ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ГУМАНІТАРНОЇ
ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ


  Головне меню

Головна сторінка

Новини коледжу

Місце шани та вдячності

Студенту:

Дистанційне навчання

Розклад занять

Розклад дзвінків

Стипендіальна комісія

Викладачу:

Методична робота

Самоосвіта викладачів

Пропозиції самоосвіти

Інструменти дист.навчання

Абітурієнту:

Спеціальності

Приймальна комісія

Правила прийому

Хочу тут навчатися!

Заклад освіти:

Ліцензії, сертифікати

ОПП підготовки ФМБ

Керівництво

Накази

Самоврядування

Технічне відділення

Економічне відділення

Літопис технікуму

Освітній процес:

Навчальна робота

Виховна робота

Професійна орієнтація

Працевлаштування

Циклові комісії:

Технічної підготовки

Гуманітарної підготовки

Економічної підготовки

Загальноосвіт. дисциплінГолова циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки
Кузнєцова Наталія Віталіївна

Циклова комісія гуманітарної та соціально-економічної підготовки займає важливе місце в навчально-виховному процесі. Сьогодні комісія працює над проблемою «Впровадження креативних технологій при викладанні суспільно-економічних та гуманітарних дисциплін». Висококваліфіковані досвідчені педагоги, що входять до її складу, своєю метою бачать не просто процес передачі знань, умінь та навичок, а формування цілісного, висококваліфікованого, конкуренто-спроможного фахівця. Для реалізації цієї мети використовуються інноваційні форми і методи проведення занять, інтерактивне навчання, інформаційно-комп'ютерні технології.

В своїй роботі викладачі циклової комісії значну увагу приділяють становленню активної громадянської позиції студентської молоді. В аудиторній та позааудиторній роботі вони орієнтуються на формування духовних цінностей громадянина: почуття патріотизму, національної свідомості, вшанування національної пам’яті та відданості Батьківщині.

Членами циклової комісії організовуються найрізноманітніші заходи з національно-патріотичного виховання: тематичні екскурсії, години національної свідомості, квести, літературно-музичні композиції, студентські наукові конференції, уроки-реквієми, уроки мужності тощо.

Краєзнавча робота – ще один важливий напрям діяльності циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки. Викладачі та студенти коледжу зібрали цікавий матеріал про відомих людей Слов’янщини, історію рідного міста, який узагальнили та використали для поповнення музейної експозиції, а також провели студентські науково-практичні конференції на краєзнавчу тематику.

Викладачі циклової комісії беруть активну участь в регіональних методичних об’єднаннях, удосконалюють свою педагогічну майстерність на курсах підвищення кваліфікації, семінарах, майстер – класах, в обласних та регіональних конкурсах.

Колектив циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовкиВалерія Бутиріна - серед переможців XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Дата публікації: 21.07.2022

5 лютого відбувся фінальний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Щороку конкурс налічує понад мільйон учасників. До змагань також долучаються українці, які живуть за кордоном.

Проведення конкурсу надзвичайно важливе, адже він дає можливість вкотре звернутися до художнього спадку Кобзаря, отримати урок моральності та духовного зміцнення. Творча боротьба підносить престиж української мови, вшановує українське слово. Конкурсні завдання давали можливість кожному учаснику розкрити свій творчий потенціал.

За результатами конкурсу студентка нашого коледжу Бутиріна Валерія (група 2Ф920) стала переможцем та була нагороджена дипломом ІІІ ступеня. Щиро вітаємо Валерію та бажаємо міцного здоров’я, мирного неба над головою, успіхів у навчанні та визначних досягнень на життєвій ниві!Тематичний захід «Мова нас єднає»

Дата публікації: 21.02.2022

21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Свято започатковане в листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі з метою підтримки мови, як ознаки культурної приналежності особи. В Україні це свято відзначають з 2002 року.

В нашому коледжі викладачами Кузнецовою Н. В., Шевченко Д. А. та Ситнік О. В. був проведений тематичний захід «Мова нас єднає», на якому були присутні групи 1 та 2 курсів. Студенти підготували презентації про красу рідної мови, читали вірші. Під час заходу була проведена вікторина «Цікаві факти про мову».

