У квітні 2025 року талановиті здобувачі освіти гідно представили наш коледж на обласній заочній виставці-конкурсі писанкарства «Слобожанська писанка», організованій Донецьким Палацом молоді «Юність». Їхні творчі роботи стали яскравим прикладом шанування народних традицій і втіленням любові до української культури.
Наші переможці:
І місце – Шейка Олександр (гр. 2М924);
ІІ місце – Ніколенко Лілія (гр. 3Т922);
ІІІ місце – Забашта Олександр (гр. 2Б1124), Степаненко Іван (гр. 1М924);
Дипломи учасників отримали: Будко Данило (гр. 1МЛ24), Плужник Віталій (гр. 2М1124) та Сідоров Руслан (гр. 2М924).
Щиро пишаємося нашими студентами, які своєю працею та творчістю зберігають і популяризують українські традиції. Їхній успіх ще раз доводить, що писанка – це не просто символ Великодня, а справжнє мистецтво, що об’єднує покоління, пробуджує патріотизм і надихає на творчість.
8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років. Цей день встановлено Законом України у 2023 році на знак солідарності з Європою в пам’ятанні про ту страшну трагедію в історії людства. Спільним також є символ пам?яті про Другу світову війну – мак пам?яті. Гасло кампанії – «Пам’ятаємо! Перемагаємо!».
Понад 10 років тому Україна долучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуємо, а вшановуємо. Саме так у суспільстві усталилося сприйняття 8 травня та Другої світової війни крізь людський вимір, з акцентом на ролі людей, які боролися проти нацизму. У День пам’яті та перемоги Україна традиційно вшановує їх, висловлює повагу та вдячність усім борцям із нацизмом, увічнює пам’ять про загиблих воїнів і жертв найкривавішої і найжорстокішої в історії людства війни.
День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Під час Другої світової війни українці зробили значний внесок у перемогу над нацизмом, відзначилися героїзмом, хоробрістю та самопожертвою на всіх фронтах та в багатьох арміях Антигітлерівської коаліції. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.
У цій боротьбі ми втратили понад вісім мільйонів українців та представників інших народів, які проживали на нашій землі. Загалом Друга світова забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей по всьому світу.
Сьогодні, як і 80 років тому, українці знову боронять свою землю від агресора. І саме зараз День пам?яті та перемоги набуває особливого значення: він підкреслює єдність поколінь, об’єднує українців навколо ідеї захисту держави, нагадуючи, що мир можливий лише через спільні зусилля та повагу до минулого. День перемоги над нацизмом у 2025 році — це символ стійкості, пам’яті та віри в завтрашній день. Сьогодні ми не просто пам’ятаємо — ми продовжуємо боротьбу за майбутнє!
Протягом 1-25 квітня в Донбаському аграрному фаховому коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Слов’янськ) відбувся 1-й внутрішній етап онлайн-чемпіонату Донецької області з підтягування на перекладині серед студентів закладів фахової передвищої освіти.
За умовами змагань потрібно було виконати максимальну кількість підтягувань за одну спробу, яка є показником силових здібностей людини.
Найкращі результати продемонстрували механіки-аграрії Юрій Блінов (2М921) та Ілля Ліхтенфельд (4МЛ23) – 20 разів, Олександр Коваленко (1М923) та Олександр Мірошниченко (1М922) – 18 разів, Сергій Смаглій (2М1123) – 15 разів.
26 квітня 2025 року у коледжі відбувся День гостинності. Знайомство з закладом освіти розпочалося зі вступного слова в.о. директора коледжу Олени Воронцової, яка привітала гостей, розповіла про основні напрямки діяльності закладу освіти, ознайомила присутніх з матеріальною базою коледжу, кадровим складом педагогічного колективу. Звернула увагу вступників на особливості освітньої діяльності, виховної роботи в умовах сьогодення.
