Розділ новин: Виховна робота Дата публікації: 18.11.2024
Однією з чудових традицій нашого закладу освіти є проведення виставки композицій «Осінні дива», присвяченої Дню працівників сільського господарства. Ця виставка створена для розкриття творчого потенціалу студентів, підтримки їхніх художніх здібностей, надання можливості висловити власне світобачення та проявити креативність і оригінальність.
Цьогоріч виставка відбулася в онлайн-форматі та вразила своєю яскравістю й різноманітністю. Щедра осіння природа надала багатий вибір матеріалів для створення композицій: студенти виготовляли шедеври з квітів, овочів, фруктів, гілочок, насіння, листя, шишок і каштанів. У кожну роботу було вкладено частинку душі, талант і любов до прекрасного. Запрошуємо ознайомитися з роботами учасників виставки за посиланням.
Роботи наших студентів були представлені також на онлайн-конкурсі поробок із природного матеріалу «Свято осені», організованому Донецьким палацом молоді «Юність». Загалом на конкурс надійшло 393 роботи від студентів закладів освіти Донеччини. У голосуванні, яке відбувалося в соціальних мережах, взяли участь понад 2900 користувачів. За найбільшою кількістю голосів перемогу здобули найкращі, і наш студент Іван Степаненко (гр. 1М924) виборов І місце у номінації «Композиція»!
За рішенням журі наші учасники також отримали високі результати.
Номінація «Аплікація»: І місце – Андрій Тараненко (гр. 4МЛ23); ІІ місце – Володимир Кураков (гр. 2М1124), Руслан Сідоров (гр. 2М924).
Номінація «Композиція»: І місце – Вікторія Балазан (гр. 1Б923), Костянтин Ключников (гр. 1М922), Ангеліна Михайленко (гр. 1БФТ924), Карина Панченко (гр. 2Ф923), Віталій Плужник (гр. 2М1124), Олександр Солтан (гр. З-34), Іван Степаненко (гр. 1М924), Олександр Хромов (гр. А-41); ІІ місце – Євген Голубєв (гр. З-34), Володимир Желудько (гр. 2М924), Олександр Забашта (гр. 2Б1124), Олександр Меркулов (гр. 1Б923), Олена Просвітова (гр. 1Б923), Поліна Рибалка (гр. С-46), Сергій Савостьянов (гр. 1М1124), Євгеній Янченко (гр. 2М924); ІІІ місце – Вадим Гончаренко (гр. 2М924), Софія Кобріна (гр. АБ-11).
Вітаємо наших переможців! Бажаємо подальших успіхів і нових звершень у творчих конкурсах! Дякуємо всім учасникам виставки за фантазію, майстерність і великий творчий потенціал!
Розділ новин: Загальний Дата публікації: 16.11.2024
17 листопада – Міжнародний день студента – особливий день для студентів усього світу. Це свято справжньої студентської солідарності, яка не знає меж і кордонів, зближує та об’єднує молодь на всіх континентах.
Студенти сьогодні – це креативні, мобільні, успішні та сміливі люди, які знають, чого хочуть від життя. Вони не бояться експериментів, прагнуть випробовувати свої сили, вміння та знання у пошуках нових горизонтів. Це активні, амбітні, впевнені в собі особистості, які обирають шлях у майбутнє через власний досвід і призму власного бачення. Приємно констатувати, що молодь прагне мислити творчо, пізнавати незвідане, ставити перед собою мету і досягати її.
Шановні студенти! У цей святковий день бажаємо вам оптимізму, невтомного прагнення до нових знань, постійного руху вперед. Навіть якщо на шляху трапляються труднощі, вірте у свої сили та можливості. Завжди пам’ятайте, що позитивні думки ведуть до позитивних результатів.
Успіхів і наснаги вам, дорогі студенти! Наполегливості у справах, любові в серцях, міцних знань та здійснення всіх благородних цілей, найсміливіших прагнень і сподівань!
Розділ новин: Загальний Дата публікації: 15.11.2024
У третю неділю листопада Україна щороку відзначає День працівників сільського господарства. У 2024 році свято припадає на 17 листопада.
