Студенти та викладачі нашого коледжу взяли активну участь у Багатожанровому патріотичному фестивалі мистецтв «Ми горді тим, що Українці!», який проводився з 14 по 24 лютого 2025 року серед здобувачів освіти та педагогів закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти Донецької області.
Метою Фестивалю є активізація творчої діяльності молоді та педагогічних працівників, формування в учасників естетичного смаку та попиту на високохудожні патріотичні твори, популяризація української патріотичної пісні, авторських патріотичних віршів, робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, інструментальної музики, українського театру, а також створення умов для розвитку національних традицій сучасного мистецтва.
Організаторами Фестивалю є Департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації спільно з комунальним закладом «Донецький Палац молоді «Юність». Фестиваль проходив у різних номінаціях: «Вокал», «Інструментальний жанр», «Оригінальний жанр», «Театральний жанр», «Розмовний жанр», «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво».
Наші педагоги Валерій Пашкевич та В’ячеслав Дем’яненко, які представили авторську пісню В. Пашкевича «Моя земля», отримали найвищу нагороду у номінації «Вокал» – Гран-прі! Щиро вітаємо та пишаємося їхнім успіхом!
Вітаємо з перемогою Романа Чижика, студента групи 2М1123, який посів І місце у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» за роботу «Наші славні козаки – гордість України!», виконану в техніці пірографії (випалювання по дереву). Студентка групи 2Ф922 Анна Завгородня, яка представила на Фестиваль свою роботу «Бог береже мене, бо я Українка!», нагороджена дипломом ІІ ступеня у номінації «Образотворче мистецтво». Щиро вітаємо!
Дипломами учасників Фестивалю відзначені: викладачка географії Аделіна Сєдих (номінація «Вокал»), Іван Гойдош (гр. 1Б922, номінація «Розмовний жанр»), Софія Левенець (гр. 1БФТ924, номінація «Оригінальний жанр»).
Бажаємо нашим учасникам нових творчих здобутків, яскравих перемог, натхнення та мирного життя у вільній і незалежній Україні!
6 березня розпочався і триватиме до 3 квітня 2025 року основний період реєстрації осіб, які мають намір узяти участь в національному мультипредметному тесті (НМТ). Для отримання більш детальної інформації про порядок реєстрації натисніть на посилання.
Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. — Ліна Костенко
Міжнародний день рідної мови – це важливе свято, яке щороку 21 лютого відзначають у всьому світі. Це не лише нагода вшанувати рідну мову, а й привернути увагу до її збереження, розвитку та популяризації. Це свято було започатковане ЮНЕСКО у 1999 році і з 2000 року відзначається в усьому світі. Ідея відзначення Міжнародного дня рідної мови виникла у зв’язку з трагічними подіями 1952 року в Бангладеш, коли загинули студенти, які боролися за право навчатися рідною бенгальською мовою. Саме тому 21 лютого стало символом боротьби за мовні права та збереження культурної ідентичності.
Українська мова – це мова великого народу, великої культури, багатовікової історії. Вона пережила складні періоди, проте змогла зберегти свою самобутність і красу. Сьогодні українська мова є державною мовою України, і її розвиток та захист є важливими пріоритетами державної політики. За даними останнього перепису населення, понад 67% громадян України називають українську своєю рідною мовою.
Українська мова славиться своєю милозвучністю, багатством лексики та виразністю. Вона входить до трійки наймелодійніших мов світу разом з італійською та французькою. Це мова пісень, поезії та ніжних слів. Завдяки гармонійному поєднанню голосних і приголосних звуків, українську мову часто називають “солов’їною”.
Сьогодні, коли Україна відстоює свою незалежність, мова стала одним із найважливіших символів національної єдності та опору. Використання української мови у публічному просторі, освіті, культурі та військовій справі є не лише ознакою патріотизму, а й потужною зброєю у боротьбі за власну ідентичність. Мовна свідомість є ключовим фактором, що допомагає згуртувати суспільство, зміцнити дух нації та підтримати українських воїнів.
Шановні студенти, викладачі та співробітники коледжу! Щиро вітаємо вас з Міжнародним днем рідної мови! Це свято нагадує нам про те, що мова – це не лише засіб спілкування, а й невід’ємна частина нашої культури, історії та національної самобутності. Нехай рідна мова буде джерелом натхнення, єднання та гордості для кожного з нас! Бережімо та примножуймо її багатство!
1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію №60/7 «Пам’ять про Голокост», яка проголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. У резолюції зазначається: «Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».
Саме 27 січня 1945 року війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших концентраційних таборів нацистської Німеччини – Аушвіц-Біркенау, який діяв біля польського міста Освенцим у 1940–1945 роках. Першими браму головного табору відкрили солдати 100-ї Львівської дивізії з батальйону полтавчанина Анатолія Шапіро. На сусідній табір Біркенау наступали бійці 107-ї Кременецької дивізії під командуванням полтавчанина Василя Петренка.
«Фабрика смерті» Аушвіц стала для світу символом Голокосту, геноциду й терору. Під час Голокосту в Україні було вбито більш ніж 1,5 млн євреїв, близько 30 тисяч з них – на Донеччині.
Найвідоміше місце пам’яті в Україні – Бабин Яр у Києві, де в 1941 році було вбито десятки тисяч євреїв, а також ромів, радянських військовополонених, активістів ОУН (Організації українських націоналістів), серед яких і відому українську поетесу й публіцистку Олену Телігу разом із чоловіком Михайлом Телігою. Це місце стало символом масових розстрілів та злочинів, скоєних під час нацистської окупації. З 2012 року Україна разом із усім світом вшановує жертв Голокосту на державному рівні.