Відповідальні секретарі приймальної та відбіркової комісій Наталія Рибалка та Олена Баскакова представили основні спеціальності й освітні програми, за якими здійснюється підготовка фахових молодших бакалаврів, а також наголосили на важливості кожної спеціальності в сучасних умовах. Вони підкреслили, що підготовка висококваліфікованих фахівців в аграрній галузі є ключовою складовою енергетичної та екологічної безпеки держави та її післявоєнного відновлення. Звернули велику увагу на особливості вступу у 2025 році, ознайомили присутніх з Правилами прийому до коледжу.
Викладач Наталія Іваненко інформувала присутніх про вимоги щодо реєстрації електронних кабінетів. Майбутні вступники цікавились умовами вступу і навчання, кількістю бюджетних місць по спеціальностям, перспективами працевлаштування. Спілкування було приємним, доброзичливим, змістовним.
Закінчився профорієнтаційний захід заключним словом керівника коледжу. Олена Воронцова щиро запросила на навчання вступників до закладу освіти, побажала зробити правильний вибір спеціальності, миру, добра, успіхів всім присутнім.
14 квітня 2025 року в рамках проведення тижня комісії викладачами-методистами ВСП «Костянтинівський індустріальний фаховий коледж ДВНЗ «ДонНТУ» Вінокуровою Н.В. та Баленковою В.В. було проведено виховний захід «Інтелектуальний квест» серед молоді регіону. У заході прийняли участь команди «Агроекономи» ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ ім. В. Даля»; «Новодмитрівські джури» опорного закладу освіти Новодмитрівський ліцей; «Альянс розумників» ВСП КІФК ДВНЗ ДонНТУ. До заходу приєдналися групи підтримки зі здобувачів освіти, викладачів та керівників навчальних закладів.
Метою проведення квесту було формування у студентів та учнів інтересу до фінансово-економічних знань, застосування цих знань на практиці, розвитку логічного мислення, ініціативи, активізації групової розумової діяльності. Як платформа для проведення квесту використовувався хмарний сервіс Сlassroomscreen, за допомогою якого здійснювалось жеребкування команд, рандомний вибір та візуалізація завдань, обмеження часу на виконання завдання (таймер) та підрахунок балів, отриманих командами.
Хоча захід проходив дистанційно, а здобувачі освіти різних закладів освіти бачили один одного вперше, відчувалася тепла та дружня атмосфера, яку підтримували також вболівальники команд. Учасники показали вміння працювати в команді, високий рівень знань та інтелекту, а ще, можливість швидко приймати рішення. Результати, які отримали команди, були майже однакові. В такому випадку кажуть – перемогла Дружба, а ми додаємо – перемогла спрага спілкування. Дякуємо учасникам та їх керівникам за чудовий настрій та задоволення результатами!
Саме під таким гаслом відбувся онлайн відкритий виховний захід для студентів Донбаського аграрного фахового коледжу, присвячений Всесвітньому дню здоров’я, який щороку відзначається 7 квітня.
Здоров’я – це найбільше багатство, яке отримує людина з моменту народження. За визначенням ВООЗ, «Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного, соціального та психічного благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад». Фізичне здоров’я забезпечує гарне самопочуття, бадьорість, силу; психічне – дарує спокій, гарний настрій, доброзичливість; соціальне – сприяє успішності у навчанні. Варто пам’ятати, що саме спосіб життя має найбільший вплив на стан здоров’я.
Організатори заходу – викладачі фізичної культури та фізичного виховання Бовздаренко М.Р. і Журавльов О.О. – наголосили на важливості зусиль, яких слід докладати для збереження та зміцнення здоров’я. Статистика свідчить, що стан здоров’я людини на 20% залежить від спадковості, на 10% – від рівня розвитку медицини, на 20% – від стану довкілля, і на 50% – від способу життя. Тому цілком справедливим є вислів: «Ваше здоров’я – у ваших руках».
