|
Головна мета виховної роботи у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля» – всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь інший людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.
Основні напрями виховання: національно-патріотичне, інтелектуально-духовне, морально-етичне, правове, екологічне, трудове, фізичне, естетичне, превентивне, сімейно-родинне, фізичне виховання та формування здорового способу життя. Ці напрями взаємопов'язані і утворюють цілісну систему виховання. Вона знаходить відображення у виховних заходах, які проводяться у коледжі. Головне їхнє завдання – пробудження і поглиблення інтересу студентів до різних галузей культури і видів діяльності, до пізнання себе і свого місця в Україні, виявлення і розвитку талантів і здібностей, стимулювання ініціативи, організація дозвілля й відпочинку.
У нашому навчальному закладі велика увага приділяється формуванню патріотизму, національної свідомості студентської молоді, відновленню і збереженню історичної пам'яті, вихованню шанобливого ставлення до української мови, культури, традицій, формуванню свідомої, дієвої громадянської позиції, готовності практичними діями зміцнювати країну, турбуватися про її цілісність і суверенітет, піклуватися про її постійний розвиток на шляху утвердження національних і загальноєвропейських цінностей.
Сьогодні, коли наша Батьківщина переживає важкі випробування і військові, ризикуючи власним життям та здоров’ям, захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, ми розуміємо, що майбутнє кожного з нас, перш за все, залежить від наших захисників і захисниць, і тому ми маємо підтримувати наших воїнів, аби кожен з них відчував тепло і любов, а головне – нашу вдячність за кожен новий день, за можливість вчитися і працювати, за вільне і щасливе майбутнє. Тому значна увага приділяється волонтерській роботі.
Студенти нашого коледжу беруть активну участь у загальноміських заходах, у відзначенні знаменних дат історії та культури нашої країни. Кураторами груп, викладачами історії, культурології, організовуються найрізноманітніші заходи з використанням матеріалу про історію державних символів, символіку коледжу: це виховні години, відеолекції, конкурси, віртуальні екскурсії, зустрічі з видатними людьми. У коледжі систематично проводяться заходи з вивчення історії та культури України, що ілюструють становлення та розвиток української державності, знайомлять з історією боротьби українського народу за державну незалежність протягом всього історичного шляху, велика увага приділяється збереженню історичної пам’яті. Про це свідчать такі заходи, як урок-реквієм «Лиш пам'ять спомин береже» до Дня пам’яті загиблих у Бабиному Яру, низка виховних заходів до Дня Гідності та Свободи, уроки пам’яті до роковин Голодомору в Україні тощо.
Українській мові належить провідна роль у національно-патріотичному вихованні. Вона є духовним стрижнем нації, важливою сферою впливу на національну свідомість молоді. З метою формування поваги до рідної мови викладачами української мови та кураторами груп проводяться тематичні заходи до Дня української мови та писемності, Дня рідної мови: літературно-музична композиція «Звучи, рідна мово, гордосте моя!», усний журнал «Рідна мова, чиста, як роса», літературна година «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Наші студенти щороку беруть участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, у конкурсі імені Петра Яцика, Міжнародному конкурсі імені Т.Г. Шевченка.
Активно ведеться робота з громадянсько-правового виховання, спрямована на формування високої правової культури студентів, виховання глибокої поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки, профілактику та запобігання девіантним формам поведінки молоді. В рамках правового тижня з метою прищеплення поваги до Конституції України, її державних символів, знання та дотримання законів, виховання і підготовки студентів до життя і діяльності в правовій демократичній державі цьогоріч проведені наступні заходи: інтелектуально-розважальна гра «Правовий Олімп», лекція «Знаємо свої права, виконуємо свої обов'язки», відеолекція «Конституція України – захист прав її народу», вікторина «Конституція – головний закон країни», круглий стіл «Роль студентської молоді у становленні правового суспільства».
Важливим напрямком виховної роботи у коледжі є фізичне виховання, формування відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя. В позанавчальний час здобувачі освіти відвідують спортивні гуртки (волейбол, футбол, баскетбол, настільній теніс, легка атлетика), в яких значно підвищують рівень спортивної майстерності та рухової активності. Студенти коледжу є постійними учасниками міських, районних, обласних та всеукраїнських спортивних змагань, де вони здобувають перемоги та займають призові місця.
В умовах дистанційного навчання основними формами проведення виховних заходів стали онлайн-бесіди, онлайн-дискусії, індивідуальні проєкти, обговорення відео, презентацій, рефератів. Наші студенти беруть участь у різноманітних творчих конкурсах, флешмобах, онлайн-марафонах, створюють відеопривітання, ролики до знаменних дат в історії України.
Студентське життя у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ імені В. Даля» цікаве та різноманітне, створені всі умови для розвитку і творчої реалізації кожного студента, для формування цінностей і компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.
