, викладачами історії, культурології, організовуються найрізноманітніші заходи з використанням матеріалу про історію державних символів, символіку коледжу: це виховні години, відеолекції, конкурси, віртуальні екскурсії, зустрічі з видатними людьми. У коледжі систематично проводяться заходи з вивчення історії та культури України, що ілюструють становлення та розвиток української державності, знайомлять з історією боротьби українського народу за державну незалежність протягом всього історичного шляху, велика увага приділяється збереженню історичної пам’яті. Про це свідчать такі заходи, як урок-реквієм «Лиш пам'ять спомин береже» до Дня пам’яті загиблих у Бабиному Яру, низка виховних заходів до Дня Гідності та Свободи, уроки пам’яті до роковин Голодомору в Україні тощо.

Українській мові належить провідна роль у національно-патріотичному вихованні. Вона є духовним стрижнем нації, важливою сферою впливу на національну свідомість молоді. З метою формування поваги до рідної мови викладачами української мови та кураторами груп проводяться тематичні заходи до Дня української мови та писемності, Дня рідної мови: літературно-музична композиція «Звучи, рідна мово, гордосте моя!», усний журнал «Рідна мова, чиста, як роса», літературна година «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Наші студенти щороку беруть участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, у конкурсі імені Петра Яцика, Міжнародному конкурсі імені Т.Г. Шевченка.

Активно ведеться робота з громадянсько-правового виховання, спрямована на формування високої правової культури студентів, виховання глибокої поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки, профілактику та запобігання девіантним формам поведінки молоді. В рамках правового тижня з метою прищеплення поваги до Конституції України, її державних символів, знання та дотримання законів, виховання і підготовки студентів до життя і діяльності в правовій демократичній державі цьогоріч проведені наступні заходи: інтелектуально-розважальна гра «Правовий Олімп», лекція «Знаємо свої права, виконуємо свої обов'язки», відеолекція «Конституція України – захист прав її народу», вікторина «Конституція – головний закон країни», круглий стіл «Роль студентської молоді у становленні правового суспільства».

Важливим напрямком виховної роботи у коледжі є фізичне виховання, формування відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя. В позанавчальний час здобувачі освіти відвідують спортивні гуртки (волейбол, футбол, баскетбол, настільній теніс, легка атлетика), в яких значно підвищують рівень спортивної майстерності та рухової активності. Студенти коледжу є постійними учасниками міських, районних, обласних та всеукраїнських спортивних змагань, де вони здобувають перемоги та займають призові місця.

В умовах дистанційного навчання основними формами проведення виховних заходів стали онлайн-бесіди, онлайн-дискусії, індивідуальні проєкти, обговорення відео, презентацій, рефератів. Наші студенти беруть участь у різноманітних творчих конкурсах, флешмобах, онлайн-марафонах, створюють відеопривітання, ролики до знаменних дат в історії України.

Студентське життя у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ імені В. Даля» цікаве та різноманітне, створені всі умови для розвитку і творчої реалізації кожного студента, для формування цінностей і компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.


З Всесвітнім Днем вишиванки!

Дата публікації: 16.05.2024

Щорічно у третій четвер травня відзначається Всесвітній День вишиванки. У 2024 році свято припадає на 16 травня. День вишиванки зародився як студентська ініціатива. У 2006 році Леся Воронюк, студентка Чернівецького національного університету, запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. З самого початку лише кілька десятків студентів підтримали цю ініціативу, але з кожним роком свято набирає все більшої популярності, об'єднуючи українців з різних куточків світу.

У День вишиванки люди одягають вишиті сорочки, сукні, штани та інші елементи українського національного одягу. Цього дня організовуються численні флешмоби, виставки, концерти та інші заходи, присвячені українській культурі. Люди публікують фотографії у вишиванках у соціальних мережах з хештегами #ДеньВишиванки та #WearYourCulture.

