ВИХОВАННЯ
СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ


  Головне меню

Головна сторінка

Новини коледжу

Місце шани та вдячності

Студенту:

Дистанційне навчання

Розклад занять

Розклад дзвінків

Стипендіальна комісія

Викладачу:

Методична робота

Самоосвіта викладачів

Пропозиції самоосвіти

Інструменти дист.навчання

Абітурієнту:

Спеціальності

Приймальна комісія

Правила прийому

Обсяги держзамовлення

Вартість навчання

Мотиваційний лист

Навчання за ваучером ЦЗ

Центр «Донбас-Україна»

Заклад освіти:

Ліцензії, сертифікати

ОПП підготовки ФМБ

Електронна копія диплому

Керівництво

Накази

Самоврядування

Технічне відділення

Економічне відділення

Літопис технікуму

Освітній процес:

Навчальна робота

Виховна робота

Професійна орієнтація

Працевлаштування

Циклові комісії:

Технічної підготовки

Гуманітарної підготовки

Економічної підготовки

Загальноосвіт. дисциплін



Головна мета виховної роботи у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля» – всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь інший людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Основні напрями виховання: національно-патріотичне, інтелектуально-духовне, морально-етичне, правове, екологічне, трудове, фізичне, естетичне, превентивне, сімейно-родинне, фізичне виховання та формування здорового способу життя. Ці напрями взаємопов'язані і утворюють цілісну систему виховання. Вона знаходить відображення у виховних заходах, які проводяться у коледжі. Головне їхнє завдання – пробудження і поглиблення інтересу студентів до різних галузей культури і видів діяльності, до пізнання себе і свого місця в Україні, виявлення і розвитку талантів і здібностей, стимулювання ініціативи, організація дозвілля й відпочинку.

У нашому навчальному закладі велика увага приділяється формуванню патріотизму, національної свідомості студентської молоді, відновленню і збереженню історичної пам'яті, вихованню шанобливого ставлення до української мови, культури, традицій, формуванню свідомої, дієвої громадянської позиції, готовності практичними діями зміцнювати країну, турбуватися про її цілісність і суверенітет, піклуватися про її постійний розвиток на шляху утвердження національних і загальноєвропейських цінностей.

Сьогодні, коли наша Батьківщина переживає важкі випробування і військові, ризикуючи власним життям та здоров’ям, захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, ми розуміємо, що майбутнє кожного з нас, перш за все, залежить від наших захисників і захисниць, і тому ми маємо підтримувати наших воїнів, аби кожен з них відчував тепло і любов, а головне – нашу вдячність за кожен новий день, за можливість вчитися і працювати, за вільне і щасливе майбутнє. Тому значна увага приділяється волонтерській роботі.

Студенти нашого коледжу беруть активну участь у загальноміських заходах, у відзначенні знаменних дат історії та культури нашої країни. Кураторами груп, викладачами історії, культурології, організовуються найрізноманітніші заходи з використанням матеріалу про історію державних символів, символіку коледжу: це виховні години, відеолекції, конкурси, віртуальні екскурсії, зустрічі з видатними людьми. У коледжі систематично проводяться заходи з вивчення історії та культури України, що ілюструють становлення та розвиток української державності, знайомлять з історією боротьби українського народу за державну незалежність протягом всього історичного шляху, велика увага приділяється збереженню історичної пам’яті. Про це свідчать такі заходи, як урок-реквієм «Лиш пам'ять спомин береже» до Дня пам’яті загиблих у Бабиному Яру, низка виховних заходів до Дня Гідності та Свободи, уроки пам’яті до роковин Голодомору в Україні тощо.

