ВИХОВАННЯ
СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ


  Головне меню

Головна сторінка

Новини коледжу

Місце шани та вдячності

Студенту:

Дистанційне навчання

Розклад занять

Розклад дзвінків

Стипендіальна комісія

Викладачу:

Методична робота

Самоосвіта викладачів

Пропозиції самоосвіти

Інструменти дист.навчання

Абітурієнту:

Спеціальності

Приймальна комісія

Правила прийому

Обсяги держзамовлення

Вартість навчання

Мотиваційний лист

Навчання за ваучером ЦЗ

Центр «Донбас-Україна»

Заклад освіти:

Ліцензії, сертифікати

ОПП підготовки ФМБ

Електронна копія диплому

Керівництво

Накази

Самоврядування

Технічне відділення

Економічне відділення

Літопис технікуму

Освітній процес:

Навчальна робота

Виховна робота

Професійна орієнтація

Працевлаштування

Циклові комісії:

Технічної підготовки

Гуманітарної підготовки

Економічної підготовки

Загальноосвіт. дисциплін



Головна мета виховної роботи у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля» – всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь інший людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Основні напрями виховання: національно-патріотичне, інтелектуально-духовне, морально-етичне, правове, екологічне, трудове, фізичне, естетичне, превентивне, сімейно-родинне, фізичне виховання та формування здорового способу життя. Ці напрями взаємопов'язані і утворюють цілісну систему виховання. Вона знаходить відображення у виховних заходах, які проводяться у коледжі. Головне їхнє завдання – пробудження і поглиблення інтересу студентів до різних галузей культури і видів діяльності, до пізнання себе і свого місця в Україні, виявлення і розвитку талантів і здібностей, стимулювання ініціативи, організація дозвілля й відпочинку.

У нашому навчальному закладі велика увага приділяється формуванню патріотизму, національної свідомості студентської молоді, відновленню і збереженню історичної пам'яті, вихованню шанобливого ставлення до української мови, культури, традицій, формуванню свідомої, дієвої громадянської позиції, готовності практичними діями зміцнювати країну, турбуватися про її цілісність і суверенітет, піклуватися про її постійний розвиток на шляху утвердження національних і загальноєвропейських цінностей.

Сьогодні, коли наша Батьківщина переживає важкі випробування і військові, ризикуючи власним життям та здоров’ям, захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, ми розуміємо, що майбутнє кожного з нас, перш за все, залежить від наших захисників і захисниць, і тому ми маємо підтримувати наших воїнів, аби кожен з них відчував тепло і любов, а головне – нашу вдячність за кожен новий день, за можливість вчитися і працювати, за вільне і щасливе майбутнє. Тому значна увага приділяється волонтерській роботі.

Студенти нашого коледжу беруть активну участь у загальноміських заходах, у відзначенні знаменних дат історії та культури нашої країни. Кураторами груп, викладачами історії, культурології, організовуються найрізноманітніші заходи з використанням матеріалу про історію державних символів, символіку коледжу: це виховні години, відеолекції, конкурси, віртуальні екскурсії, зустрічі з видатними людьми. У коледжі систематично проводяться заходи з вивчення історії та культури України, що ілюструють становлення та розвиток української державності, знайомлять з історією боротьби українського народу за державну незалежність протягом всього історичного шляху, велика увага приділяється збереженню історичної пам’яті. Про це свідчать такі заходи, як урок-реквієм «Лиш пам'ять спомин береже» до Дня пам’яті загиблих у Бабиному Яру, низка виховних заходів до Дня Гідності та Свободи, уроки пам’яті до роковин Голодомору в Україні тощо.

