ВИХОВАННЯ
СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ


  Головне меню

Головна сторінка

Новини коледжу

Місце шани та вдячності

Студенту:

Дистанційне навчання

Вхід в Office 365

Розклад занять

Розклад дзвінків

Стипендіальна комісія

Підготовка до ЗНО і ДПА

Кабінет соціал. педагога

Викладачу:

Методична робота

Самоосвіта викладачів

Пропозиції самоосвіти

Інструменти дист.навчання

Абітурієнту:

Спеціальності

Приймальна комісія

Правила прийому

Хочу тут навчатися!

Мотиваційний лист

Центр «Донбас-Україна»

Заклад освіти:

Загальна інформація

Керівництво

Накази

Самоврядування

Технічне відділення

Економічне відділення

Ліцензії, сертифікати

Літопис технікуму

Освітній процес:

Навчальна робота

Виховна робота

Професійна орієнтація

Працевлаштування

Циклові комісії:

Технічної підготовки

Гуманітарної підготовки

Економічної підготовки

Загальноосвіт. дисциплінГоловна мета виховної роботи у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Луганського національного університету» – всебічний розвиток людини, як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь інший людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Основні напрями виховання:

  1. національно-патріотичне;
  2. морально-етичне;
  3. євроатлантична інтеграція;
  4. інтелектуальне;
  5. громадсько-правове;
  6. естетичне;
  7. трудове;
  8. фізичне;
  9. екологічне.

Ці напрями взаємопов'язані і утворюють цілісну систему виховання. Вона знаходить відображення у виховних заходах, які проводяться у коледжі. Головне їх завдання – пробудження і поглиблення інтересу студентів до різних галузей культури і видів діяльності, до пізнання себе і свого місця в Україні, виявлення і розвитку талантів і здібностей, стимулювання ініціативи, організація дозвілля й відпочинку.

У нашому навчальному закладі проводяться різноманітні загальноколеджеві виховні заходи: урочисті лінійки до Дня знань, посвячення першокурсників у студенти, «Відкритий мікрофон» до Дня студента, концерти до Дня працівників сільського господарства, до Жіночого дня, шоу-програми до Новорічного свята, до Дня закоханих та багато інших. Молодість, творчість, ініціативність об'єднує молодь на конкурсах художньої самодіяльності, КВК, конференціях, інтелектуальних іграх.

Велика увага у коледжі приділяється формуванню патріотизму, національної свідомості студентської молоді, відновленню і збереженню історичної пам'яті, вихованню шанобливого ставлення до української мови, культури, традицій, формуванню свідомої, дієвої громадянської позиції, готовності практичними діями зміцнювати країну, турбуватися про її цілісність і суверенітет, піклуватися про її постійний розвиток на шляху утвердження національних і загальноєвропейських цінностей.

Студенти нашого коледжу беруть активну участь у загальноміських заходах, у відзначенні знаменних дат історії та культури нашої країни.

Кураторами груп, викладачами історії, культурології, організовуються найрізноманітніші заходи з використанням матеріалу про історію державних символів, символіку коледжу: це виховні години, відеолекції, конкурси, екскурсійна робота у музеї коледжу, зустрічі з видатними людьми. У коледжі систематично проводяться різноманітні заходи (тематичні екскурсії, вечори, наукові конференції, цикли історичних читань тощо) з вивчення історії та культури України, що ілюструють становлення та розвиток української державності, знайомлять з історією боротьби українського народу за державну незалежність протягом всього історичного шляху, велика увага приділяється збереженню історичної пам’яті.

В рамках тижня української писемності та мови та до Дня рідної мови проводяться різноманітні заходи: літературно-музичні композиції, олімпіади, вікторини, конкурс Петра Яцика тощо. До Шевченківських свят викладачами української мови та літератури проводиться вікторина за творами Т.Г. Шевченка, конкурс стіннівок, виставка репродукцій «Шевченко-художник».

Активно ведеться робота з громадянсько-правового виховання, спрямована на формування високої правової культури студентів, виховання глибокої поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки, профілактику та запобігання девіантним формам поведінки молоді. З цією метою у коледжі в рамках тижнів правових знань проводяться зустрічі студентів з працівниками відділу ювінальної поліції, Слов'янського міськрайонного відділу державної виконавчої служби, з працівниками соціальних служб, з працівниками міського наркологічного диспансеру.