Українській мові належить провідна роль у національно-патріотичному вихованні. Вона є духовним стрижнем нації, важливою сферою впливу на національну свідомість молоді. З метою формування поваги до рідної мови викладачами української мови та кураторами груп проводяться тематичні заходи до Дня української мови та писемності, Дня рідної мови: літературно-музична композиція «Звучи, рідна мово, гордосте моя!», усний журнал «Рідна мова, чиста, як роса», літературна година «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Наші студенти щороку беруть участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, у конкурсі імені Петра Яцика, Міжнародному конкурсі імені Т.Г. Шевченка.

Активно ведеться робота з громадянсько-правового виховання, спрямована на формування високої правової культури студентів, виховання глибокої поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки, профілактику та запобігання девіантним формам поведінки молоді. В рамках правового тижня з метою прищеплення поваги до Конституції України, її державних символів, знання та дотримання законів, виховання і підготовки студентів до життя і діяльності в правовій демократичній державі цьогоріч проведені наступні заходи: інтелектуально-розважальна гра «Правовий Олімп», лекція «Знаємо свої права, виконуємо свої обов'язки», відеолекція «Конституція України – захист прав її народу», вікторина «Конституція – головний закон країни», круглий стіл «Роль студентської молоді у становленні правового суспільства».

Важливим напрямком виховної роботи у коледжі є фізичне виховання, формування відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя. В позанавчальний час здобувачі освіти відвідують спортивні гуртки (волейбол, футбол, баскетбол, настільній теніс, легка атлетика), в яких значно підвищують рівень спортивної майстерності та рухової активності. Студенти коледжу є постійними учасниками міських, районних, обласних та всеукраїнських спортивних змагань, де вони здобувають перемоги та займають призові місця.

В умовах дистанційного навчання основними формами проведення виховних заходів стали онлайн-бесіди, онлайн-дискусії, індивідуальні проєкти, обговорення відео, презентацій, рефератів. Наші студенти беруть участь у різноманітних творчих конкурсах, флешмобах, онлайн-марафонах, створюють відеопривітання, ролики до знаменних дат в історії України.

Студентське життя у ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ імені В. Даля» цікаве та різноманітне, створені всі умови для розвитку і творчої реалізації кожного студента, для формування цінностей і компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.


Від природи до мистецтва: осінні композиції студентів

Дата публікації: 18.11.2024

Однією з чудових традицій нашого закладу освіти є проведення виставки композицій «Осінні дива», присвяченої Дню працівників сільського господарства. Ця виставка створена для розкриття творчого потенціалу студентів, підтримки їхніх художніх здібностей, надання можливості висловити власне світобачення та проявити креативність і оригінальність.

Цьогоріч виставка відбулася в онлайн-форматі та вразила своєю яскравістю й різноманітністю. Щедра осіння природа надала багатий вибір матеріалів для створення композицій: студенти виготовляли шедеври з квітів, овочів, фруктів, гілочок, насіння, листя, шишок і каштанів. У кожну роботу було вкладено частинку душі, талант і любов до прекрасного. Запрошуємо ознайомитися з роботами учасників виставки за посиланням.

Роботи наших студентів були представлені також на онлайн-конкурсі поробок із природного матеріалу «Свято осені», організованому Донецьким палацом молоді «Юність». Загалом на конкурс надійшло 393 роботи від студентів закладів освіти Донеччини. У голосуванні, яке відбувалося в соціальних мережах, взяли участь понад 2900 користувачів. За найбільшою кількістю голосів перемогу здобули найкращі, і наш студент Іван Степаненко (гр. 1М924) виборов І місце у номінації «Композиція»!

За рішенням журі наші учасники також отримали високі результати.

Номінація «Аплікація»: І місце – Андрій Тараненко (гр. 4МЛ23); ІІ місце – Володимир Кураков (гр. 2М1124), Руслан Сідоров (гр. 2М924).