Українській мові належить провідна роль у національно-патріотичному вихованні. Вона є духовним стрижнем нації, важливою сферою впливу на національну свідомість молоді. З метою формування поваги до рідної мови викладачами української мови та кураторами груп проводяться тематичні заходи до Дня української мови та писемності, Дня рідної мови: літературно-музична композиція «Звучи, рідна мово, гордосте моя!», усний журнал «Рідна мова, чиста, як роса», літературна година «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Наші студенти щороку беруть участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, у конкурсі імені Петра Яцика, Міжнародному конкурсі імені Т.Г. Шевченка.

Активно ведеться робота з громадянсько-правового виховання, спрямована на формування високої правової культури студентів, виховання глибокої поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки, профілактику та запобігання девіантним формам поведінки молоді. В рамках правового тижня з метою прищеплення поваги до Конституції України, її державних символів, знання та дотримання законів, виховання і підготовки студентів до життя і діяльності в правовій демократичній державі цьогоріч проведені наступні заходи: інтелектуально-розважальна гра «Правовий Олімп», лекція «Знаємо свої права, виконуємо свої обов'язки», відеолекція «Конституція України – захист прав її народу», вікторина «Конституція – головний закон країни», круглий стіл «Роль студентської молоді у становленні правового суспільства».

Важливим напрямком виховної роботи у коледжі є фізичне виховання, формування відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя. В позанавчальний час здобувачі освіти відвідують спортивні гуртки (волейбол, футбол, баскетбол, настільній теніс, легка атлетика), в яких значно підвищують рівень спортивної майстерності та рухової активності. Студенти коледжу є постійними учасниками міських, районних, обласних та всеукраїнських спортивних змагань, де вони здобувають перемоги та займають призові місця.

В умовах дистанційного навчання основними формами проведення виховних заходів стали онлайн-бесіди, онлайн-дискусії, індивідуальні проєкти, обговорення відео, презентацій, рефератів. Наші студенти беруть участь у різноманітних творчих конкурсах, флешмобах, онлайн-марафонах, створюють відеопривітання, ролики до знаменних дат в історії України.

Студентське життя у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ імені В. Даля» цікаве та різноманітне, створені всі умови для розвитку і творчої реалізації кожного студента, для формування цінностей і компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.


Здобутки українських спортсменів у Парижі

Дата публікації: 30.09.2024

27 вересня у Донбаському аграрному фаховому коледжі відбувся відкритий виховний онлайн-захід під назвою «Здобутки українських спортсменів у Парижі». На заході були присутні студенти та викладачі навчального закладу, а також почесні гості, серед яких слід виділити майстрів спорту міжнародного класу, багаторазових переможців та призерів Паралімпійських ігор з плавання – Олександра Мащенко, Андрія Трусова та Данила Чуфарова.

Урочистою промовою учасників заходу привітала виконуюча обов’язки директора коледжу Олена Миколаївна Воронцова. Організатори заходу викладачі фізичного виховання аграрного коледжу Журавльов Олексій Олександрович та Бовздаренко Максим Русланович розділили програму на дві частини.

Спочатку уся увага була привернута до українських олімпійців, які у запеклій боротьбі, у надскладний для України час, вибороли у Парижі 12 нагород: 3 золоті, 5 срібних та 4 бронзові медалі. За кількістю здобутих золотих нагород Україна показала найкращий результат за останні 12 років!

У другій частині заходу розмова йшла про досягнення української команди на Паралімпіаді. З 28 серпня по 9 вересня столиця Франції прийняла XVII літні Паралімпійські ігри, де збірна України, яка налічувала 139 спортсменів, здобула 82 нагороди. З них 22 є золотими – за їхньою кількістю українська команда посіла сьоме місце серед 169 країн-учасниць.

Спілкування з гостями заходу – Олександром Мащенко, Андрієм Трусовим та Данило Чуфаровим – викликало велику зацікавленість у його учасників. Були продемонстровані яскраві фотографії плавців та їхня біографія. А переможний архівний заплив на 200 метрів комплексним плаванням на міжнародних змаганнях у виконанні Олександра Мащенка, дав змогу учасникам заходу дізнатись про різні способи плавання.

