|
Головна мета виховної роботи у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля» – всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь інший людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.
Основні напрями виховання: національно-патріотичне, інтелектуально-духовне, морально-етичне, правове, екологічне, трудове, фізичне, естетичне, превентивне, сімейно-родинне, фізичне виховання та формування здорового способу життя. Ці напрями взаємопов'язані і утворюють цілісну систему виховання. Вона знаходить відображення у виховних заходах, які проводяться у коледжі. Головне їхнє завдання – пробудження і поглиблення інтересу студентів до різних галузей культури і видів діяльності, до пізнання себе і свого місця в Україні, виявлення і розвитку талантів і здібностей, стимулювання ініціативи, організація дозвілля й відпочинку.

У нашому навчальному закладі велика увага приділяється формуванню патріотизму, національної свідомості студентської молоді, відновленню і збереженню історичної пам'яті, вихованню шанобливого ставлення до української мови, культури, традицій, формуванню свідомої, дієвої громадянської позиції, готовності практичними діями зміцнювати країну, турбуватися про її цілісність і суверенітет, піклуватися про її постійний розвиток на шляху утвердження національних і загальноєвропейських цінностей.
Сьогодні, коли наша Батьківщина переживає важкі випробування і військові, ризикуючи власним життям та здоров’ям, захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, ми розуміємо, що майбутнє кожного з нас, перш за все, залежить від наших захисників і захисниць, і тому ми маємо підтримувати наших воїнів, аби кожен з них відчував тепло і любов, а головне – нашу вдячність за кожен новий день, за можливість вчитися і працювати, за вільне і щасливе майбутнє. Тому значна увага приділяється волонтерській роботі.

Студенти нашого коледжу беруть активну участь у загальноміських заходах, у відзначенні знаменних дат історії та культури нашої країни. Кураторами груп, викладачами історії, культурології, організовуються найрізноманітніші заходи з використанням матеріалу про історію державних символів, символіку коледжу: це виховні години, відеолекції, конкурси, віртуальні екскурсії, зустрічі з видатними людьми. У коледжі систематично проводяться заходи з вивчення історії та культури України, що ілюструють становлення та розвиток української державності, знайомлять з історією боротьби українського народу за державну незалежність протягом всього історичного шляху, велика увага приділяється збереженню історичної пам’яті. Про це свідчать такі заходи, як урок-реквієм «Лиш пам'ять спомин береже» до Дня пам’яті загиблих у Бабиному Яру, низка виховних заходів до Дня Гідності та Свободи, уроки пам’яті до роковин Голодомору в Україні тощо.

Українській мові належить провідна роль у національно-патріотичному вихованні. Вона є духовним стрижнем нації, важливою сферою впливу на національну свідомість молоді. З метою формування поваги до рідної мови викладачами української мови та кураторами груп проводяться тематичні заходи до Дня української мови та писемності, Дня рідної мови: літературно-музична композиція «Звучи, рідна мово, гордосте моя!», усний журнал «Рідна мова, чиста, як роса», літературна година «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Наші студенти щороку беруть участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, у конкурсі імені Петра Яцика, Міжнародному конкурсі імені Т.Г. Шевченка.
Активно ведеться робота з громадянсько-правового виховання, спрямована на формування високої правової культури студентів, виховання глибокої поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки, профілактику та запобігання девіантним формам поведінки молоді. В рамках правового тижня з метою прищеплення поваги до Конституції України, її державних символів, знання та дотримання законів, виховання і підготовки студентів до життя і діяльності в правовій демократичній державі цьогоріч проведені наступні заходи: інтелектуально-розважальна гра «Правовий Олімп», лекція «Знаємо свої права, виконуємо свої обов'язки», відеолекція «Конституція України – захист прав її народу», вікторина «Конституція – головний закон країни», круглий стіл «Роль студентської молоді у становленні правового суспільства».

Важливим напрямком виховної роботи у коледжі є фізичне виховання, формування відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя. В позанавчальний час здобувачі освіти відвідують спортивні гуртки (волейбол, футбол, баскетбол, настільній теніс, легка атлетика), в яких значно підвищують рівень спортивної майстерності та рухової активності. Студенти коледжу є постійними учасниками міських, районних, обласних та всеукраїнських спортивних змагань, де вони здобувають перемоги та займають призові місця.