В ході виховної години ще раз було підкреслено, що кожна мова є унікальною та має право на існування, бо вона – невичерпне джерело знань.Студентки коледжу – фіналісти 12 Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Дата публікації: 07.02.2022

5 лютого 2022 року відбувся фінальний етап 12 Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Серед найкращих учасників, що дійшли до 4 етапу, були студентки нашого коледжу Бутиріна Валерія (група 3Т920) та Штеплюк Ольга (група 1БФТ921). Ця подія проходила в стінах Слов’янської ЗОШ №5, яка гостинно прийняла учасників конкурсу та забезпечила дотримання санітарних вимог.

Завдання фінального етапу були досить складні, але цікаві, неординарні. На виконання завдань відводилося чотири години. Наші дівчата гідно справилися з ними: на деякий час стали режисерами, склали сценарії моновистави, перенесли героїв творів Тараса Шевченка в наш час.

Дуже добре, що, не дивлячись на карантинні умови, проходять такі заходи, де можна поспілкуватися, обмінятися враженнями, отримати досвід участі в конкурсах.Шевченківські дні

Дата публікації: 15.03.2021

Вшановуючи пам’ять надзвичайно талановитого українського поета, художника, прозаїка й етнографа Тараса Григоровича Шевченка, 12 березня студенти груп 1Б920 та 1М920 відвідали Центральну міську бібліотеку. Там проходила літературна презентація, присвячена 206-ї річниці з Дня народження великого Кобзаря.

Студенти познайомилися з книжковою виставкою, на якій було представлено поетичні твори автора та книги, що розкривають художній талант Кобзаря.

Мандруючи сторінками творчості Шевченка, студенти закріпили знання про те, що Тарас Григорович був не тільки поет, а й художник. Вони слухали пісні на слова Великого Кобзаря. Вікторина допомогла пригадати визначні події з життя поета. А завдання з шифром Цезаря трохи розважило студентів. Фільм продемонстрував особисті сторінки з життя Кобзаря та видатні картини, створені Тарасом Григоровичем.

Проведений виховний захід сприяє національно-патріотичному вихованню студентської молоді, духовно збагачує та формує шанобливе ставлення до рідного народу, його культури.До 150-річчя з дня народження Лесі Українки

Дата публікації: 04.03.2021

03.03.2021 студенти групи 3Т919 відвідали Центральну міську бібліотеку, де проходила літературна виставка-презентація, присвячена 150-річному ювілею Лесі Українки.

Картини, написані Лесею, нариси з всесвітньої історії, створені нею для навчання молодших сестер, зворушлива історія кохання – ці та інші факти дозволили подивитися на Лесю Українку під іншим кутом, зрозуміти, як дівчинка-індиго перетворилася на незламну жінку та видатну поетесу.

Зустріч в міській бібліотеці вийшла не просто дуже інформативною, а й по-справжньому цікавою та емоційною.План заходів щодо відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки

Дата публікації: 17.02.2021Практика з туристичного краєзнавства

Дата публікації: 06.10.2020

05.10.2020 у студентів групи 3Т918 розпочалася навчальна практика з туристичного краєзнавства. Її мета – формування у студентів практичних навичок з організації туристично-екскурсійної роботи, підготовки та проведення екскурсій містом та пам’ятними місцями.

Майбутні фахівці з туризму відвідали краєзнавчий музей, де дізналися про природні багатства та історію Слов’янщини, її видатних діячів. Зацікавленість студентів викликали знайдені під час розкопок речі перших жителів нашого міста, а також макет стародавнього Тору.

Студенти-туристи побували біля будинку почесного громадянина Слов’янська, відомого благодійника Авксентія Шнуркова, коштами якого у місті були побудовані й утримувалися школи, училища, притулки, лікарня.

Крім того, студенти оглянули місцеві пам’ятки архітектури та дізналися про їхню історію.Студенти-туристи аграрного коледжу Слов’янська познайомилися з історією парка Шовковичний

Дата публікації: 07.09.2020

4 вересня студенти групи 2Т919 провели заняття з історичного краєзнавства у міському парку Шовковичний. Цікаво було дізнатися, що в середині ХІХ ст. на місці парку були шовковичні плантації. У збірнику «Слобожанщина. Погляд у минуле», виданому в рамках проєкту «Ідентифікація Петренків» краєзнавець В.О. Іванов наводить маловідомі факти: саме Слов’янська плантація була найпродуктивнішою з 11 шовковичних плантацій Харківської губернії. Губернська влада підтримувала розвиток шовківництва, яке мало сприяти матеріальному добробуту населення. Та продуктивність плантацій була низькою: 3832 шовковиці, що налічувалися у Слов’янську у 1848 році, дозволили отримати у 1849 році всього 15 фунтів шовку, тобто близько 7 кг. І це ще був найкращий результат.