60-ти хвилинний за тривалістю онлайн-захід пройшов на одному диханні та оставив у його учасників найкращі враження та неймовірні емоції.



21 вересня – Міжнародний день миру

Дата публікації: 25.09.2024

Щороку 21 вересня українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Останній встановлено відповідно до Указу Президента від 5 лютого 2002 року. Міжнародний день миру заснований у 1981 році на 55-ій сесії Генеральної асамблеї ООН як день відмови від насильства і припинення вогню в усьому світі. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.

Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидшу перемогу України у війні, про повернення рідних, близьких та друзів, про світле майбутнє наших дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресора.

«Прагнемо перемоги»… Під такою назвою у Донецькому палаці молоді «Юність» відбувся онлайн-конкурс листівок, присвячений Міжнародному дню миру. Здобувачі освіти Донеччини порадили нащадкам, що робити для запобігання війни, зазначили, що мир – це щоденна праця задля вдосконалення і розвитку майбутнього. У Конкурсі взяли участь 22 заклади освіти Донецької області. Серед переможців у номінації «Відеолистівка» – студентка групи 2Ф922 Анна Завгородня (І місце) та студент групи 1М924 Дмитро Журило (ІІ місце).

У День миру бажаємо всім спокою та миру в усьому: миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні. Віримо у ЗСУ! Віримо у ПЕРЕМОГУ!



Vincit qui meminit: Перемагає той, хто пам’ятає

Дата публікації: 04.09.2024

Новий 2024-2025 навчальний рік у нашому коледжі розпочався з тематичних годин, присвячених Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день відзначається 29 серпня, його встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року №621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за Батьківщину.

Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є священним обов’язком держави і суспільства. Щодня ми пам’ятаємо про загиблих героїв та дякуємо тим, хто ризикує своїм життям, щоб зупинити зло, щоб ця війна завершилася нашою Перемогою.

2 вересня кураторами академічних груп проведені тематичні заходи «Vincit qui meminit (Перемагає той, хто пам’ятає)». Віддаючи шану величі героїв, їхній мужності та жертовності, пригадали одну з найжахливіших подій російсько-української війни – трагедію під Іловайськом. 29 серпня 2014 року українських військових, які виходили з оточення під Іловайськом через погоджений «зелений коридор», розстріляли. Смертельний шлях наших захисників пролягав через поля із соняшниками, саме тут сотні українців полягли в боротьбі за нашу землю, дім, майбутнє. Тому сонях обрано символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Під час заходів студенти наводили численні приклади для наслідування, згадали випускників нашого коледжу, які зараз захищають незалежність та суверенітет України, говорили про силу духу і незламність українського народу, віру в Збройні Сили України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за Батьківщину. Також здобувачі освіти могли віртуально поспілкуватися з ветераном російсько-української війни, учасником бою за Іловайськ, поставити воїну запитання, на які хочуть почути відповіді.

Захисники України – Герої нашого часу. Вони пишуть сучасну історію України. І саме вони, звичайні хлопці, воїни Збройних Сил України, впишуть в головну сторінку сучасної історії День Перемоги. Пам’ятаймо про це! Слава нашим Героям!



Адаптація студентів нового набору на платформі дистанційного навчання Moodle: онлайн-тренінг

Дата публікації: 03.09.2024

Адаптація першокурсників – це здатність відповідати вимогам і нормам навчального закладу, а також уміння розвиватися у новому для себе середовищі, реалізовувати свої здібності та потреби без конфліктів із цим середовищем. Одним із важливих аспектів цього процесу є ознайомлення з навчальними платформами, які є невід'ємною частиною освітнього процесу в сучасних умовах.

2 вересня викладачі Сергій Бойко та Олексій Пристінський провели онлайн-тренінг «Адаптація студентів нового набору на платформі дистанційного навчання Moodle: навчання базовим прийомам роботи». Метою тренінгу було ознайомлення студентів із середовищем дистанційного навчання на платформі Moodle.