Вже у XXI столітті геноцид знову прийшов на українську землю разом із російсько-українською війною. Російська армія здійснює масові воєнні злочини проти українців. Ракетними ударами та бомбами фактично стираються з лиця землі населені пункти України, щоб приховати кількість убитих цивільних людей. Вони нищать усе навколо, ховаючи закатованих у братських могилах, повторюючи злочини нацистів часів Другої світової війни.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – це нагадування людству, що всі тирани рано чи пізно будуть зупинені та покарані. Важливо не лише пам’ятати про ці події, тисячі закатованих людей, ненароджених дітей і нереалізованих мрій, а й передавати цю пам’ять наступним поколінням, щоб запобігти повторенню трагедій у майбутньому.
10 січня ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені В. Даля» розпочав свою роботу у другому навчальному семестрі з засідання педагогічної ради, на якому було обговорено ряд важливих питань.
Завідувачі відділень Галина Македонська, Лариса Зозуля, Олена Байбара, Алла Євсюкова проаналізували стан успішності здобувачів освіти за 1-й семестр 2024-2025 н.р., звернули увагу на своєчасне створення та оновлення навчальних курсів з дисциплін на дистанційній платформі, якість проведення онлайн занять, організацію курсового та дипломного проектування, організацію державної атестації. Особливу увагу було приділено заходам щодо збереження контингенту здобувачів освіти та профорієнтаційну роботу у другому семестрі.
Методист коледжу Любов Солод проаналізувала методичну та науково-дослідницьку роботу викладачів і студентів, звернула увагу на активне залучення студентів до наукових досліджень, проєктів, участі у науково-практичних конференціях, конкурсах, олімпіадах, підготовки публікацій у науково-практичних виданнях, участі педагогів у професійних конкурсах. Також були розглянути звіти педагогів про результати самоосвіти та затверджені сертифікати підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Світлана Висицька проаналізувала роботу органів студентського самоврядування коледжу за 1-й семестр 2024-2025 н.р. та акцентувала увагу на сприяння ефективному функціонуванню студентського самоврядування в закладі освіти, надання всебічної допомоги здобувачам освіти щодо діяльності студентського самоврядування з метою самореалізації особистості студентів, формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результат своєї праці, забезпечення виховання патріотизму, духовності та культури студентів. Спеціаліст з профорієнтаційної роботи Наталія Рибалко інформувала присутніх про проведення заходів з профорієнтаційної роботи за участю органів студентського самоврядування у другому семестрі.
В.о. директора коледжу Олена Воронцова проінформувала педагогічний колектив про склад приймальної та вибіркової комісій на 2025 рік. Звернула увагу на успішне проходження умовної акредитації освітньо-професійної програми із спеціальності 242 «Туризм і рекреація». Побажала в Новому році педагогічному колективу коледжу міцного здоров’я, наснаги, успіхів у корисних справах, миру і добра.
Зима приносить із собою найочікуваніші та найулюбленіші свята – Різдво та Новий рік. Це час, коли всі ми, і дорослі, і діти, чекаємо на справжнє новорічне диво, здійснення мрій і незабутні радощі.
Новорічні свята також є чудовим часом для творчості та самовираження. У нашому коледжі, з метою підтримки творчого потенціалу студентів, розвитку їхніх художніх здібностей і декоративно-прикладного мистецтва, було організовано онлайн-конкурс «Новорічна креативна ялинка». Здобувачі освіти представили фото ялинок, виготовлених власноруч із підручних матеріалів. Ці роботи наповнені теплом, затишком і фантазією, адже кожна з них створена з душею, добрими побажаннями та неабиякою креативністю. Найкращі роботи вже відправлені для участі в обласному конкурсі. Щиро дякуємо всім учасникам за натхнення, оригінальність і позитивні емоції, які вони подарували.
У ці святкові дні особливо хочеться подякувати нашим захисникам і захисницям, які щодня виборюють мир, свободу та щасливе майбутнє для України. Завдяки їхній відвазі ми можемо насолоджуватися першим снігом, прикрашеними ялинками та теплом родинного затишку.
Дорогі наші воїни, у це світле свято Різдва Христового ми щиро зичимо вам здоров’я, сили духу й незламної віри в Перемогу! Бажаємо вашим родинам благополуччя, спокою й міцної підтримки. Ви є натхненням для кожного з нас і прикладом справжнього патріотизму. Ви – наші герої, наші захисники, наша гордість!
Нехай Різдво Христове та Новий 2025 рік принесуть усім нам Перемогу, мир та злагоду! Хай всі труднощі залишаться у минулому році, а прийдешній буде сповнений добрих подій, радості й позитивних емоцій. Нехай святкова коляда зігріє серце, а чарівна Різдвяна ніч подарує тепло, затишок і віру у краще майбутнє.
Зі світлим святом Різдва Христового! З прийдешнім Новим роком!
21 листопада відбулося планове засідання педагогічної ради, на якому було обговорено ряд важливих питань.
Голова циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки Наталія Кузнєцова поділилася досвідом роботи викладачів циклової комісії з питань застосування інноваційних педагогічних технологій, участі здобувачів освіти у Всеукраїнських конкурсах, олімпіадах і конференціях. Звернула увагу на активну науково-дослідницьку діяльність викладачів циклової комісії. Голова циклової комісії загально-освітньої підготовки Олена Акулова звітувала про роботу циклової комісії. Приділила велику увагу виховним заходам, самоосвіті викладачів.
Керівники фізичного виховання Олексій Журавльов і Олександр Резнік виступили з аналізом роботи з фізичного виховання в коледжі. Поділилися високими результатами участі здобувачів освіти коледжу у змаганнях чемпіонату Донецької області з жонглювання футбольним м’ячем серед студентів закладів фахової передвищої освіти. Звернули увагу на активне доручення студентів коледжу до обласного спортивного онлайн-флешмобу «Зі спортом до успіху», який організувало Донецьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України до Міжнародного дня студентського спорту.