В умовах дистанційного навчання основними формами проведення виховних заходів стали онлайн-бесіди, онлайн-дискусії, індивідуальні проєкти, обговорення відео, презентацій, рефератів. Наші студенти беруть участь у різноманітних творчих конкурсах, флешмобах, онлайн-марафонах, створюють відеопривітання, ролики до знаменних дат в історії України.

Студентське життя у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ імені В. Даля» цікаве та різноманітне, створені всі умови для розвитку і творчої реалізації кожного студента, для формування цінностей і компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.

Вшановуємо пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України | Дата публікації: 04.06.2025
4 червня світ відзначає Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії, запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН у 1982 році під час спеціального засідання, присвяченого ситуації в Палестині. Цей день покликаний привернути увагу міжнародної спільноти до проблеми насильства та жорстокого поводження з дітьми по всьому світу.
В Україні ж 4 червня відзначається День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Його було встановлено Верховною Радою України у 2021 році. Починаючи з 2014 року, через війну українські діти живуть у постійній небезпеці, отримують поранення, травми та втрачають життя. Щодня російські окупанти продовжують вбивати й калічити найуразливіших. За даними Офісу Генерального прокурора, станом на 26 травня 2025 року, з початку повномасштабного вторгнення загинуло 630 дітей, а понад 1960 зазнали поранень різного ступеня тяжкості. Ці цифри не є остаточними, оскільки отримати достовірну інформацію з тимчасово окупованих територій і зон активних бойових дій неможливо.

Цьогоріч здобувачі освіти та викладачі нашого коледжу долучилися до флешмобу «Небесна варта», ініційованого головою Донецької обласної державної адміністрації. У межах акції учасники виготовляли паперових янголів – символ невинних дитячих душ, які стали частиною вічного неба. Паперові фігурки розвішували на деревах, створюючи «дерева пам’яті», як тихий і зворушливий знак пошани до загиблих дітей.
Скалічені та відібрані життя наших дітей – це рана, яка ніколи не загоїться. Пам’ятаємо кожну дитину, яка стала жертвою російської агресії. Не пробачимо ніколи. Закликаємо всіх вшанувати пам’ять загиблих дітей хвилиною мовчання та запалити свічку пам’яті.
 | |
| Онлайн-лекція «Легкі гроші – смертельні наслідки. Як не потрапити у пастку російських спецслужб» | Дата публікації: 28.05.2025
27 травня здобувачі освіти та викладачі нашого коледжу долучилися до онлайн-лекції на тему «Легкі гроші – смертельні наслідки. Як не потрапити у пастку російських спецслужб», що проводилася у межах міжвідомчої співпраці Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації та Служби безпеки України.
Захід був спрямований на підвищення обізнаності студентської молоді щодо ризиків, пов’язаних із протиправною діяльністю в інформаційному просторі – зокрема, у соціальних мережах та месенджерах. Учасники також ознайомилися з основними методами впливу, які використовує ворог для залучення молоді до деструктивної діяльності.

Співробітник СБУ в Донецькій області у доступній формі пояснив, як під виглядом «легкого заробітку» або «простих завдань» молоді люди можуть стати жертвами ворожих впливів. Йшлося про реальні загрози – від психологічних травм, втрати здоров’я, навіть життя до серйозних юридичних наслідків – кримінальної відповідальності та позбавлення волі.
Учасники отримали практичні поради:
- як розпізнати небезпечний контент і шахрайські пропозиції;
- як діяти у разі підозрілої активності в мережі;
- куди звертатися по допомогу.

Щиро дякуємо за співпрацю та підтримку у важливій справі національно - патріотичного та громадянського виховання молоді! |
| Курінню – ні: обговорюємо ризики та наслідки | Дата публікації: 26.05.2025
22 травня викладачі Безугла Ірина Миколаївна та Островська Тетяна Іванівна разом зі студентами групи 2М924 провели відкритий виховний захід «Відмовляємося від шкідливої звички: тютюнопаління». Його мета – формування здоров’язберігаючого мислення й поведінки, розвиток здатності до самопізнання та самовираження, а також інформування молоді про небезпеку тютюнових виробів.
Під час заходу було представлено актуальні статистичні дані: в Україні тютюн вживає близько 40% населення старше 15 років, з них 34% курять щодня. Серед підлітків і молоді тютюн регулярно вживають 30%. Серед європейських країн ці показники є одними з найвищих. Торік на тютюнові вироби українці витратили понад 300 млрд гривень.