Номінація «Композиція»: І місце – Вікторія Балазан (гр. 1Б923), Костянтин Ключников (гр. 1М922), Ангеліна Михайленко (гр. 1БФТ924), Карина Панченко (гр. 2Ф923), Віталій Плужник (гр. 2М1124), Олександр Солтан (гр. З-34), Іван Степаненко (гр. 1М924), Олександр Хромов (гр. А-41); ІІ місце – Євген Голубєв (гр. З-34), Володимир Желудько (гр. 2М924), Олександр Забашта (гр. 2Б1124), Олександр Меркулов (гр. 1Б923), Олена Просвітова (гр. 1Б923), Поліна Рибалка (гр. С-46), Сергій Савостьянов (гр. 1М1124), Євгеній Янченко (гр. 2М924); ІІІ місце – Вадим Гончаренко (гр. 2М924), Софія Кобріна (гр. АБ-11).

Вітаємо наших переможців! Бажаємо подальших успіхів і нових звершень у творчих конкурсах! Дякуємо всім учасникам виставки за фантазію, майстерність і великий творчий потенціал!



Збережемо енергію – збережемо Україну!

Дата публікації: 08.11.2024

7 листопада викладачі Сергій Висицький та Сергій Бойко провели засідання круглого столу «Збережемо енергію – збережемо Україну!» до Міжнародного дня енергозбереження, який відзначається щороку 11 листопада.

Енергоефективність та ощадливий підхід до використання енергоресурсів завжди були важливим питанням для українців, а в час, коли російський агресор намагається цинічно знищити українську енергетичну систему, енергоефективні заходи набувають особливого значення.

Мета виховного заходу – привернути увагу студентів до проблем використання енергії та економії енергоресурсів, створити мотивацію для збереження ресурсів та енергії, розвивати почуття особистої відповідальності за енергозбереження, виховувати активність, самостійність та вміння висловлювати власну думку.

Наскільки економно наші здобувачі освіти використовують енергоресурси в побуті, було перевірено заздалегідь за допомогою анкетування у Google Формах. Результати були представлені в презентації у вигляді схем, що спонукало присутніх замислитися над тим, як організувати своє житло так, щоб воно стало енергоощадним, а енергетичні системи мали надійний запас для стабільної роботи взимку.

Під час засідання круглого столу студенти груп 2МЛ24 та 2М1123 виступили в ролі «експертів» за такими напрямками: «Миттєве вирішення питань енергозбереження», «Малі вкладення коштів для заощадження грошей», «Великі вкладення коштів для заощадження грошей», «Заощадження на кухні» та «Заощадження тепла в спальній кімнаті».

На завершення заходу за допомогою інтерактивної вікторини викладачі перевірили, як присутні засвоїли отриману інформацію і чи будуть користуватися нею в майбутньому. Відповіді показали, що зустріч була корисною: студенти активно включалися у розмову, демонструючи високий рівень зацікавленості.

Обговорення за круглим столом було пізнавальним та змістовним, зібравши близько 100 студентів і викладачів коледжу.

Енергоощадна поведінка – це наші заощаджені кошти та чистіше довкілля. Нам, українцям, необхідно відмовитися від застарілих звичок на користь нових, більш ефективних, цікавитися енергозберігаючими новинками та впроваджувати їх у своє повсякденне життя. Збережемо енергію – збережемо Україну!



Вітаємо переможців конкурсу!

Дата публікації: 02.11.2024

Підбито підсумки онлайн-конкурсу фоторобіт «Світ українською», який проводився до Дня української писемності та мови Донецьким палацом молоді «Юність». У конкурсі взяли участь здобувачі освіти закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти Донецької області.

Мета онлайн-конкурсу – формування розуміння, що українська мова є нашим скарбом, без якого не може існувати ані народ, ані Україна як держава, сприяння усвідомленню значення рідної мови, розкриття необхідності мови в житті людини, виховання потреби берегти як святиню все, що пов’язує нас з рідною землею.