Методист Любов Солод ознайомила присутніх з новим Положення про атестацію педагогічних працівників, проінформувала про стан проходження курсів підвищення кваліфікації викладачів. Були розглянути звіти педагогів про результати самоосвіти та затверджені сертифікати підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
В.о. директора коледжу Олена Воронцова проінформувала педагогічний колектив про стан фінансування стипендії, заробітної плати. Звернула увагу на підготовку до акредитації освітньо-професійних програм.
Підводячи підсумки засідання, керівник коледжу побажала всім міцного здоров’я, миру, творчих успіхів у виконанні прийнятих педагогічною радою рішень.
17 листопада – Міжнародний день студента – особливий день для студентів усього світу. Це свято справжньої студентської солідарності, яка не знає меж і кордонів, зближує та об’єднує молодь на всіх континентах.
Студенти сьогодні – це креативні, мобільні, успішні та сміливі люди, які знають, чого хочуть від життя. Вони не бояться експериментів, прагнуть випробовувати свої сили, вміння та знання у пошуках нових горизонтів. Це активні, амбітні, впевнені в собі особистості, які обирають шлях у майбутнє через власний досвід і призму власного бачення. Приємно констатувати, що молодь прагне мислити творчо, пізнавати незвідане, ставити перед собою мету і досягати її.
Шановні студенти! У цей святковий день бажаємо вам оптимізму, невтомного прагнення до нових знань, постійного руху вперед. Навіть якщо на шляху трапляються труднощі, вірте у свої сили та можливості. Завжди пам’ятайте, що позитивні думки ведуть до позитивних результатів.
Успіхів і наснаги вам, дорогі студенти! Наполегливості у справах, любові в серцях, міцних знань та здійснення всіх благородних цілей, найсміливіших прагнень і сподівань!
У третю неділю листопада Україна щороку відзначає День працівників сільського господарства. У 2024 році свято припадає на 17 листопада.
Це свято встановлено з метою вшанування важливої ролі аграрного сектора в економіці країни та розвитку сільських територій. Воно об’єднує працівників сільського господарства, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних, водогосподарських та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу України.
Незважаючи на бойові дії, аграрії продовжують працювати: сіяти хліб, збирати врожаї, піклуватися про продовольчу безпеку нашої країни.
Бажаємо вам, шановні працівники сільського господарства, міцного здоров’я, натхнення та нових звершень! Нехай ваша важлива праця приносить задоволення та заслужену повагу, а життя дарує тільки радісні моменти та щедрі врожаї!
Робота у сільському господарстві потребує глибоких знань, умінь, професійної майстерності і любові до рідної землі. Аграрні заклади роблять свій внесок у розвиток та досягнення високих результатів галузі, готують сучасних фахівців, здатних опановувати інноваційну техніку, мислити і вирішувати складні питання, відповідаючи на виклики часу.
Шановні викладачі! Бажаємо вам успіхів у виконанні цієї важливої місії, розвитку творчого потенціалу, нових ідей та досягнень. Міцного здоров’я вам і вашим родинам! Миру, добра та злагоди!
У цей святковий день ми з гордістю повідомляємо, що студент групи 2М1123 Володимир Новік отримав подяку Донецької обласної військової адміністрації за багаторічну самовіддану працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток АПК Донецької області та з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства. Щиро вітаємо Володимира та бажаємо йому подальших успіхів у навчанні, особистого щастя та нових досягнень на благо рідної землі!
Зі святом, шановні аграрії! Нехай цей день додасть вам сил та натхнення для нових звершень!
27 жовтня українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. Це свято започаткували у 1997 році, коли президент України Л. Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови».
Дата святкування вибрана не випадково, оскільки саме у цей день вшановували преподобного Нестора Літописця, автора найдавнішого українського літопису «Повісті минулих літ», послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме із його праці починається писемна українська мова. Після переходу України у 2023 році на новий церковний календар дати всіх фіксованих свят змістились на 13 днів. Відповідно, й день вшанування Нестора Літописця перенесли на 27 жовтня. Згідно з Указом Президента України №455/2023 від 28 липня 2023 року День української писемності та мови тепер відзначається 27 жовтня.
З 1999 року у цей день проводять Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Проєкт відбувається за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічно у конкурсі беруть участь понад 5 млн осіб з 20 країн світу. З 2000 року до Дня української писемності та мови проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Останніми роками у ньому беруть участь понад пів мільйона українців на шести континентах планети. Також українців закликають долучитись до флешмобу #мовавільних, який організовує Міністерство культури та стратегічних комунікацій. Для цього у своїх соціальних мережах слід опублікувати рядки улюбленої поезії українською і поставити згаданий хештег. Також можна записати відео із декламацією вірша.
Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури. Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив увесь світ! Вивчаймо українську та шануймо її! Наша солов’їна, калинова й барвінкова мова – потужний оберіг, душа нації, фундамент незалежності та єдності нашої держави.
В Україні 25 жовтня відбувся Радіодиктант національної єдності – 2024. Найбільший українськомовний флешмоб об’єднав знавців та прихильників української мови по всьому світові. Його традиційно проводять до Дня української писемності та мови, який цьогоріч відзначають 27 жовтня. 2024 року Радіодиктант відбувається 25-й раз поспіль.
Цього року авторкою тексту Радіодиктанту національної єдності – 2024 є відома українська письменниця Оксана Забужко. Він називається “Магія голосу”. Читав текст поет, а нині військовий, Павло Вишебаба.
Не оминув цю подію і наш навчальний заклад - ВСП "Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ ім. В.Даля". Працівники та студенти нашого коледжу приєдналися до онлайн трансляції, незважаючи на повітряну тривогу. Писали “Магію слова” на роботі, удома, в укритті, за кордоном, з метою об’єднатися, перевірити свою мовну грамотність та поринути в прекрасний світ сучасної української літератури.