З Днем Збройних Сил України! | Дата публікації: 06.12.2024
6 грудня Україна відзначає одне з найважливіших національних свят – День Збройних Сил України. Згідно з Конституцією, армія відповідає за оборону країни, захист її територіальної цілісності, суверенітету й недоторканності. Це свято було встановлено у 1993 році постановою Верховної Ради України. Дата вибрана невипадково – вона пов’язана з прийняттям Закону України «Про Збройні Сили України» від 6 грудня 1991 року.
Напередодні свята, 5 грудня, викладач дисципліни «Захист України» Олег Балазан провів виховний захід «Мужність та відвага крізь віки», метою якого було розширення знань про Збройні Сили України, формування національної свідомості й громадянської відповідальності здобувачів освіти, виховання поваги до військовослужбовців та усвідомлення важливості ролі ЗСУ в суспільстві.
Захід розпочався з виконання Державного Гімну України, який створив урочисту та піднесену атмосферу, налаштувавши учасників на патріотичний лад. Студенти групи 4МЛ23 підготували невеликі доповіді про історію формування української армії та змістовну презентацію, що дозволило глибше розкрити історичні та сучасні аспекти теми. У своєму виступі Олег Балазан звернув увагу на те, що попри всі труднощі, військовослужбовцям вдалося не лише зберегти професіоналізм, боєготовність і добрі армійські традиції, але й перетворити Збройні Сили України на одну з найпрофесійніших і найсильніших армій пострадянського простору.
Особливу увагу було приділено ролі ЗСУ у забезпеченні незалежності України, подвигам українських військовослужбовців під час війни з російським агресором, їхньому героїзму та незламності. Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Прозвучали проникливі патріотичні вірші та пісні, які надихнули всіх присутніх долучатися до підтримки української армії – як через волонтерську діяльність, так і через ініціативи, спрямовані на допомогу захисникам.
У цей святковий день ми приєднуємося до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів і новобранців, солдатів і офіцерів, генералів і адміралів. Бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у бойовій і тактичній підготовці, миру й злагоди!
День Збройних Сил України – це не лише свято професійних військових, а й свято всієї України, яке символізує незламний дух народу та його прагнення до миру. В єдності – наша сила! Зі святом, Україно! | |
| Голодомор: пам’ятаємо минуле заради майбутнього | Дата публікації: 23.11.2024
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років, а також масових штучних голодів 1921 – 1923 і 1946 – 1947 років. У 2024 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події сьогодення вкотре доводять: жива пам’ять є надзвичайно важливою. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
Закликаємо всіх приєднатися до Загальнонаціональної хвилини мовчання 23 листопада о 16:00, згадавши мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Відвідайте цього дня місця пам’яті жертв Голодомору у своєму населеному пункті.
Просимо також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях – у власних домівках чи офісах, де б ви не були. Адже кожен вогник у вікні – це символ скорботи, пам’яті та віри в майбутнє.
|
| День Гідності та Свободи: 20 років Помаранчевій революції і 11 років Євромайдану | Дата публікації: 21.11.2024
21 листопада 2024 року Україна відзначає 11-ту річницю Дня Гідності та Свободи. Ця дата нагадує про дві знакові події в історії країни: Помаранчеву революцію 2004 року, коли громадяни вийшли на Майдан Незалежності, щоб захистити своє право на чесні вибори, та Революцію Гідності 2013 року, коли українці боролися за свою гідність і європейське майбутнє. Цей день є символом утвердження ідеалів свободи та демократії, а також вшанування мужності й патріотизму тих, хто став на захист незалежності України.
19 листопада студенти групи 1БФТ924 та викладач історії Ольга Ситнік взяли участь у телемості «Свобода – це наша релігія», що об’єднав учасників із Донецької та Полтавської областей. Захід організував Донецький обласний палац молоді «Юність». Перш за все, присутні вшанували хвилиною мовчання героїв, які віддали життя за свободу та незалежність України. Учасники телемосту дізналися про хронологію, символіку та результати Помаранчевої революції й Революції Гідності. Лунали пісні Майдану, які передавали атмосферу боротьби, а також відбулася доповідь про еволюцію української журналістики від часів цензури до свободи слова.
Особливий інтерес викликала вікторина на знання історії цих подій, а також інтерактивна вправа, де кожен зміг розмалювати футболку на тему Дня Гідності та Свободи. Помаранчева революція та Революція Гідності стали переломними моментами в історії України, зберегли її незалежність і сформували націю, здатну сьогодні боронити свою державність зі зброєю в руках. Ці події залишаться в національній пам’яті, надихаючи майбутні покоління на збереження та зміцнення демократичних цінностей.
|
| Від природи до мистецтва: осінні композиції студентів | Дата публікації: 18.11.2024
Однією з чудових традицій нашого закладу освіти є проведення виставки композицій «Осінні дива», присвяченої Дню працівників сільського господарства. Ця виставка створена для розкриття творчого потенціалу студентів, підтримки їхніх художніх здібностей, надання можливості висловити власне світобачення та проявити креативність і оригінальність.