Було порушено тему хвороби XXI століття – гіподинамії. Здобувачі освіти групи 1М922 – Дятел Сергій, Дроздовський Олег, Веретенников Кирило, Фільчак Сергій і Гучкаєв Арсеній – розповіли про наслідки малорухомого способу життя. Висновок один – треба рухатися: гуляти в парку, грати з дітьми, бігати, кататися на ковзанах, лижах і велосипеді, ходити сходами замість ліфта, плавати, танцювати. Фізична активність позитивно впливає на всі функції організму. Відеоролики про здоровий спосіб життя, цікаві факти про здоров’я людини, гасло «Рух – це життя» та руханка «У здоровому тілі – здоровий дух» викликали великий інтерес не лише у здобувачів освіти, а й у присутніх викладачів.
На завершення заходу учасники отримали інформацію про Міжнародний день спорту заради миру та розвитку, що відзначається 6 квітня, і взяли участь у вікторині на тему основ здорового способу життя.
8 квітня 2025 року відбулося чергове засідання педагогічної ради, на якому було обговорено ряд важливих питань.
В.о. директора коледжу Олена Воронцова інформувала присутніх про результати атестації педагогічних працівників коледжу у 2025 році. Аналіз підсумків атестації свідчить про професійне зростання викладачів коледжу, які велику увагу приділяють самоосвіті за різними напрямами, удосконалюють педагогічну майстерність, активно займаються науково-дослідною діяльністю, залучають до неї студентів, беруть участь у регіональних та всеукраїнських конференціях і конкурсах, вебінарах, оволодівають новими педагогічними та інформаційними технологіями, діляться з колегами своїм досвідом. Олена Воронцова щиро привітала педагогічних працівників, які проходили атестацію, дякувала за сумлінну роботу та професіоналізм.
Відповідальний секретар приймальної комісії Наталія Рибалка докладно ознайомила педагогічний колектив з Правилами прийому на навчання до ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля» у 2025 році, розповіла про профорієнтаційну роботу в коледжі по набору вступників. Звернула увагу на своєчасну підготовку програм вступних випробувань з предметів для вступу до коледжу, проведення Дня гостинності в коледжі, онлайн-зустрічі зі здобувачами освіти загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів Донецької області.
Відповідальний секретар відбіркової комісії Олена Баскакова інформувала про оновлення інформації щодо вступної кампанії на сайті коледжу, звернула увагу на активізацію індивідуальної профорієнтаційної роботи, запропонувала рекламний матеріал для профорієнтації в соціальних мережах.
Методист Любов Солод проаналізувала стан самоосвіти педагогічних працівників. Були затверджені сертифікати підвищення кваліфікації викладачів.
Підводячи підсумки засідання, керівник коледжу Олена Воронцова відзначила викладачів Подяками. За високий рівень педагогічної майстерності, творчий підхід до проведення тематичних заходів, присвячених Дню українського добровольця, формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, активної громадянської позиції були нагороджені Подяками викладачі Олексій Журавльов, Максим Бовздаренко, Станіслав Васюк, Вероніка Васюк. За високий рівень педагогічної майстерності, творчий підхід до проведення тематичних заходів, присвячених Дню Соборності, формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, активної громадянської позиції були відзначені Подяками викладачі Наталія Кузнєцова, Діна Шевченко, Ольга Ситнік. За сумлінну роботу, високий професіоналізм, досягнуті успіхи в роботі та з нагоди 105 річниці створення Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля ректором закладу вищої освіти Ольгою Поркуян були нагороджені Грамотами в.о. директора коледжу Олена Воронцова, заступник директора з навчально-методичної роботи Лідія Назарова, заступник директора з навчально-виховної роботи Світлана Висицька.
Таким приємним заходом нагородження педагогів коледжу було завершено засідання педагогічної ради. Керівник Олена Воронцова побажала колективу творчих успіхів, професійного зростання, миру і добра.
В запропонованому до уваги документі враховано накопичений за попередні роки досвід створення навчальних курсів, представлені зразки кращих дистанційних курсів, зроблено акцент на максимальній зручності та доступності матеріалів для здобувачів освіти.
Положення про оформлення навчальних курсів сприятиме удосконаленню процесу дистанційного навчання у ВСП ДАФК СНУ та підвищенню його результативності.