25 жовтня об 11.00 відбудеться Радіодиктант національної єдності, присвячений Дню української писемності та мови. Цьогоріч авторкою тексту Радіодиктанту є відома українська письменниця Оксана Забужко. Читатиме текст поет, музикант, екоактивіст та військовий Павло Вишебаба.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання нашого народу навколо мови. Щорічне проведення Радіодиктанту перетворило його у найбільший україномовний флешмоб, який об’єднує українців і знавців української мови у всьому світі. Найактивнішими його учасниками є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів. Щороку Радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій на всіх континентах планети. Військовослужбовці також активно доєднуються до написання Радіодиктанту національної єдності, підтверджуючи нерозривний зв'язок між захистом нашої держави та рідної мови.
«Радіодиктант – це символ стійкості, адже всі, хто долучається до його написання, кого єднає мова, проявляють стійкість, бо пишуть і в укриттях, і на фронті, і в евакуації, і навіть на окупованих територіях», – зазначив керівник проєкту Дмитро Хоркін.
Долучитися до радіодиктанту може кожен. Трансляція здійснюватиметься на радіоканалах «Українське Радіо» та «Радіо Культура», в етері телеканалу «Суспільне Культура», на YouTube-каналі Українського Радіо та на Facebook-сторінках Суспільного.
Текст Радіодиктанту буде оприлюднено 28 жовтня. На перевірку роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб на штемпелі була дата 25, 26 або 27 жовтня. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Для цього потрібно сфотографувати або відсканувати написаний текст у форматах jpg, png, jpeg, tiff, pdf. Результати оголосять після того, як всі листи будуть опрацьовані та перевірені фаховою комісією.
Щиро вітаємо вас з Днем працівників освіти! Цей день – особлива нагода висловити нашу вдячність за вашу віддану працю, терпіння, професіоналізм та любов до своєї справи. Завдяки вам наш заклад освіти став осередком знань, розвитку та натхнення для багатьох молодих людей. Ваші зусилля, наполегливість і прагнення до інновацій – це той фундамент, на якому будується майбутнє наших студентів.
У цей святковий день зичимо вам міцного здоров’я, невичерпного оптимізму, творчого натхнення. Нехай ваш професійний шлях буде легким та наповненим новими перемогами, а у колективі панує злагода, взаємоповага та підтримка! Нехай ваші серця завжди зігріває вдячність студентів, а робота приносить лише задоволення!
Дякуємо за вашу самовіддану працю і бажаємо, щоб кожен новий навчальний рік був ще більш успішним, насиченим новими відкриттями та можливостями. Мирного неба вам, добра, здійснення всіх ваших мрій!
1 жовтня українці відзначають День Українського козацтва, День захисників і захисниць України, а також велике православне свято – Покрову Пресвятої Богородиці, яка є захисницею українського війська та козацтва.
Свято Українського козацтва сьогодні набуло нового, більш глибокого значення. Воно нагадує нам не лише про величну історію наших славних козаків, а й про тих відважних, непереможних, мужніх, нескорених захисників та захисниць України, які наразі виборюють свободу та незалежність України у війні з російським агресором. У цей день ми вітаємо Героїв, які ціною власного життя боронять Україну, бережуть наш спокій і дарують надію на вільне і щасливе майбутнє. Від щирого серця, з любов’ю і великою пошаною ми дякуємо кожному і кожній, хто мужньо захищає нашу державу.
Дорогі наші Захисники і Захисниці! Щиро вітаємо вас зі святом! Ми пишаємося вами. Ви сильні, стійкі, сміливі та хоробрі. Вам наша шана та безмежна вдячність за можливість вчитися та працювати. Завдяки вам Україна була, є і буде! Бажаємо міцності духу, незламної віри та впевненості в кожному кроці. Нехай янгол-охоронець завжди буде поруч з вами! Слава Україні!
З метою утвердження історичної пам’яті українського народу, його нацiональної свiдомостi, формування та поширення духовних цiнностей та прiоритетiв, популяризації духовно-культурних, національно-мистецьких традицій, героїчного минулого і сучасного українського народу Державною установою «НМЦ вищої та фахової передвищої освіти» щороку організовується естафета єдності до Дня Українського козацтва (свято Покрови) та Дня захисників і захисниць України «Ми – нащадки козацької слави». Цьогоріч захід проводився у форматі флешмобу у соціальній мережі «Фейсбук». До програми естафети увійшла тематика патріотичного спрямування: декламування поетичних та прозових творів відомих авторів минулого та сучасності, виконання авторської прози та поезії, виконання українських пісень вітчизняних та зарубіжних авторів, інсценізація художніх творів.
Студенти нашого коледжу під керівництвом викладачів Кузнєцової Н.В. та Шевченко Д.А. також долучилися до флешмобу. Участь у таких проєктах сприяє вихованню справжніх активних громадян України, яким продовжувати творити нашу славну історію.
27 вересня – Всесвітній день туризму і День туризму в Україні. Це свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації (UNWTO) в 1979 році в іспанському місті Торремолінос. Його метою є популяризація туризму, висвітлення його внеску в економіку, культурний обмін та розвиток зв’язків між народами. В Україні День туризму також святкують 27 вересня.
Для нашого закладу освіти це особливе свято, оскільки коледж готує фахівців з туризму та рекреації, які будуть працювати в цій важливій галузі, зберігаючи та популяризуючи культуру нашої країни для прийдешніх поколінь. Саме для них викладачем Бутиріною В.А. був організований виховний захід «Туристичні подорожі як інструмент пізнання національної культури та самовизначення», під час якого було розкрито значення туризму як потужного засобу формування національно-патріотичних поглядів молоді, розглянуто важливість туристичної галузі для розвитку нашої держави. Викладачем була проведена захоплююча віртуальна екскурсія, яка продемонструвала, що Україні є чим пишатися: багатою історією, унікальними пам’ятками, мальовничими краєвидами та гостинністю людей. Цікавою була також гра – презентація коротких доповідей за методологією «печа-куча».