У коледжі працюють гуртки художньої самодіяльності: вокальні ансамблі, ансамблі танцю, студія творчості.

Важливим напрямком виховної роботи у коледжі є фізичне виховання, формування відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя. У коледжі працюють спортивні секцій: з баскетболу, волейболу, футболу, легкої атлетики, тенісу, секція з шахів. Студенти коледжу завойовують призові місця у міських, районних, обласних, всеукраїнських спортивних змаганнях.

Студентське життя у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж ЛНАУ» цікаве та різноманітне, створені всі умови для розвитку особистості і творчої реалізації кожного студента, сприяють вихованню свідомого громадянина активної громадської позиції.


Слава українським добровольцям!

Дата публікації: 14.03.2023

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Це свято людей, які за покликом серця стали на захист України, її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності. Рішення про відзначення цього дня було прийнято Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822 «Про встановлення Дня українського добровольця».

Ця дата є невипадковою. Саме 14 березня 2014 року перші добровольці з Майдану Незалежності вирушили на тренувальну базу, що під Києвом, для формування першого українського добровольчого батальйону. І саме добровольці сприяли мобілізації сил у тилу, допомогли зібрати та озброїти армію. Завдяки власній мужності, патріотизму, відданості національним інтересам, а також невичерпній любові до Батьківщини українські добровольці стали гордістю нашого народу.

З метою поглиблення знань про героїчне минуле українських добровольців та їхнє сьогодення викладач Васюк С.М. провів урок патріотизму «Доброволець – герой сьогодення!». Під час заходу здобувачі освіти презентували інформацію про історію свята, розвиток добровольчого руху в Україні, акцентували увагу на тому, що завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західноукраїнської Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю.

Сьогодні ми схиляємо у скорботі свої голови в пам’ять про тих добровольців та воїнів, які полягли на полі бою, і вшановуємо подвиг героїв, які боронять нашу Батьківщину від ворога, дають можливість нашій державі рухатись шляхом інтегрування в Європейську спільноту та день за днем перетворювати Україну у заможну, процвітаючу країну.

З перших годин вторгнення рф на територію нашої країни сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини. Серед тих, хто добровільно взяв у руки зброю, є відомі спортсмени, зірки, люди різних професій. Не стали винятком і студенти та випускники нашого коледжу. З перших днів війни багато з них вступили в добровольчі батальйони Збройних Сил України та добровольчі формування територіальної оборони ЗСУ, які мужньо стоять на захисті нашої держави та гідно чинять опір ворогу. Присутні мали можливість переглянути відео про життєві історії наших захисників, які вражають і разом з тим надихають.

Також добровольцями можна вважати і волонтерів, які всіляко допомагають захисникам, вимушеним переселенцям та іншим соціально незахищеним особам. З великою повагою та гордістю за наш народ присутні слухали розповідь студента групи 4МЛ21 Володимира Фільчака, який є волонтером Благодійного фонду «Розвиток міста».

Станіслав Миколайович підкреслив, що добровольці – це люди, які мужньо відстоюють ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, нашу незалежність і доводять, що Україна завжди буде боротися за свою свободу і ніколи не здасться. Наші воїни стоять до кінця!

Переможемо! Слава Україні! Слава українським добровольцям!Шевченківські дні

Дата публікації: 10.03.2023

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам’ятає і шанує людство. До славної когорти таких людей належить і Великий Кобзар українського народу – Тарас Григорович Шевченко. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. «Історія мого життя, – писав поет, – становить частинку історії моєї Батьківщини». Шевченко для України – не просто народний поет, геніальний митець, якого доля обдарувала багатьма талантами. Національний пророк, апостол правди, заступник знедолених, провидець – так його називають українці.

Тарас Шевченко – основоположник нової української літератури. Його «Кобзар» став епохальним явищем в історії духовного життя українського народу. Величезне значення творчості Шевченка у становленні української літературної мови, яку він підніс до рівня розвинутих літературних мов світу. Людина багатогранного таланту, він був одним з найвидатніших майстрів, основоположником критичного реалізму і в українському образотворчому мистецтві, створив понад тисячу творів у жанрах графіки, станкового живопису, розпису. Гуманістичним духом своєї поезії, силою таланту живе в серцях мільйонів співець ідеалів рівності, свободи та братерства Т.Г. Шевченко.