4 квітня відзначається Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки та допомоги у розмінуванні, який був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2005 році, щоб привернути увагу до проблеми мінної загрози та підвищити рівень поінформованості суспільства.
Сьогодні Україна визнана однією з найбільш забруднених мінами країн світу за оцінками Управління ООН з координації гуманітарних місій. Близько 30% території нашої країни потенційно забруднено мінами та нерозірваними боєприпасами.
З метою підвищення обізнаності здобувачів освіти щодо мінної безпеки та навчання правильним діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів викладачі нашого коледжу Сергій Висицький та Олексій Пристінський провели тренінг «Мінна безпека. Як діяти?». У заході взяв участь представник ДСНС України Федюк М.О., який поділився професійними знаннями та досвідом, навів реальні приклади виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, а також надав рекомендації щодо правил поведінки у разі їх виявлення.
Викладачі повідомили сумну статистику щодо загиблих від вибухонебезпечних предметів серед цивільного населення з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Присутні вшанували пам'ять усіх загиблих хвилиною мовчання. Спікери детально розповіли про види мін і боєприпасів, способи їх маскування та правила поведінки у небезпечних ситуаціях.
Учасники отримали корисні поради щодо першочергових дій при виявленні мін та інших вибухонебезпечних предметів та ознайомилися з алгоритмом повідомлення відповідних служб. Тренінг відбувся у форматі інтерактивного навчання: студенти не лише слухали теоретичний матеріал, а й практично відпрацьовували навички безпечної поведінки. Особливий інтерес викликала вікторина у навчальному застосунку Wordwall. На завершення заходу здобувачі освіти взяли участь в онлайн-грі «Супер команда проти мін». Переважна більшість учасників успішно впоралися з завданнями, що підтвердило їхню обізнаність у питаннях мінної безпеки та готовність правильно діяти в екстремальних ситуаціях.
Бережіть себе та своїх близьких! Мінна небезпека в Україні — реальна загроза, і правильні дії в критичний момент можуть врятувати життя! У разі виявлення підозрілих предметів не наближайтеся, не торкайтеся та негайно повідомте компетентні служби!
Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка – славетного й величного митця, людини планетарного масштабу. У ранні березневі дні Тарас Шевченко приходить до кожного з нас, щоб українці почули те, чого не слухали, побачили небачене, переосмислили пережите.
На вшанування постаті Тараса Шевченка в Україні та за кордоном проводяться численні масштабні заходи. Один із них – Всеукраїнський літературний онлайн-марафон «Єднаймо душі словом Кобзаря!», який щорічно організовує Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти. Цьогоріч наш заклад освіти на онлайн-марафоні представив Василь Куртинець (гр. АБ-21), якого підготували викладачі української мови та літератури Олена Акулова та Ніна Усова.
Упродовж березня у Facebook тривав V Всеукраїнський інтернет-флешмоб «Ми – нащадки Кобзаря», присвячений 185-річчю виходу першого видання «Кобзаря», 211-й річниці від дня народження та 164-м роковинам з дня смерті великого Кобзаря». Флешмоб проводився Всеукраїнським благодійним культурно-науковим фондом Т. Г. Шевченка за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства оборони України.
У флешмобі взяли участь здобувачі освіти нашого коледжу: Ксенія Афанасьєва (гр. 2Ф923), Ірина Гаврилова (гр. 2Ф923), Софія Коніченко (гр. 1Б922), Олена Просвітова (гр. 1БФТ924) та Олег Дроздовський (гр. 1М922). Шанувальники творчості Кобзаря натхненно декламували його поезії, висловлюючи свою любов до спадщини Шевченка, рідної мови, культури та історії. Учасників флешмобу підготували викладачі Наталія Кузнєцова, Світлана Висицька та Олексій Журавльов.
Пишаємося нашими талановитими студентами, які продовжують зберігати й популяризувати спадщину Тараса Шевченка! Слово Кобзаря – вічне!