Це свято встановлено з метою вшанування важливої ролі аграрного сектора в економіці країни та розвитку сільських територій. Воно об’єднує працівників сільського господарства, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних, водогосподарських та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу України.
Незважаючи на бойові дії, аграрії продовжують працювати: сіяти хліб, збирати врожаї, піклуватися про продовольчу безпеку нашої країни.
Бажаємо вам, шановні працівники сільського господарства, міцного здоров’я, натхнення та нових звершень! Нехай ваша важлива праця приносить задоволення та заслужену повагу, а життя дарує тільки радісні моменти та щедрі врожаї!
Робота у сільському господарстві потребує глибоких знань, умінь, професійної майстерності і любові до рідної землі. Аграрні заклади роблять свій внесок у розвиток та досягнення високих результатів галузі, готують сучасних фахівців, здатних опановувати інноваційну техніку, мислити і вирішувати складні питання, відповідаючи на виклики часу.
Шановні викладачі! Бажаємо вам успіхів у виконанні цієї важливої місії, розвитку творчого потенціалу, нових ідей та досягнень. Міцного здоров’я вам і вашим родинам! Миру, добра та злагоди!
У цей святковий день ми з гордістю повідомляємо, що студент групи 2М1123 Володимир Новік отримав подяку Донецької обласної військової адміністрації за багаторічну самовіддану працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток АПК Донецької області та з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства. Щиро вітаємо Володимира та бажаємо йому подальших успіхів у навчанні, особистого щастя та нових досягнень на благо рідної землі!
Зі святом, шановні аграрії! Нехай цей день додасть вам сил та натхнення для нових звершень!
Розділ новин: Працевлаштування Дата публікації: 13.11.2024
12 листопада студенти випускних груп нашого закладу освіти взяли участь у онлайн-тренінгу «Ваші ресурси для успішного майбутнього», організованому Костянтинівсько-Дружківським управлінням Донецького обласного центру зайнятості.
Вікторія Краснікова, психолог мобільної команди громадської організації «Аваліст», пояснила учасникам тренінгу, що з точки зору психології ресурс – це сукупність позитивних явищ у житті людини та внутрішніх сил, які забезпечують їй позитивне самовідчуття та допомагають конструктивно долати життєві кризи.
Ресурси умовно поділяються на дві категорії: зовнішні та внутрішні. Зовнішній ресурс – це енергія, яку ми черпаємо із зовнішнього світу та завдяки якій можемо відновитися. Наприклад, це можуть бути заняття танцями, зустрічі з друзями, прослуховування улюбленої музики, спорт, улюблена їжа тощо. Внутрішній ресурс – це енергія, яку ми черпаємо зсередини себе. Це наші сильні сторони, риси характеру, здібності, життєві цінності, установки, базові потреби, які роблять нас сильними та витривалими. Сюди належить і вміння турбуватися про себе, дякувати собі та безумовно приймати себе. Усі ці внутрішні ресурси надають поштовх, енергію та внутрішню силу.
Студенти дізналися, чому так важливо мати ресурс і де його черпати. Ресурсний стан допомагає уникати вигоряння, особливо в умовах постійних стресів, тривог та втоми, дає сили й розуміння, як рухатися далі та в якому напрямку. Також важливо вміти раціонально розподіляти свої ресурси й знаходити нові джерела для їхнього поповнення. Особливу зацікавленість учасників тренінгу викликала вправа «Без маски» та техніка, яка дозволяє зменшити прояви страху.
Участь у такому тренінгу надала студентам інструменти для кращого розуміння власних ресурсів та мотивацію до успішного майбутнього.
Розділ новин: Виховна робота Дата публікації: 08.11.2024
7 листопада викладачі Сергій Висицький та Сергій Бойко провели засідання круглого столу «Збережемо енергію – збережемо Україну!» до Міжнародного дня енергозбереження, який відзначається щороку 11 листопада.
Енергоефективність та ощадливий підхід до використання енергоресурсів завжди були важливим питанням для українців, а в час, коли російський агресор намагається цинічно знищити українську енергетичну систему, енергоефективні заходи набувають особливого значення.