16 травня у нашому коледжі були проведені тематичні заходи до Дня вишиванки: усний журнал «Українська вишиванка – в світі кращої нема» (гр. 1М923, 1Б922, 1М921, 3Т921), година спілкування «Бережи українське – носи вишиванку» (гр. 1М922), урок-презентація «16 травня – День вишиванки-2024 (гр. 2Ф922, 3Т922). Здобувачі освіти дізналися багато цікавої інфорації про історію вишиванки, про її значення для українців. Сьогодні вишиванку називають духовною бронею України, символом єднання та незламності українського народу.

Українська вишиванка – це не просто одяг, це справжнє мистецтво, яке протягом століть зберігає та передає код української культури. Кожен візерунок, кожен знак на ній має своє значення, свою історію. Калина – символ краси, кохання, дівочої чистоти та родинного вогнища. Її яскраві ягоди віщують щасливе життя та міцне здоров'я. Дуб – символ сили, могутності, довголіття та мудрості. Його могутнє гілля дарує захист та стійкість перед життєвими викликами. Мак – символ краси, пам'яті, скорботи та водночас вічного життя, Його червоні пелюстки нагадують про пролиту кров за свободу та незалежність. Волошки – символ вірності, щирості та дівочої краси. Їхні ніжні квіти дарують спокій та душевну гармонію. Пшениця – символ багатства, родючості та ситого життя. Її колосся віщує щедрий урожай та добробут. Соняшник – символ сонця, тепла, життєрадісності та оптимізму. Його сяючі квіти наповнюють душу світлом та вірою у краще. Це лише декілька з безлічі символів, що прикрашають українську вишиванку.

Студенти дізналися, що кожен регіон України має свої особливі візерунки та орнаменти, які розкривають унікальні риси та традиції свого народу. Вивчаючи символи української вишиванки, ми не лише знайомимося з її красою, але й занурюємося в глибини української культури, відчуваємо зв'язок з минулим та майбутнім нашого народу.

Цього року день вишиванки має особливе значення. Війна в Україні змусила мільйони людей покинути свої домівки та розлучитися з близькими. День вишиванки – це можливість для українців усього світу знову відчути єдність, згадати про свою багату культуру та історію, а також підтримати одне одного.День охорони праці

Дата публікації: 28.04.2024

Щороку, 28 квітня, Міжнародна організація праці відзначає Всесвітній день охорони праці, приділяючи особливу увагу актуальній темі, пов’язаній з безпекою та гігієною праці. Тема 2024 року – «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату». Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ-випромінювання та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій.

З метою привернення уваги дітей та молоді до питань охорони праці, формування високої культури безпеки праці, активізації творчого потенціалу, сприяння розвитку дитячої творчості Донецьким обласним палацом молоді «Юність» було проведено Онлайн-конкурс малюнків «Охорона праці – запорука життя!», який об’єднав здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти Донецької області віком від 6 до 21 року.

Конкурсні роботи потрібно було виконати за тематикою охорони праці та промислової безпеки, зокрема, безпечного ведення робіт у всіх галузях промисловості, сільському, лісовому господарствах, у медичній сфері та будівництві, на транспорті тощо.

Молодь виявила неабияку зацікавленість тематикою художнього конкурсу, про що свідчить велика кількість робіт, а саме понад 150 конкурсних робіт, що надійшли до Палацу. У своїх малюнках, які були виконані у довільній графічній, живописній формах олівцями, олійними, акварельними фарбами, гуашшю тощо, учасники висловили свої думки, відобразили актуальність та сучасну проблематику питань збереження життя та здоров’я. Журі конкурсу відзначило, що кожна робота вражає авторським стилем та баченням дитиною зовсім «недитячих» питань охорони праці та безпеки взагалі.

Серед переможців обласного конкурсу – наша студентка Балазан Вікторія (гр. 1Б923), яка посіла ІІ місце у своїй віковій категорії. Щиро вітаємо Вікторію та усіх учасників цього творчого змагання з нашого коледжу: Керосіренка Даніїла (гр. 2М921), Кузь Есміру (гр. 1Б921) та Тараненка Андрія (гр. 4МЛ23). Дякуємо за активність, розуміння та небайдужість до проблеми охорони праці! Бажаємо натхнення, нових творчих здобутків та яскравих успіхів!Доброволець – герой сьогодення

Дата публікації: 15.03.2024

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Це свято людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно узяли до рук зброю, щоб захистити країну.

