Головна мета виховної роботи у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Луганського національного університету» – всебічний розвиток людини, як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь інший людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.
Основні напрями виховання:
національно-патріотичне;
морально-етичне;
євроатлантична інтеграція;
інтелектуальне;
громадсько-правове;
естетичне;
трудове;
фізичне;
екологічне.
Ці напрями взаємопов'язані і утворюють цілісну систему виховання. Вона знаходить відображення у виховних заходах, які проводяться у коледжі. Головне їх завдання – пробудження і поглиблення інтересу студентів до різних галузей культури і видів діяльності, до пізнання себе і свого місця в Україні, виявлення і розвитку талантів і здібностей, стимулювання ініціативи, організація дозвілля й відпочинку.
У нашому навчальному закладі проводяться різноманітні загальноколеджеві виховні заходи: урочисті лінійки до Дня знань, посвячення першокурсників у студенти, «Відкритий мікрофон» до Дня студента, концерти до Дня працівників сільського господарства, до Жіночого дня, шоу-програми до Новорічного свята, до Дня закоханих та багато інших. Молодість, творчість, ініціативність об'єднує молодь на конкурсах художньої самодіяльності, КВК, конференціях, інтелектуальних іграх.
Велика увага у коледжі приділяється формуванню патріотизму, національної свідомості студентської молоді, відновленню і збереженню історичної пам'яті, вихованню шанобливого ставлення до української мови, культури, традицій, формуванню свідомої, дієвої громадянської позиції, готовності практичними діями зміцнювати країну, турбуватися про її цілісність і суверенітет, піклуватися про її постійний розвиток на шляху утвердження національних і загальноєвропейських цінностей.
Студенти нашого коледжу беруть активну участь у загальноміських заходах, у відзначенні знаменних дат історії та культури нашої країни.
Кураторами груп, викладачами історії, культурології, організовуються найрізноманітніші заходи з використанням матеріалу про історію державних символів, символіку коледжу: це виховні години, відеолекції, конкурси, екскурсійна робота у музеї коледжу, зустрічі з видатними людьми. У коледжі систематично проводяться різноманітні заходи (тематичні екскурсії, вечори, наукові конференції, цикли історичних читань тощо) з вивчення історії та культури України, що ілюструють становлення та розвиток української державності, знайомлять з історією боротьби українського народу за державну незалежність протягом всього історичного шляху, велика увага приділяється збереженню історичної пам’яті.
В рамках тижня української писемності та мови та до Дня рідної мови проводяться різноманітні заходи: літературно-музичні композиції, олімпіади, вікторини, конкурс Петра Яцика тощо. До Шевченківських свят викладачами української мови та літератури проводиться вікторина за творами Т.Г. Шевченка, конкурс стіннівок, виставка репродукцій «Шевченко-художник».
Активно ведеться робота з громадянсько-правового виховання, спрямована на формування високої правової культури студентів, виховання глибокої поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки, профілактику та запобігання девіантним формам поведінки молоді. З цією метою у коледжі в рамках тижнів правових знань проводяться зустрічі студентів з працівниками відділу ювінальної поліції, Слов'янського міськрайонного відділу державної виконавчої служби, з працівниками соціальних служб, з працівниками міського наркологічного диспансеру.
У коледжі працюють гуртки художньої самодіяльності: вокальні ансамблі, ансамблі танцю, студія творчості.
Важливим напрямком виховної роботи у коледжі є фізичне виховання, формування відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя. У коледжі працюють спортивні секцій: з баскетболу, волейболу, футболу, легкої атлетики, тенісу, секція з шахів. Студенти коледжу завойовують призові місця у міських, районних, обласних, всеукраїнських спортивних змаганнях.
Студентське життя у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж ЛНАУ» цікаве та різноманітне, створені всі умови для розвитку особистості і творчої реалізації кожного студента, сприяють вихованню свідомого громадянина активної громадської позиції.
21 вересня – Міжнародний день миру
Дата публікації: 22.09.2023
Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. У резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня. У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня – у Міжнародний день миру.
Головним символом свята є голуб миру, зображення якого часто використовується під час конференцій, виставок та інших заходів та акцій, присвячених цьому дню. Студентки нашого коледжу Катерина Богданова, Есміра Кузь та Наталя Тернющенко під керівництвом викладача інформатики та комп’ютерної техніки Вікторії Сергіївни Шаповалової взяли участь в одному з таких заходів – інтерактиві «Віртуальна країна», що проводився КЗ «Донецький Палац молоді «Юність». Учасниками заходу стали представники 20 закладів професійної, професійно-технічної та фахової передвищої освіти. У прямому етері за допомогою штучного інтелекту вони створили «Віртуальну країну». У кожного учасника вона була своя, але у всіх – мирна.
Ілля Завгородній (гр.1М922), Анастасія Дудок (гр. 3Т922) та Захар Ткаченко (гр. 2ФТ923) представили свої роботи на обласний конкурс малюнків «Мир очима дітей», що проводиться до Міжнародного дня миру з метою розкриття творчого потенціалу студентської молоді, виявлення та підтримки художніх здібностей, надання можливості висловити власну думку і світобачення.
На жаль, сьогодні мир в Україні – це не просто найзаповітніше бажання, а одна на всіх усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у вільній, незалежній державі триває боротьба в нашій країні. Кожен українець мріє про якнайшвидшу перемогу України у війні, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях. Ми, українці, знаємо ціну мирного неба й ніколи її не забудемо.
У цей день щиро бажаємо усім нам миру, спокою та добробуту. Нехай мир якнайшвидше запанує у всіх містах і селах України! Слава Героям, які наближають нашу Перемогу!
Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ!