Валерія Андріївна підкреслила, що бути фахівцем у туристичній галузі – це більше, ніж просто робота. Це мистецтво створення незабутніх вражень, планування пригод і допомога людям у пізнанні краси нашої планети. Завдання фахівця з туризму – допомогти іншим мати натхнення в подорожах, відкривати для себе нові світи й водночас захищати їхню автентичність і природне багатство.
День туризму – це чудова нагода нагадати всім про важливість збереження нашої планети, культурного обміну та взаємного збагачення через подорожі. Тож нехай кожен з нас відчуває себе мандрівником у пошуках нових горизонтів, будь то в рідній країні чи за її межами! Нехай кожна подорож буде безпечною, цікавою та наповненою яскравими враженнями! Бажаємо захоплюючих мандрівок, незвіданих маршрутів та незабутніх емоцій. Пам'ятайте, що світ величезний і прекрасний, і кожен з нас заслуговує побачити його на власні очі. З Днем туризму!
Щиро вітаємо вас із Днем знань – святом, яке символізує початок нового навчального року, нових досягнень і відкриттів. Воно об’єднує всіх, хто прагне до нових висот у навчанні та житті.
Для здобувачів освіти цей день є початком захопливої подорожі в світ знань, можливістю розкрити свій потенціал і знайти своє покликання. Дорогі студенти, будьте наполегливими та цілеспрямованими на цікавому та насиченому шляху професійного розвитку! Пам’ятайте, що саме ви – запорука успіху у забезпеченні розвитку та гідного майбутнього України. Нехай цей навчальний рік принесе вам багато нових відкриттів, успіхів і яскравих моментів!
Для викладачів цей день знаменує продовження важливої місії – передавати свої знання, досвід та мудрість молодому поколінню. Шановні педагоги, ви – невтомні наставники, які щодня вкладають душу і знання в наших студентів. Ваша праця є безцінною і заслуговує на найщиріші слова вдячності та поваги. Нехай кожне заняття приносить радість і задоволення, а ваші зусилля винагороджуються успіхами та досягненнями студентів.
Дорогі батьки, ви – надійна опора для своїх дітей, ваші турбота і підтримка допомагають їм долати всі труднощі на шляху до знань. Бажаємо вам терпіння, мудрості та радості від успіхів ваших дітей.
Цей навчальний рік несе з собою нові виклики, але ми впевнені, що разом здолаємо всі труднощі. Вірте в себе, свої сили, рухайтеся вперед з впевненістю та рішучістю. Бажаємо всім миру, міцного здоров'я, терпіння і взаємопідтримки. Нехай навчання приносить радість, а наш коледж стане місцем, де кожен знайде себе та досягне бажаних висот. З Днем знань!
30 серпня відбулося перше в 2024-2025 навчальному році засідання педагогічної ради, на якому було обговорено ряд важливих питань і завдання на новий навчальний рік. Перше засідання педагогічної ради в цьому навчальному році керівник коледжу Олена Воронцова розпочала привітанням педагогічного колективу. Побажала міцного здоров’я, миру, злагоди, творчих успіхів в нелегкій праці педагога.
Завідувачі відділень Галина Македонська, Лариса Зозуля надали ґрунтовний аналіз успішності здобувачів освіти у 2 семестрі 2023-2024 навчального року. Звернули увагу на організацію навчання на дистанційній платформі Moodle, наповненість і змістовність навчальних курсів з дисциплін, своєчасність і об’єктивність результатів навчання, особливості проведення навчальних практик. Приділили увагу збереженню контингенту здобувачів освіти та створення умов для адаптації студентів нового набору.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Світлана Висицька звітувала про виховну роботу в коледжі за минулий семестр і спрямувала завдання щодо реалізації «Концепції національно-патріотичного виховання», зокрема громадянсько-патріотичного, духовно-морального та військово-патріотичного; сприяння вихованню здобувачів освіти на традиціях і звичаях українського народу, його історичної та культурної спадщини, формування у студентів високої патріотичну свідомість, готовність до виконання громадянських і конституційних обов’язків. Приділила увагу впровадженню у виховну систему коледжу інноваційних форм і методів роботи, що забезпечують високу ефективність правового виховання, формування правової культури, підвищення рівня обізнаності студентів щодо проблем порушення прав людини.
Відповідальні секретарі приймальної і відбіркової комісії Наталія Іваненко і Олена Баскакова доповіли присутнім про результати вступної кампанії, зауважили на застосування різних форм і методів профорієнтаційної роботи.
Методист Любов Солод проінформувала про стан проходження курсів підвищення кваліфікації викладачів. Були розглянути звіти педагогів про результати самоосвіти, затверджені сертифікати підвищення кваліфікації педагогічних працівників, графік проходження підвищення кваліфікації та графік атестації педагогічних працівників.
Керівник коледжу Олена Воронцова проінформувала про наказ щодо організації освітнього процесу у 2024-2025 навчальному році, запропонувала для розгляду і затвердження план роботи засідань педагогічної ради, педагогічне навантаження на поточний навчальний рік. Звернула увагу на стан фінансування стипендії, заробітної плати.
Засідання педагогічної ради пройшло в спокійній, доброзичливій обстановці, що дозволило продуктивно вирішити усі поставлення питання порядку денного. Підводячи підсумки засідання, керівник коледжу побажала всім міцного здоров’я, миру, творчих успіхів у виконанні прийнятих педагогічною радою рішень.
Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує пам'ять загиблих у Другій світовій війні.
День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.
8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановуватиме кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. Друга світова охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн – у Європі, північній Африці, Азії, Тихоокеанському регіоні. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини.
Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Майже всі українські підприємства були переорієнтовані на потреби оборони. Водночас українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву. Обидва тоталітарні режими під час окупації території України здійснювали численні злочини проти цивільного населення – Голокост, масові вбивства та депортації народів. Втрати українців у Другій світовій – близько 8 мільйонів осіб (із них п’ять мільйонів – цивільних та три мільйони військових).