З середини ХІХ ст. шовківництво поступово занепадає. У 1852 році «содержатель Славянской шелковичной плантации генерал-майор Панютин, вопреки заключенному контракту, не только не заботится о распространении плантации, но и напротив, срубил много деревьев, нанимает сад для гуляния…». У 1903 році земство викупило парк у міську власність. Тоді і почався його інтенсивний благоустрій.

Дослідник історії міста Ігор Гулько наводить матеріали газети «Северо-Донецкий край» за 1912 рік, в яких відвідувач ділиться враженнями про Шовковичний сад. Йому не дуже подобається невихована публіка, нарікання визиває буфет, брудні столи, наперчені пиріжки, чай, що віддає віником. Розваги у парку 108 років тому були прості. «На веранде играет оркестр, а в открытом театре одиноко и сиротливо ноет грамофон, котрому помогает ставящий пластинки. Против эстрады устраивается фейерверк, сопрвождаемый гоготом и свистом посетителей сада…Около 10 часу начинаются примитивные танцы возле эстрады, где играет оркестр. Мальчишки и даже взрослые лезут на деревья, ломают ветки, словно дикие, публика захватывается танцами, гогочет и свистит…Прошлое воскресенье за лучшее исполнение танцев двум девочкам дали приз: ридикюль, а г. Юрченко за гопака вручили часы».

Майбутні фахівці з туризму оцінили сучасний стан парку Шовковичний, що перетворюється на привабливий туристичний об’єкт. Вдалося навіть знайти старе шовковичне дерево, яке може бути прямим нащадком шовковичної плантації. З’явилися у парку і зовсім молоді декоративні шовковиці, вони не тільки прикрашають парк, а й поєднують минуле і сучасність.Шевченківські читання

Дата публікації: 10.03.2020

10 березня в Слов’янському аграрному коледжі проходив конкурс читців, присвячений 206-й річниці з Дня народження видатного поета України Тараса Шевченка. Мета конкурсу: пригадати твори великого Кобзаря, відзначити студентів, які вміють красиво читати вірші напам'ять. В цьому заході взяли участь студенти 1 та 2 курсів економічного й технічного відділень.

За результатами конкурсу, І місце розділили між собою Дмитренко Андрій (група 1М918) та Міхеєва Віолетта (група 1Б918), ІІ місце посів Зіньковський Богдан, ІІІ місце поділили Ощинська Софія та Ломакіна Софія (група 1БФТ919). Вітаємо переможців!Мова єднає всіх

Дата публікації: 21.02.2020

З 17 по 21 лютого у Слов’янському аграрному коледжі проходив тематичний тиждень, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Цей день у світі відзначається вже двадцятий раз, його мета – нагадати про лінгвістичне та культурне розмаїття і багатомовність світу.

Мова без кордонів – це тема Міжнародного дня рідної мови у 2020 році, і саме під таким девізом проходили всі заходи тематичного тижня. Викладач Кузнєцова Н. В. запропонувала першокурсникам диктант, який, з одного боку, познайомив їх з цікавими фактами про мови світу, з іншого – дав можливість продемонструвати знання рідної мови.

20 лютого на базі Лиманського медичного коледжу пройшов ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ЗФПО Донецької області. Наш коледж представляв студент ІІ курсу Глушаков І. (гр. 2М918).

Для студентів 2 курсу економічного відділення викладачі Ситнік О.В. і Афендікова С.І. провели мовознавчий захід «Мова єднає всіх». Команди «Калина» і «Коровай» довели, що студенти-аграрії добре знають та люблять українську мову, а переглянутий спільно відеоролик «Десять фактів про українську мову» став не тільки джерелом нових знань, але і надихнув на подальші мовознавчі студії.


Додатково про подію...


© Бойко С.М., 2008-2024