Щороку ми святкуємо Шевченківські дні, не винятком став і цей складний рік. Для кожного з нас 9 березня – це не просто дата в календарі, це невіддільна історія нашого народу, наших поколінь. У ці березневі дні у нашому коледжі проведено низку заходів із вшанування пам’яті геніального сина України. Кураторами академічних груп організовано тематичну годину «Шляхами Тарасової долі», літературну подорож «По Шевченківським місцям України», «круглий стіл» «Шевченко – художник», вікторину «Сторінки життя Великого Кобзаря».

9 березня 2023 року викладачами Ситнік О.В., Кузнєцовою Н.В. та Шевченко Д.А. для студентів ІІ курсу був проведений відкритий виховний захід «Ну що б, здавалося, слова…» у формі літературного журналу. Гортаючи сторінки, студенти дізналися про відомі-невідомі факти життя Тараса. Матеріал був побудований на протиставленні, аналізі відомих фактів життя видатної людини. Під час заходу студенти з натхненням декламували вірші Тараса Шевченка, лунали пісні відомих українських співаків Кузьми Скрябіна та Артема Пивоварова на слова Великого Кобзаря.

Студенти нашого коледжу Олександра Коробко (гр.3Т921), Есміра Кузь (гр. 1Б921), Софія Коніченко (гр. 1БФТ922) та Катерина Богданова (гр. 1Б921) взяли участь у Літературному онлайн-марафоні «Єднаймо душі словом Кобзаря!», що проводився 9 березня Державною установою «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».

Віддаючи шану пам’яті геніального сина України, ми сьогодні з новою силою усвідомлюємо велич духу і силу могутнього таланту Т.Г. Шевченка. Пройшло 209 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Тарас Шевченко добре розумів душу українця, і це розуміння, поєднане з глибокою інтуїцією, давало йому можливість «побачити», що чекає нас у майбутньому. Через те Шевченків «Кобзар» став «святим письмом» для нашого народу. У Шевченка багато можна знайти такого, що пояснює наші реалії і може послужити орієнтиром. Треба тільки уважно читати його твори. У контексті дня сьогоднішнього варто поглянути на ставлення Кобзаря до росіян, яких він зображує як жорстоких і безжалісних панів, які тероризують український народ. Чи не найбільше він критикував саме політику росії щодо України. Шевченкове «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» – для кожного і сьогодні має сенс. Ми обов’язково поборемо! Адже правда на нашому боці. Загарбникам ніколи не зламати наш сильний український дух!До річниці з дня народження Лесі Українки

Дата публікації: 27.02.2023

25 лютого виповнюється 152 роки з дня народження видатної української поетеси, драматургині, громадської діячки Лариси Косач-Квітки, відомої світові як Леся Українка. Геніальна волинянка – окраса і гордість української нації, одна з фундаторок новітньої української літератури. Леся Українка давно посіла визначне місце в світовій літературі, стала народною в найширшому розумінні цього слова.

У нашому коледжі в ці лютневі дні завжди проводяться заходи із вшанування пам’яті Лесі Українки, і цей рік, незважаючи ні на що, не став виключенням. 27 лютого викладачі Кузнєцова Н.В. та Шевченко Д.А. для студентів груп 1Б921, 3Т921 провели виховну годину «Леся Українка. Високе світло імені та слова», матеріал якої був побудований на висвітленні маловідомих фактів з життя Лесі Українки та її родини. Студенти дізналися, наприклад, про те, що поетеса з дитинства була допитливою. Читати навчилася в 4 роки, у 5 почала писати драматичні твори, в шість – майстерно вишивала. У 9 років написала перший вірш «Надія». У 12 років переклала Гоголівські «Вечори на хуторі біля Диканьки». Могла стати першою в Україні жінкою-композитором, мала абсолютний слух і надзвичайний хист до музики. У 5 років почала грати на роялі і написала власну музичну п’єсу. Знала більше 500 народних пісень, малювала картини. Свою «Лісову пісню» вона написала за 12 днів, а поему «Одержима» – за одну ніч. Саме Лесі Українці ми завдячуємо появі в українській мові слів «промінь» і «напровесні».

Наприкінці заходу студенти відповідали на питання літературної вікторини, що сприяло кращому запам`ятовуванню цікавого матеріалу.