Мета виховного заходу – привернути увагу студентів до проблем використання енергії та економії енергоресурсів, створити мотивацію для збереження ресурсів та енергії, розвивати почуття особистої відповідальності за енергозбереження, виховувати активність, самостійність та вміння висловлювати власну думку.
Наскільки економно наші здобувачі освіти використовують енергоресурси в побуті, було перевірено заздалегідь за допомогою анкетування у Google Формах. Результати були представлені в презентації у вигляді схем, що спонукало присутніх замислитися над тим, як організувати своє житло так, щоб воно стало енергоощадним, а енергетичні системи мали надійний запас для стабільної роботи взимку.
Під час засідання круглого столу студенти груп 2МЛ24 та 2М1123 виступили в ролі «експертів» за такими напрямками: «Миттєве вирішення питань енергозбереження», «Малі вкладення коштів для заощадження грошей», «Великі вкладення коштів для заощадження грошей», «Заощадження на кухні» та «Заощадження тепла в спальній кімнаті».
На завершення заходу за допомогою інтерактивної вікторини викладачі перевірили, як присутні засвоїли отриману інформацію і чи будуть користуватися нею в майбутньому. Відповіді показали, що зустріч була корисною: студенти активно включалися у розмову, демонструючи високий рівень зацікавленості.
Обговорення за круглим столом було пізнавальним та змістовним, зібравши близько 100 студентів і викладачів коледжу.
Енергоощадна поведінка – це наші заощаджені кошти та чистіше довкілля. Нам, українцям, необхідно відмовитися від застарілих звичок на користь нових, більш ефективних, цікавитися енергозберігаючими новинками та впроваджувати їх у своє повсякденне життя. Збережемо енергію – збережемо Україну!
Розділ новин: Спортивне життя Дата публікації: 06.11.2024
Завершилися змагання чемпіонату Донецької області з жонглювання футбольним м’ячем серед студентів закладів фахової передвищої освіти.
В період з 1 по 22 жовтня відбувся I (внутрішній) етап чемпіонату, а з 28 по 31 жовтня – обласний етап.
Найкращі результати серед здобувачів освіти Донбаського аграрного фахового коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Слов’янськ) показали Руслан Чумаков (1М922), Данило Дащенко (1М922) та Олег Чередниченко (2М1124).
Розділ новин: Виховна робота Дата публікації: 02.11.2024
Підбито підсумки онлайн-конкурсу фоторобіт «Світ українською», який проводився до Дня української писемності та мови Донецьким палацом молоді «Юність». У конкурсі взяли участь здобувачі освіти закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти Донецької області.
Мета онлайн-конкурсу – формування розуміння, що українська мова є нашим скарбом, без якого не може існувати ані народ, ані Україна як держава, сприяння усвідомленню значення рідної мови, розкриття необхідності мови в житті людини, виховання потреби берегти як святиню все, що пов’язує нас з рідною землею.
Конкурсанти мали у своїх фотороботах показати, чому мова є цінною та важливою, як вони зберігають і поширюють українську мову, закликають розмовляти нею. З цим завданням успішно впоралися здобувачі освіти нашого коледжу: Іван Степаненко (гр. 1М924), який посів І місце; Вікторія Балазан (гр. 1Б923), Анна Завгородня (гр. 2Ф922), Ангеліна Михайленко (гр. 1БФТ924), Олександр Хромов (група А-41), які отримали дипломи за ІІ місце; Андрій Міщенко (гр. 2МЛ24), який здобув почесне ІІІ місце.
Щиро вітаємо наших переможців! Бажаємо натхнення та успіхів у подальших конкурсах!
Розділ новин: Студентське самоврядування Дата публікації: 01.11.2024
31 жовтня 2024 року у дистанційному форматі відбулася звітно-виборна конференція студентів ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ імені В. Даля», у якій взяли участь делегати від усіх академічних груп денної форми навчання.
З вітальним словом до студентів звернулася заступниця директора з навчально-виховної роботи Світлана Висицька, яка наголосила, що основна мета студентського самоврядування – створення умов для самореалізації особистості студентів, формування в них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результати своєї праці, а також вдосконалення освітнього процесу, підвищення якості навчання, забезпечення виховання духовності та культури студентів.