Цьогоріч виставка відбулася в онлайн-форматі та вразила своєю яскравістю й різноманітністю. Щедра осіння природа надала багатий вибір матеріалів для створення композицій: студенти виготовляли шедеври з квітів, овочів, фруктів, гілочок, насіння, листя, шишок і каштанів. У кожну роботу було вкладено частинку душі, талант і любов до прекрасного. Запрошуємо ознайомитися з роботами учасників виставки за посиланням.
Роботи наших студентів були представлені також на онлайн-конкурсі поробок із природного матеріалу «Свято осені», організованому Донецьким палацом молоді «Юність». Загалом на конкурс надійшло 393 роботи від студентів закладів освіти Донеччини. У голосуванні, яке відбувалося в соціальних мережах, взяли участь понад 2900 користувачів. За найбільшою кількістю голосів перемогу здобули найкращі, і наш студент Іван Степаненко (гр. 1М924) виборов І місце у номінації «Композиція»!
За рішенням журі наші учасники також отримали високі результати.
Номінація «Аплікація»: І місце – Андрій Тараненко (гр. 4МЛ23); ІІ місце – Володимир Кураков (гр. 2М1124), Руслан Сідоров (гр. 2М924).
Номінація «Композиція»: І місце – Вікторія Балазан (гр. 1Б923), Костянтин Ключников (гр. 1М922), Ангеліна Михайленко (гр. 1БФТ924), Карина Панченко (гр. 2Ф923), Віталій Плужник (гр. 2М1124), Олександр Солтан (гр. З-44), Іван Степаненко (гр. 1М924), Олександр Хромов (гр. А-41); ІІ місце – Євген Голубєв (гр. З-44), Володимир Желудько (гр. 2М924), Олександр Забашта (гр. 2Б1124), Олександр Меркулов (гр. 1Б923), Олена Просвітова (гр. 1Б923), Поліна Рибалка (гр. С-46), Сергій Савостьянов (гр. 1М1124), Євгеній Янченко (гр. 2М924); ІІІ місце – Вадим Гончаренко (гр. 2М924), Софія Кобріна (гр. АБ-11).
Вітаємо наших переможців! Бажаємо подальших успіхів і нових звершень у творчих конкурсах! Дякуємо всім учасникам виставки за фантазію, майстерність і великий творчий потенціал! |
| Збережемо енергію – збережемо Україну! | Дата публікації: 08.11.2024
7 листопада викладачі Сергій Висицький та Сергій Бойко провели засідання круглого столу «Збережемо енергію – збережемо Україну!» до Міжнародного дня енергозбереження, який відзначається щороку 11 листопада.
Енергоефективність та ощадливий підхід до використання енергоресурсів завжди були важливим питанням для українців, а в час, коли російський агресор намагається цинічно знищити українську енергетичну систему, енергоефективні заходи набувають особливого значення.
Мета виховного заходу – привернути увагу студентів до проблем використання енергії та економії енергоресурсів, створити мотивацію для збереження ресурсів та енергії, розвивати почуття особистої відповідальності за енергозбереження, виховувати активність, самостійність та вміння висловлювати власну думку.
Наскільки економно наші здобувачі освіти використовують енергоресурси в побуті, було перевірено заздалегідь за допомогою анкетування у Google Формах. Результати були представлені в презентації у вигляді схем, що спонукало присутніх замислитися над тим, як організувати своє житло так, щоб воно стало енергоощадним, а енергетичні системи мали надійний запас для стабільної роботи взимку.
Під час засідання круглого столу студенти груп 2МЛ24 та 2М1123 виступили в ролі «експертів» за такими напрямками: «Миттєве вирішення питань енергозбереження», «Малі вкладення коштів для заощадження грошей», «Великі вкладення коштів для заощадження грошей», «Заощадження на кухні» та «Заощадження тепла в спальній кімнаті».
На завершення заходу за допомогою інтерактивної вікторини викладачі перевірили, як присутні засвоїли отриману інформацію і чи будуть користуватися нею в майбутньому. Відповіді показали, що зустріч була корисною: студенти активно включалися у розмову, демонструючи високий рівень зацікавленості.
Обговорення за круглим столом було пізнавальним та змістовним, зібравши близько 100 студентів і викладачів коледжу.
Енергоощадна поведінка – це наші заощаджені кошти та чистіше довкілля. Нам, українцям, необхідно відмовитися від застарілих звичок на користь нових, більш ефективних, цікавитися енергозберігаючими новинками та впроваджувати їх у своє повсякденне життя. Збережемо енергію – збережемо Україну!
|
|
|