Конкурсанти мали у своїх фотороботах показати, чому мова є цінною та важливою, як вони зберігають і поширюють українську мову, закликають розмовляти нею. З цим завданням успішно впоралися здобувачі освіти нашого коледжу: Іван Степаненко (гр. 1М924), який посів І місце; Вікторія Балазан (гр. 1Б923), Анна Завгородня (гр. 2Ф922), Ангеліна Михайленко (гр. 1БФТ924), Олександр Хромов (група А-41), які отримали дипломи за ІІ місце; Андрій Міщенко (гр. 2МЛ24), який здобув почесне ІІІ місце.

Щиро вітаємо наших переможців! Бажаємо натхнення та успіхів у подальших конкурсах!



Здобутки українських спортсменів у Парижі

Дата публікації: 30.09.2024

27 вересня у Донбаському аграрному фаховому коледжі відбувся відкритий виховний онлайн-захід під назвою «Здобутки українських спортсменів у Парижі». На заході були присутні студенти та викладачі навчального закладу, а також почесні гості, серед яких слід виділити майстрів спорту міжнародного класу, багаторазових переможців та призерів Паралімпійських ігор з плавання – Олександра Мащенко, Андрія Трусова та Данила Чуфарова.

Урочистою промовою учасників заходу привітала виконуюча обов’язки директора коледжу Олена Миколаївна Воронцова. Організатори заходу викладачі фізичного виховання аграрного коледжу Журавльов Олексій Олександрович та Бовздаренко Максим Русланович розділили програму на дві частини.

Спочатку уся увага була привернута до українських олімпійців, які у запеклій боротьбі, у надскладний для України час, вибороли у Парижі 12 нагород: 3 золоті, 5 срібних та 4 бронзові медалі. За кількістю здобутих золотих нагород Україна показала найкращий результат за останні 12 років!

У другій частині заходу розмова йшла про досягнення української команди на Паралімпіаді. З 28 серпня по 9 вересня столиця Франції прийняла XVII літні Паралімпійські ігри, де збірна України, яка налічувала 139 спортсменів, здобула 82 нагороди. З них 22 є золотими – за їхньою кількістю українська команда посіла сьоме місце серед 169 країн-учасниць.

Спілкування з гостями заходу – Олександром Мащенко, Андрієм Трусовим та Данило Чуфаровим – викликало велику зацікавленість у його учасників. Були продемонстровані яскраві фотографії плавців та їхня біографія. А переможний архівний заплив на 200 метрів комплексним плаванням на міжнародних змаганнях у виконанні Олександра Мащенка, дав змогу учасникам заходу дізнатись про різні способи плавання.

60-ти хвилинний за тривалістю онлайн-захід пройшов на одному диханні та оставив у його учасників найкращі враження та неймовірні емоції.



21 вересня – Міжнародний день миру

Дата публікації: 25.09.2024

Щороку 21 вересня українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Останній встановлено відповідно до Указу Президента від 5 лютого 2002 року. Міжнародний день миру заснований у 1981 році на 55-ій сесії Генеральної асамблеї ООН як день відмови від насильства і припинення вогню в усьому світі. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.

Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидшу перемогу України у війні, про повернення рідних, близьких та друзів, про світле майбутнє наших дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресора.

«Прагнемо перемоги»… Під такою назвою у Донецькому палаці молоді «Юність» відбувся онлайн-конкурс листівок, присвячений Міжнародному дню миру. Здобувачі освіти Донеччини порадили нащадкам, що робити для запобігання війни, зазначили, що мир – це щоденна праця задля вдосконалення і розвитку майбутнього. У Конкурсі взяли участь 22 заклади освіти Донецької області. Серед переможців у номінації «Відеолистівка» – студентка групи 2Ф922 Анна Завгородня (І місце) та студент групи 1М924 Дмитро Журило (ІІ місце).

У День миру бажаємо всім спокою та миру в усьому: миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні. Віримо у ЗСУ! Віримо у ПЕРЕМОГУ!



© Бойко С.М., 2008-2024