Відповідно до порядку денного присутні заслухали звіт голови Студентської ради Ксенії Кривенко, яка проаналізувала роботу за період з жовтня 2023 року по жовтень 2024 року та висловила подяку студентам, викладачам та адміністрації коледжу за їхній внесок у розвиток студентського руху. Доповідачка зосередила увагу делегатів на заходах із національно-патріотичного виховання та волонтерській діяльності Студентської ради. У звіті також йшлося про інформаційну, організаційну та просвітницьку роботу студентського активу.
Найбільш очікуваним етапом конференції були вибори нового голови Студентської ради. На цю посаду балотувалися Ксенія Кривенко та Катерина Михайлова. Кандидати презентували свої передвиборчі програми, і всі бажаючі мали можливість поставити їм запитання та надати пропозиції щодо роботи Студентської ради. У ході відкритого голосування було визначено переможця – найбільшу кількість голосів набрала Ксенія Кривенко (гр. 2Ф922), яка очолюватиме Студентську раду у 2024-2025 роках. Заступниками обрано Катерину Михайлову (гр. 1БФТ924) та Вікторію Балазан (гр. 1Б923).
Щиро вітаємо новообраних членів органів студентського самоврядування! Дякуємо за активну громадянську позицію та бажаємо успіхів у нових починаннях і цікавих проєктах!
Розділ новин: Циклова комісія професійно-економічної підготовки Дата публікації: 31.10.2024
У період з 22 по 28 жовтня 2024 року 25 здобувачів освіти ВСП ДАФК СНУ взяли участь у першому етапі Міжнародної економічної олімпіади 2024-2025. Координатором олімпіади у коледжі виступила методист Любов Солод у співпраці з викладачами економічних дисциплін Ольгою Теплицькою та Галиною Карась.
Економічна олімпіада – це міжнародне змагання з економічного мислення для молоді з 22 країн, яке покликане зацікавити здобувачів освіти у вивченні економіки й виміряти їхній рівень економічної грамотності. Національним організатором ЕО в Україні є Bendukidze Free Market Center.
В Україні олімпіада проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України, Малої Академії наук України та Національного банку України, а також партнерів Economic Fundamentals Initiative, the Reynolds Foundation, Київської школи економіки і студії онлайн-освіти EdEra.
Найкращі результати показали студенти групи 1Б922 Анна Пшиченко, Анна і Софія Яценко, Вікторія і Вероніка Сукови, студентка групи 1Б923 Вікторія Балазан, студент групи 2Ф923 Захар Ткаченко, студентка групи 3Т923 Єлизавета Гарбуз.
З нетерпінням чекаємо від організаторів інформацію про регіональні рейтинги, щоб дізнатися, хто зі здобувачів освіти представить наш коледж на регіональному етапі олімпіади.
Розділ новин: Загальний Дата публікації: 27.10.2024
27 жовтня українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. Це свято започаткували у 1997 році, коли президент України Л. Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови».
Дата святкування вибрана не випадково, оскільки саме у цей день вшановували преподобного Нестора Літописця, автора найдавнішого українського літопису «Повісті минулих літ», послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме із його праці починається писемна українська мова. Після переходу України у 2023 році на новий церковний календар дати всіх фіксованих свят змістились на 13 днів. Відповідно, й день вшанування Нестора Літописця перенесли на 27 жовтня. Згідно з Указом Президента України №455/2023 від 28 липня 2023 року День української писемності та мови тепер відзначається 27 жовтня.
З 1999 року у цей день проводять Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Проєкт відбувається за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічно у конкурсі беруть участь понад 5 млн осіб з 20 країн світу. З 2000 року до Дня української писемності та мови проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Останніми роками у ньому беруть участь понад пів мільйона українців на шести континентах планети. Також українців закликають долучитись до флешмобу #мовавільних, який організовує Міністерство культури та стратегічних комунікацій. Для цього у своїх соціальних мережах слід опублікувати рядки улюбленої поезії українською і поставити згаданий хештег. Також можна записати відео із декламацією вірша.
Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури. Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив увесь світ! Вивчаймо українську та шануймо її! Наша солов’їна, калинова й барвінкова мова – потужний оберіг, душа нації, фундамент незалежності та єдності нашої держави.