Студенти групи 1БФТ922 Ксенія Кривенко, Іван Гойдош, Діана Рубан та заступник директора з навчально-виховної роботи Висицька С.М. взяли участь у літературних читаннях «Хотіла б я піснею стати», організованих КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» до річниці з дня народження Лесі Українки. Під час заходу учасники з Костянтинівки, Слов’янська, Краматорська, Дружківки та Бахмута від щирого серця декламували найкращі та найулюбленіші вірші Лесі Українки, у яких оспівано і кохання, і Батьківщину, і незламну силу духу, і природу…

Вірші Лесі Українки – це джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу. Черпайте і ви мудрість із творчої спадщини «дочки Прометея»!21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Дата публікації: 21.02.2023

Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Однак початок цьому святу дали трагічні події. 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила мітингувальників, які протестували проти заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови. З 1971 року, після проголошення незалежності Бангладеш, цей день відзначають у країні як день мучеників, які загинули за рідну мову. За пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності. Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов сприяють зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що є особливо цінним для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури. В історії української мови були доволі складні часи: її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Попри всі складнощі український народ виколисав в своєму серці, зігрів теплотою душі і віддав нам у спадок квітучу мову, якою розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, вітаючи українців з Міжнародним днем рідної мови, зауважив, що сьогодні «за українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни». «Як і раніше, очевидна істина: мова має значення. Це та рушійна сила, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, захищати мови корінних народів, утверджувати українську мову як державну, посилювати обороноздатність держави – наше спільне завдання», – написав він у Facebook.

Наш коледж теж долучився до відзначення Міжнародного дня рідної мови. Кураторами груп були організовані виховні години «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема», мета яких – розвивати й поглиблювати знання з рідної мови, формувати особистість, здатну гідно передавати духовні надбання свого народу, попередніх поколінь, виховувати любов до рідного слова, краю, народних пісень, формувати культуру мовлення, справжній патріотизм.

Команда нашого коледжу (студентки групи 1БФТ922 Яценко Анна, Яценко Софія та Коніченко Софія) під керівництвом Висицької С.М. взяла участь у тематичному заході для молоді «Знання мови – честь і гідність народу!», що проводився КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» в рамках Міжнародного дня рідної мови. Програма складалася з двох етапів – тематичне спілкування та інтерактивна гра. Цікаві факти про українську мову, конкурси «Мовознавство», «Українські письменники і поети», «Історичні пам’ятки», «Українські фільми і мультфільми» та жартівливо-розважальний «Зірковий Іnstagram» – все це сприяло розумінню того, що рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості, вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам, і головне завдання кожного українця – любити, берегти і збагачувати материнське слово, сприяти зміцненню державотворчої функції української мови.

Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови і щиро бажаємо всім серцем і душею завжди любити свою країну, пишатися рідною мовою і прославляти свою культуру. Нехай мова завжди залишається сильним і потужним інструментом не тільки спілкування, а й розвитку!Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Дата публікації: 17.02.2023

20 лютого в Україні щороку відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні, з 18 по 20 лютого 2014 року, відбулися масові розстріли протестувальників під час Революції Гідності. 20 лютого загинуло найбільше учасників протестів – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими майданівцями та п’ятьма активістами, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на Сході України за демократичні цінності та територіальну цілісність нашої держави, назвали Героями Небесної Сотні.

17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Цьогорічна кампанія вшанування Героїв Небесної Сотні проходить під гаслом «Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни». Герої Небесної Сотні – це люди, які мужньо відстоювали ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, нашу незалежність і вкотре довели, що Україна завжди буде боротися за свою свободу. І сьогодні курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію України, за що виступали Герої Небесної Сотні та активісти Революції Гідності, є незмінним, як і прагнення України закінчити перемогою війну з російським агресором, відновити свою територіальну цілісність та побудувати сучасну європейську державу.

Єднання українців у 2014 році не дало нашій країні звернути з цивілізованого, демократичного, європейського шляху розвитку. Попри залякування, попри злочинні накази режиму, народ об’єднався та відстояв свої права, свободи й цінності. Сьогодні єднання народу також важливе, як ніколи. Нас єднає любов до України, віра в Збройні Сили України і пам’ять про подвиг наших українських Героїв.

Подвиг Героїв Небесної Сотні, які пожертвували своїм життям за наше майбутнє, сьогодні є для українців прикладом патріотизму, надихає мужньо відстоювати незалежність нашої держави. Слава Україні! Слава Героям України! Разом до Перемоги!© Бойко С.М., 2008-2023