У заході взяли участь студенти груп 1МЛ24 і 2МЛ24, під керівництвом кураторів – згаданих викладачів, а також інші першокурсники й їхні куратори. Загальна кількість учасників перевищила 100 осіб.

Під час тренінгу нові здобувачі освіти ознайомилися із сайтом коледжу, навчились користуватися розкладом занять, уперше увійшли на Портал дистанційного навчання ВСП ДАФК СНУ. Також вони отримали можливість познайомитися з інтерфейсом Moodle, виконати базові дії з контентом та дізнатися про правила самостійної роботи на платформі.

Маємо надію, що цей захід був корисним для нових членів нашої спільноти та допоможе їм швидше адаптуватися до нових умов навчання, долучитися до активної роботи й успішно розпочати свій освітній шлях у коледжі.



З Всесвітнім Днем вишиванки!

Дата публікації: 16.05.2024

Щорічно у третій четвер травня відзначається Всесвітній День вишиванки. У 2024 році свято припадає на 16 травня. День вишиванки зародився як студентська ініціатива. У 2006 році Леся Воронюк, студентка Чернівецького національного університету, запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. З самого початку лише кілька десятків студентів підтримали цю ініціативу, але з кожним роком свято набирає все більшої популярності, об'єднуючи українців з різних куточків світу.

У День вишиванки люди одягають вишиті сорочки, сукні, штани та інші елементи українського національного одягу. Цього дня організовуються численні флешмоби, виставки, концерти та інші заходи, присвячені українській культурі. Люди публікують фотографії у вишиванках у соціальних мережах з хештегами #ДеньВишиванки та #WearYourCulture.

16 травня у нашому коледжі були проведені тематичні заходи до Дня вишиванки: усний журнал «Українська вишиванка – в світі кращої нема» (гр. 1М923, 1Б922, 1М921, 3Т921), година спілкування «Бережи українське – носи вишиванку» (гр. 1М922), урок-презентація «16 травня – День вишиванки-2024 (гр. 2Ф922, 3Т922). Здобувачі освіти дізналися багато цікавої інфорації про історію вишиванки, про її значення для українців. Сьогодні вишиванку називають духовною бронею України, символом єднання та незламності українського народу.

Українська вишиванка – це не просто одяг, це справжнє мистецтво, яке протягом століть зберігає та передає код української культури. Кожен візерунок, кожен знак на ній має своє значення, свою історію. Калина – символ краси, кохання, дівочої чистоти та родинного вогнища. Її яскраві ягоди віщують щасливе життя та міцне здоров'я. Дуб – символ сили, могутності, довголіття та мудрості. Його могутнє гілля дарує захист та стійкість перед життєвими викликами. Мак – символ краси, пам'яті, скорботи та водночас вічного життя, Його червоні пелюстки нагадують про пролиту кров за свободу та незалежність. Волошки – символ вірності, щирості та дівочої краси. Їхні ніжні квіти дарують спокій та душевну гармонію. Пшениця – символ багатства, родючості та ситого життя. Її колосся віщує щедрий урожай та добробут. Соняшник – символ сонця, тепла, життєрадісності та оптимізму. Його сяючі квіти наповнюють душу світлом та вірою у краще. Це лише декілька з безлічі символів, що прикрашають українську вишиванку.

Студенти дізналися, що кожен регіон України має свої особливі візерунки та орнаменти, які розкривають унікальні риси та традиції свого народу. Вивчаючи символи української вишиванки, ми не лише знайомимося з її красою, але й занурюємося в глибини української культури, відчуваємо зв'язок з минулим та майбутнім нашого народу.

Цього року день вишиванки має особливе значення. Війна в Україні змусила мільйони людей покинути свої домівки та розлучитися з близькими. День вишиванки – це можливість для українців усього світу знову відчути єдність, згадати про свою багату культуру та історію, а також підтримати одне одного.



© Бойко С.М., 2008-2024