Захід проходив у формі усного журналу. Здобувачі освіти підготували сторінки з історії тютюнопаління, розкрили його біологічні, хімічні й медичні аспекти. Присутні дізналися, що тліюча сигарета містить понад 4000 речовин, з яких понад 40 – канцерогенні, зокрема бензопірен, формальдегід, амоніак, полоній, фенол та інші. Учасники почули про смертельні дози нікотину, шкоду пасивного куріння, а також особливу вразливість організму дітей і підлітків до дії нікотину.
Жвавий інтерес викликала інформація про електронні замінники сигарет і проходження тесту Фагерстрема, що допоміг кожному оцінити рівень власної нікотинової залежності. На завершення були надані практичні поради: як позбутися шкідливої звички, як змінюється організм після відмови від куріння та які переваги відкриваються перед тими, хто обирає здоров’я. Захід пройшов у зацікавленій та доброзичливій атмосфері й став важливою подією у формуванні здорового способу життя здобувачів освіти.
 |
| Коли мовчить правда – говорить біль | Дата публікації: 19.05.2025
Щороку у третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій – це день скорботи за мільйонами людей, знищених тоталітарним режимом СРСР у ХХ столітті. В цей день ми згадуємо про арешти, розстріли, заслання, зникнення безвісти тих, хто став жертвою репресій за свої переконання, національність чи громадську позицію.
18 травня – ще одна трагічна дата в історії України. Саме цього дня у 1944 році радянська влада розпочала депортацію кримських татар з рідної землі – Криму – до Середньої Азії. Протягом кількох днів з півострова було насильно вивезено понад 190 тисяч людей, переважно жінок, дітей і літніх осіб. В умовах жахливої дороги, голоду, хвороб і холоду загинули десятки тисяч депортованих. Кримським татарам заборонялося повертатися додому десятиліттями.

З метою поглиблення знань студентів про трагічні події вітчизняної історії, виховання поваги до прав людини, національної пам’яті 19 травня у Донбаському аграрному фаховому коледжі відбувся тематичний урок історії під назвою «Коли мовчить правда – говорить біль», присвячений вшануванню пам’яті жертв політичних репресій та депортації кримських татар. Студенти ознайомилися з архівними матеріалами, переглянули документальні відео, взяли участь у дискусії щодо наслідків тоталітарної політики.

Такі уроки допомагають молодому поколінню усвідомити важливість історичної правди, зберегти пам’ять і формувати громадянську свідомість. |
| Я обираю здоровий спосіб життя! | Дата публікації: 10.04.2025
Саме під таким гаслом відбувся онлайн відкритий виховний захід для студентів Донбаського аграрного фахового коледжу, присвячений Всесвітньому дню здоров’я, який щороку відзначається 7 квітня.
Здоров’я – це найбільше багатство, яке отримує людина з моменту народження. За визначенням ВООЗ, «Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного, соціального та психічного благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад». Фізичне здоров’я забезпечує гарне самопочуття, бадьорість, силу; психічне – дарує спокій, гарний настрій, доброзичливість; соціальне – сприяє успішності у навчанні. Варто пам’ятати, що саме спосіб життя має найбільший вплив на стан здоров’я.
Організатори заходу – викладачі фізичної культури та фізичного виховання Бовздаренко М.Р. і Журавльов О.О. – наголосили на важливості зусиль, яких слід докладати для збереження та зміцнення здоров’я. Статистика свідчить, що стан здоров’я людини на 20% залежить від спадковості, на 10% – від рівня розвитку медицини, на 20% – від стану довкілля, і на 50% – від способу життя. Тому цілком справедливим є вислів: «Ваше здоров’я – у ваших руках».

Було порушено тему хвороби XXI століття – гіподинамії. Здобувачі освіти групи 1М922 – Дятел Сергій, Дроздовський Олег, Веретенников Кирило, Фільчак Сергій і Гучкаєв Арсеній – розповіли про наслідки малорухомого способу життя. Висновок один – треба рухатися: гуляти в парку, грати з дітьми, бігати, кататися на ковзанах, лижах і велосипеді, ходити сходами замість ліфта, плавати, танцювати. Фізична активність позитивно впливає на всі функції організму. Відеоролики про здоровий спосіб життя, цікаві факти про здоров’я людини, гасло «Рух – це життя» та руханка «У здоровому тілі – здоровий дух» викликали великий інтерес не лише у здобувачів освіти, а й у присутніх викладачів.
На завершення заходу учасники отримали інформацію про Міжнародний день спорту заради миру та розвитку, що відзначається 6 квітня, і взяли участь у вікторині на тему основ здорового способу життя.
 |
|
|