Друга світова війна тривала шість років. Перемога над нацизмом була здобута внаслідок неймовірної концентрації всіх сил, взаємодопомоги, консолідації і мобілізації суспільства, солідарності народів та повного перелаштування економічного, політичного і соціального життя в інтересах боротьби зі злом. Ця історія добре ілюструє, в який спосіб спільноти досягають важливих перемог.
Нині спадкоємицею сталінського режиму є російська федерація, яка привласнює перемогу над нацизмом, маніпулює власними громадянами і намагається залякати світ. Жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом. Перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів. Так само неприпустимими є спроби прикриватися моральним авторитетом переможця в Другій світовій для реваншизму. Кульмінацією цієї агресивної політики російської федерації став напад на Україну в 2014 році та злочинне повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року.
Українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, справедливішої, світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на планеті. Сьогодні в умовах агресії єдиний шлях відновлення – перемогти загарбника.
Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу «ПЕДАГОГІЧНИЙ ОСКАР – 2024», наших викладачів Теплицьку Ольгу Юріївну і Карась Галину Миколаївну – І місце у номінації «Сучасні дидактичні підходи до організації практичної підготовки здобувачів освіти закладу фахової передвищої освіти»!
Студенти ВСП "Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ ім. В.Даля" з 04 березня по 09 березня 2024 року долучились до флешмобу «Єднаймо душі словом Кобзаря!», який організувала Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» на честь 210 річниці від дня народження українського письменника, художника, громадського діяча Тараса Шевченка.
Флешмоб було організовано у соціальній мережі «Фейсбук».
21 березня 2024 року відбулося планове засідання Педагогічної ради, на якому було обговорено ряд важливих питань.
Голова циклової комісії професійної економічної підготовки Вікторія Шаповалова поділилася досвідом роботи викладачів циклової комісії з питань застосування інноваційних технологій з практичного навчання здобувачів фахової передвищої освіти. Викладачі Теплицька О.Ю., Карась Г.М. презентували свою розробку з навчальної практики з дисципліни «Фінансовий облік», яка була надана для участі у Всеукраїнському конкурсі «Педагогічний Оскар – 2024».
Методист Любов Солод проінформувала про стан проходження курсів підвищення кваліфікації викладачів. Були розглянути звіти педагогів про результати самоосвіти та затверджені сертифікати підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
В.о. директора коледжу Олена Воронцова проінформувала педагогічний колектив про стан фінансування стипендії, заробітної плати. Звернула увагу на підготовку до атестації педагогічних працівників, атестації та випуску здобувачів освіти, терміни проходження акредитації освітньо-професійних програм.
Відповідальний секретар відбіркової комісії Олена Баскакова звернула увагу присутніх на затверджений Порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти у 2024 році, на активізацію профорієнтаційної роботи і запропонувала рекламний матеріал для профорієнтації в соціальних мережах.
Підводячи підсумки засідання, керівник коледжу побажала всім міцного здоров’я, миру, творчих успіхів у виконанні прийнятих педагогічною радою рішень.
Підбито підсумки передноворічних онлайн-конкурсів, що проводилися Донецьким обласним палацом молоді «Юність». Приємно відзначити, що здобувачі освіти нашого коледжу отримали високі результати.
Вітаємо з перемогою у конкурсі ««Новорічна креативна ялинка» наших талановитих студентів: І місце –Есміра Кузь (гр. 1Б921), Ярослав Смірнов (гр. 1М923); ІІ місце – Олег Дроздовський (гр. 1М922), Микола Степаненко (гр. 2М1123); ІІІ місце – Костянтин Ключников (гр. 1М922), Анфіса Муращенко (гр. 1Б922). Переможцем конкурсу «Ялинкова прикраса» став студент групи 2М1123 Артем Марченко (І місце).
Софія Коніченко, Анна Пшиченко (гр. 1Б922), Софія Ніколенко (гр. 3Т922) та Костянтин Ключников (гр. 1М922) взяли участь у конкурсі «Різдвяна страва», що проводився в рамках Обласного фестивалю Різдвяних традицій «Різдвяне диво».
Щиро вітаємо наших активних та креативних студентів! Пишаємося вами, бажаємо творчого натхнення та успіхів у подальших конкурсах!
12 січня ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені В. Даля» розпочав свою роботу у другому навчальному семестрі з засідання педагогічної ради, на якому було обговорено ряд важливих питань.
Завідувачі відділень Галина Македонська, Лариса Зозуля, Олена Байбара, Алла Євсюкова проаналізували стан успішності здобувачів освіти за 1-й семестр 2023-2024 н.р., звернули увагу на своєчасне створення та зміст навчальних курсів з дисциплін, якість проведення онлайн занять, особливості використання оновленої версії дистанційної платформи MOODLE у другому семестрі.
Методист коледжу Любов Солод проаналізувала науково-дослідницьку роботу викладачів і студентів, звернула увагу на більше залучення студентів до наукових досліджень, участі у науково-практичних конференціях, конкурсах, олімпіадах, підготовки публікацій у науково-практичних виданнях. Також проінформувала про стан проходження курсів підвищення кваліфікації викладачів. Були розглянути звіти педагогів про результати самоосвіти та затверджені сертифікати підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Світлана Висицька надала звіт про роботу органів студентського самоврядування коледжу за 1-й семестр 2023-2024 н.р. та акцентувала увагу на сприяння ефективному функціонуванню студентського самоврядування в коледжі, всебічну допомогу здобувачам освіти щодо діяльності студентського самоврядування з метою самореалізації особистості студентів, формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результат своєї праці, вдосконалення освітнього процесу, підвищення якості навчання, забезпечення виховання духовності та культури студентів.
В.о. директора коледжу Олена Воронцова проінформувала педагогічний колектив про склад приймальної та вибіркової комісій на 2024 рік.