Дата публікації: 01.09.2023
Новий 2023-2024 навчальний рік у нашому коледжі розпочався з тематичних годин, присвячених Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день відзначається 29 серпня, його встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за Батьківщину.
Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є священним обов’язком держави і суспільства. Щодня ми пам’ятаємо про загиблих героїв та дякуємо тим, хто ризикує своїм життям, щоб зупинити зло, щоб ця війна завершилася нашою Перемогою.
Кураторами академічних груп проведені різноманітні заходи: урок патріотизму «Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ», історичний хронограф «Єдина вільна Україна на всі віки, на всі часи», урок історичної правди «Волю вільних не зламати» тощо. Віддаючи шану величі героїв, їхній мужності та жертовності, пригадали одну з найжахливіших подій російсько-української війни — трагедію під Іловайськом. 29 серпня 2014 року українських військових, які виходили з оточення під Іловайськом через погоджений «зелений коридор», розстріляли. Смертельний шлях наших захисників пролягав через поля із соняшниками, саме тут сотні українців полягли в боротьбі за нашу землю, дім, майбутнє. Вони назавжди залишаться у пам’яті народній.
Під час заходів студенти наводили численні приклади для наслідування, говорили про силу духу і незламність українського народу, віру в Збройні Сили України, про наших захисників, які кожного дня ризикують своїм життям та здоров’ям, живуть у важких польових умовах, вдень і вночі захищають наше мирне життя. Саме вони – Герої нашого часу! Вони пишуть сучасну історію України. І саме вони, звичайні хлопці, воїни Збройних Сил України, впишуть в головну сторінку сучасної історії День Перемоги!
День Української Державності
Дата публікації: 28.07.2023
У 2023 році Україна вдруге відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця пам'ятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.
День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують пам'ять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України. Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу. Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.
У 2023 році День Державності відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. За відповідний законопроєкт, внесений Президентом, Верховна Рада проголосувала 14 липня. В основі концепції державних заходів до цієї дати – тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.
«Знання історії нашого державотворення в усій тяглості є потужною силою проти маніпуляцій історичними фактами в умовах інформаційної війни РФ проти України. Реальна історія спростовує фейки російської пропаганди, буцімто українці та росіяни – єдиний народ чи Україна – штучна нежиттєздатна держава», – наголошують в Українському інституті національної пам'яті.
Конкурс патріотичних аматорських відеороликів «НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ»
Дата публікації: 09.06.2023
У квітні-травні 2023 року на теренах Донецької області проходив конкурс патріотичних аматорських відеороликів «Наближаємо перемогу» серед студентів закладів фахової передвищої освіти.
Метою конкурсу є активізація виховної та патріотичної роботи серед студентської молоді, спрямованої на формування національної самосвідомості, гідності, духовності та культури, підтримка творчої активності студентської молоді.
Студенти нашого коледжу Кузь Есміра (група 1Б921) та Коробко Олександра (група 3Т921), під керівництвом викладачів Кузнєцової Н.В. та Шевченко Д.А., підготували відеоролики, наповнені глибоким розумінням тематики конкурсу. Роботи пронизані нездоланною вірою в наших ЗАХИСНИКІВ і ПЕРЕМОГУ. За результатами конкурсу студентки нагороджені дипломами ІІ ступеня: Кузь Есміра «Авторський творчий задум»; Коробко Олександра «Декламація сучасної української поезії». Вітаємо дівчат та бажаємо їм творчих успіхів та перемог!
«Мудрість – це розум, поєднаний з добротою»
Дата публікації: 05.06.2023
Під такою назвою 1 червня в групі 1БФТ922 (куратор Києнко О.А.) була проведена відкрита виховна година, присвяченому Міжнародному дню захисту дітей. Це прекрасне свято радості та надії, адже саме в дітях продовження роду людського й здійснення мрій і сподівань на краще, а ще – нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.
Студенти дізналися багато нового та цікавого про історію та традиції свята. День захисту дітей започаткували в 1949 році під час сесії Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі, а вже 1950 року цей день відзначила 51 країна світу. У цього свята є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки – червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, – це символ нашого загального дому.
На жаль, День захисту дітей 2023 в Україні проходить в умовах повномасштабної війни. Сотні тисяч дітей були змушені тимчасово виїхати з країни, десятки тисяч перечікують повітряні тривоги в укриттях, тисячі дітей залишилися сиротами, втратили піклувальників чи опікунів, насильно вивезені на територію країни-агресора та не знають нічого про своїх батьків. Війна торкнулася життя кожного маленького українця, і усі вони потребують особливого захисту, піклування та турботи. «Чужих дітей не буває – усі вони наші!» – такого висновку дійшли студенти групи 1БФТ922.
Під час проведення круглого столу кожен мав можливість висловити свою думку з приводу того, звідки у світі біди, чому так багато бідних людей, чому є батьки, які залишають своїх дітей напризволяще, чому так багато хворих та обездолених, чому відбуваються війни, чому в Україні війна, чи може людина бути щасливою, коли навколо неї убогі, нещасні, хворі, обділені долею… Здобувачі освіти разом з куратором шукали ключі для розв’язання цих та подібних проблем і з’ясували, що головне призначення людини – творити добро.
Студенти підготували цікаві доповіді про видатних українських просвітителів та меценатів: Гулевичівну Єлизавету Василівну, Петра Могилу, Григорія Савича Сковороду, родину Симиренків, Тадея Рильського, а також про сучасних українських доброчинців.
Наприкінці заходу Києнко О.А. побажала своїм вихованцям високо піднятись у духовному рості, підкреслила, що головне, з чим людина має пройти дорогою життя, – мудрість, яка є не тільки сумою знань та певних професійних навиків. Мудрість – це розум, поєднаний з добротою.