Рішення про відзначення Дня українського добровольця було прийнято Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року №1822 на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги і турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Дата відзначення Дня українського добровольця обрана не випадково. Саме 14 березня 2014 року перші добровольці з Майдану Незалежності вирушили на тренувальну базу, що під Києвом, для формування першого українського добровольчого батальйону. Навесні того ж року виникла низка добровольчих формувань – як поза державними структурами, так і при облдержадміністраціях, Нацгвардії, поліції. Тоді, у 2014 році, добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію, відтак по суті врятували Українську державність від загибелі.

14 березня з метою вшанування подвигу українських добровольців, формування патріотизму, національної свідомості здобувачів освіти Васюк С.М. (куратор гр. 1М923) та Журавльов О.О. (куратор гр. 1М922) провели урок патріотизму «Доброволець – герой сьогодення».

Під час заходу здобувачі освіти презентували інформацію про історію свята, розвиток добровольчого руху в Україні, акцентували увагу на тому, що завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. І сьогодні, коли Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність – на захист нашої Батьківщини за покликом серця стають відважні воїни доброї волі.

Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність стати на захист України є вирішальною запорукою майбутньої спільної Перемоги, здобуття якої не можна собі уявити без внеску українських добровольців – символу звитяги, самопожертви та героїзму.Вітаємо з перемогою!

Дата публікації: 13.03.2024

Підбито підсумки конкурсів «Листівка валентинка» та «Оригінальні подарунки», що проводилися Донецьким палацом молоді «Юність» до Дня Святого Валентина. Приємно відзначити, що у конкурсі-виставці листівок здобувачі освіти нашого коледжу отримали високі результати: Вихристенко Денис (гр. 2Ф922) – І місце, Кривенко Ксенія (гр. 2Ф922) – І місце, Гаврилова Ірина (гр. 2ФТ923) – ІІ місце.

Вітаємо також переможців онлайн-конкурсу «Оригінальні подарунки»: Балазан Вікторію (гр. 1Б923), Вихристенка Дениса (гр.2Ф922), Завгородню Анну (гр. 2Ф922), Чижика Романа (гр. 2М1123), які нагороджені дипломами за зайняте ІІ місце, та Тараненка Андрія (гр. 3МЛ23), який посів ІІІ місце.

Пишаємося вами, наші креативні студенти, бажаємо вам творчих успіхів та нових перемог!16 лютого – День Єднання

Дата публікації: 16.02.2024

Ідея Дня Єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну. З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз Президент України Володимир Зеленський 14 лютого 2022 року видав Указ, згідно з яким 16 лютого визначено Днем Єднання. Про це він повідомив у відеозверненні до українців: «Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем Єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність».

15 жовтня Києнко О.А., Новікова Н.В. та Баскакова О.Л. провели відкриту виховну годину «Я – українець, і цим щасливий», присвячену Дню Єднання. У заході взяли участь студенти І-ІІ курсів економічного відділення. За круглим столом було представлено п`ять проєктів-презентацій, які охоплювали різні ланки життя та діяльності нашої країни: «Духовність і культура України», «Розвиваємо міста і села та зберігаємо довкілля», «Сім’я – найвища цінність держави», «Будуємо безпечну Україну». Студенти висловили своє бачення майбутнього нашої держави: від краю до краю квітуча, талановита Україна; з великою національною культурою та історією; країна, яка шанує своїх батьків і пестить діточок; з розвинутою економікою та наукою; з міццю та безпекою, яку кожного дня забезпечують наші славні ЗСУ.

Студенти та гості заходу взяли активну участь у вікторині «Видатні українці» та дидактичній грі «Покуховаримо по-українськи» і показали глибокі знання з історії України, розширили своє уявлення про українську кухню й основні традиційні страви.

Ми всі вважаємо себе патріотами нашої країни, яка зараз бореться за свою незалежність, і хочемо, щоб наша єдність і згуртованість допомагали розвивати та зберігати нашу Батьківщину для майбутніх поколінь.© Бойко С.М., 2008-2024