Підводячи підсумки засідання педагогічної ради, керівник коледжу побажала колективу миру, здоров’я, натхнення, творчих успіхів в реалізації поставлених задач.
Щиро вітаємо Іллю Собчука, студента І курсу технічного відділення, який посів ІІ місце в обласному марафоні відеопривітань «Золота шпора», присвяченому Міжнародному дню студента.
Підбито також підсумки Відкритого онлайн-конкурсу віршів та малюнків до Дня пам’яті жертв голодоморів «Пам'ять серця». Конкурс проводився КЗ «Донецький палац молоді «Юність». Вітаємо студента групи 1М922 Олега Дроздовського із зайнятим ІІІ місцем у номінації «Декламація вірша»! Переможцями у номінації «Малюнок» стали студентка групи 1Б923 Вікторія Балазан (ІІІ місце) та студент групи 1М922 В’ячеслав Бондар (ІІІ місце).
Пишаємося нашими талановитими студентами, бажаємо їм творчого натхнення та успіхів у подальших конкурсах!
Прийміть щирі вітання від адміністрації, викладачів та співробітників коледжу! Міжнародний день студента – це свято молодості, свято всіх, хто має у серці жагу до знань, пошуку та відкриттів. Саме в період студентства відбувається становлення характеру, формуються принципи та переконання, закладаються основи майбутніх успіхів. Студентські роки – найкращі. Вони залишають у пам’яті кожного незабутнє враження, адже це час не лише навчання, а й цікавих зустрічей, романтики, закоханості та світлих очікувань.
Будьте сміливими у своїх мріях і прагніть справжніх досягнень, впевнено йдіть до мети – стати висококваліфікованими фахівцями, будьте наполегливими у навчанні, активними у студентському житті, умійте підтримувати один одного, намагайтесь постійно розвиватися, знаходьте своє унікальне «Я».
Бажаємо вам натхнення, позитиву, безмежного щастя і любові. Зі святом!
Сьогодні, коли наша Батьківщина переживає важкі випробування і військові, ризикуючи власним життям та здоров’ям, захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, ми всі відчуваємо відповідальність перед нашою країною та військовими. Ми розуміємо, що майбутнє кожного з нас, перш за все, залежить від наших захисників і захисниць, і тому ми маємо підтримувати наших воїнів, аби кожен з них відчував тепло і любов, а головне – нашу вдячність за кожен новий день, за можливість вчитися і працювати, за вільне і щасливе майбутнє.
З 15 вересня по 5 жовтня у нашому коледжі проводилася благодійна акція – збір коштів для підтримки бійців Збройних Сил України, які захищають нашу Батьківщину у зоні бойових дій. У акції взяли участь викладачі, студенти та співробітники коледжу. Загалом було зібрано 33 тисячі гривень. За ці кошти була придбана портативна зарядна станція EcoFlow River 2 Pro і передана для аеророзвідки Третьої штурмової бригади.
Щиро дякуємо усім, хто долучився до акції, хто допомагає та підтримує наших ЗАХИСНИКІВ! Віримо в Збройні Сили України! Разом переможемо!
Українське Радіо запрошує всіх українців і тих, хто знає або тільки вивчає українську мову, долучитися до найбільшого україномовного флешмобу — Радіодиктанту національної єдності-2023, який відбудеться у День української писемності та мови — 27 жовтня об 11.00.
Цьогоріч Радіодиктант називатиметься "Дороги України". Авторкою тексту Радіодиктанту стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читатиме актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі "Довбуш" Олексій Гнатковський.
Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу. Особливо важливо зараз об'єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.
Закликаємо долучитися до Радіодиктанту всіх, хто може знайти безпечне місце і написати разом із тисячами людей по всьому світу Радіодиктант національної єдності-2023. Суспільне Мовлення запропонувало усі можливі формати для участі в Радіодиктанті: трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах.
У понеділок, 30 жовтня, об 11:00 буде оприлюднено текст Радіодиктанту. Якщо ви хочете, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:
надіслати ваш диктант паперовим листом за адресою: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата 27, 28 або 29 жовтня;
сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 30 жовтня на адресу rd@suspilne.media.
19 жовтня відбулося засідання атестаційної комісії, на якому були розглянуті вимоги до викладачів, що атестуються у 2023-24 навчальному році, відповідно до нового Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 09 вересня 2022 року №805.
Методист Любов Солод запропонувала створити єТеки для кожного з атестантів, в яких будуть розміщені всі необхідні для атестації матеріали: сканкопії диплому, попереднього атестаційного листа, відомості про підвищення кваліфікації, звіт про результативність діяльності у міжатестаційний період, аналіз відкритого заняття та висновок експертної комісії щодо відповідності педагогічного працівника вимогам кваліфікаційної категорії.
Голова атестаційної комісії Олена Воронцова звернула увагу на необхідність чітко дотримуватися норм нового Положення про атестацію та забезпечити об’єктивну оцінку педагогічної діяльності викладачів коледжу.
1 жовтня українці відзначають День Українського козацтва, День захисників і захисниць України, а також велике православне свято – Покрову Пресвятої Богородиці, яка є захисницею українського війська та козацтва.
Зараз наша Батьківщина переживає важкі часи, пишеться нова історія, творцями якої є наші найкращі сини та доньки, відважні, непереможні, мужні, нескорені захисники та захисниці України. У цей день ми вітаємо Героїв, які ціною власного життя боронять Україну, бережуть наш спокій і дарують надію на вільне і щасливе майбутнє. Від щирого серця, з любов’ю і великою пошаною ми дякуємо кожному і кожній, хто мужньо захищає нашу державу.
Дорогі наші Захисники і Захисниці! Щиро вітаємо вас зі святом! Ми пишаємося вами. Ви сильні, стійкі, сміливі та хоробрі. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за мрії! Завдяки вам Україна була, є і буде! Бажаємо міцності духу, незламної віри та впевненості в кожному кроці. Нехай ангел-охоронець завжди буде поруч з вами! Разом ми переможемо! Слава Україні!
Шановні колеги! Щиро вітаємо вас з професійним святом – Днем працівників освіти! Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю, великий талант і покликання сіяти мудрість та знання, за педагогічну майстерність, за любов і добро, які ви повсякчас даруєте своїм вихованцям.
Навіть у цей складний час ви продовжуєте сумлінно виконувати свою важку, але благородну місію. Ви робите свій внесок у розвиток України, її майбутнє, формуєте нове покоління її громадян, виховуючи у кожній молодій людині прагнення змінювати на краще своє життя і долю країни.
Натхнення вам, мудрості і терпіння в нелегкій справі навчання та виховання молодого покоління – майбутнього нашої Батьківщини! Перемоги, миру та здоров’я!
30 серпня 2023 року ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж СНУ ім. В. Даля» традиційно розпочав новий навчальний рік з чергового засідання Педагогічної ради коледжу. Колективом було обговорено ряд важливих питань. Присутнім було повідомлено план роботи Педагогічної ради на 2023-2024 н.р., який розглянули та затвердили.
В.о. директора Олена Воронцова ознайомила з підсумками діяльності коледжу в 2022-2023 н.р та перспективами розвитку на 2023-2024 н.р.
Світлана Висицька, заступник директора з навчально-виховної роботи, проаналізувала виховну роботу коледжу за 2-й семестр 2022-2023 н.р. та висвітлила завдання поточний навчальний рік.
Виступили відповідальні секретарі приймальної та відбіркової комісії (Наталія Рибалка, Ольга Ситнік). Вони розповіли присутнім про результати вступної кампанії 2023 року.
В.о. директора Олена Воронцова проінформувала колектив про організацію освітнього процесу у 2023-2024 н.р., ознайомила присутніх із педагогічним навантаженням викладачів.
Лідія Назарова, заступник директора з навчально-методичної роботи, ознайомила з ОПП та навчальними планами на 2023-2024 н.р., які були розглянуті та затверджені.
Любов Солод, методист коледжу, проінформувала колектив про графік проходження курсів підвищення кваліфікації та атестацію педагогічних працівників. Були розглянуті звіти викладачів та затверджені сертифікати підвищення кваліфікації викладачів.
Олена Воронцова, побажала всім присутнім мирного неба, натхнення, плідної співпраці та реалізації поставлених цілей!
Перше вересня – завжди урочистий і надзвичайно хвилюючий день, це свято відкриття нових знань, початок нових звершень, важливий етап на шляху до професійного становлення. Це свято віри в майбутнє, бо зерном знань живе Україна!
Дорогі наші студенти, шановні батьки, викладачі та співробітники! Прийміть теплі та найщиріші вітання з Днем знань від в.о. директора коледжу Олени Воронцової.
Нехай цей рік почнеться вдало і проходить успішно, нехай кожен день знаменується хоч навіть і маленькою, але перемогою! Бажаємо вам креативних ідей, гарного настрою, доброго здоров’я, позитивних емоцій. Нехай новий навчальний рік буде легким і плідним, подарує безліч можливостей проявити ваші здібності та таланти, нехай кожен реалізує свої плани! Бажаємо всім миру, щастя, любові, добробуту! Віримо в ПЕРЕМОГУ!!!
24 серпня Україна відзначає найбільше державне свято – День Незалежності. Воно встановлене на честь ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР Акту проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю.
Для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями. Вони спонукали до боротьби за незалежність. У XX столітті наш народ декілька разів здобував державність. Тому правильно вважати, що 24 серпня 1991 року Україна відновила незалежність. Важливим кроком до повернення історичної справедливості стало ухвалення 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України. Тоді Верховна Рада УРСР підтримала прагнення народу ліквідувати політичну та економічну залежність від московського центру і розбудовувати самостійну державу, відроджувати національну культуру, історичну пам'ять.
Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року спирався на Декларацію про суверенітет. А результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року стали найпереконливішим підтвердженням волі народу.
Постання суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР, остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи імперського типу. Це стало початком нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави.
Незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи та головна перешкода для російського імперіалізму, який намагається політично, економічно та духовно поглинути Україну. Нині ми продовжуємо боротьбу за власну свободу та незалежність і боротимемося до звільнення від окупанта останнього сантиметра української землі.
З нагоди Дня Незалежності нашої держави бажаємо вам миру, злагоди, міцного здоров’я, великого родинного щастя, взаєморозуміння та добробуту. Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а ваші добрі справи примножать славу рідної України!
20 березня 2023 року відбулося засідання атестаційної комісії Відокремленого структурного підрозділу «Донбаський аграрний фаховий коледж Луганського національного аграрного університету» (у дистанційному режимі). За результатами роботи атестаційної комісії ухвалене рішення:
Голубова Ганна Сергіївна присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»,
Ловчикова Ярослава Олександрівна присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»,
Пристінський Ігор Володимирович присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії»,
Патутіна Валентина Клементьєвна відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»,
Ситнік Ольга Володимирівна присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»,
Усова Ніна Олександрівна присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»,
Черкашин Леонід Федорович відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст».
Атестаційна комісія ВСП ДАФК ЛНАУ порушила клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» викладачів Бовздаренко М.Р., Євсюкової А.О., Карпова Г.А., Києнко О.А., Тараніка С.М. та присвоєння кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» викладачам Васюку С.М., Журавльову О.О., методисту Солод Л.С.
Засідання Педагогічної ради відбудеться в онлайн-режимі 12.01.2023 р. о 12-00 год. Посилання на відеоконференцію: meet.google.com/ahh-wdyq-ufs.
Порядок денний:
Звіт про роботу навчальних відділень за 1-й семестр 2022-2023 н.р. та завдання на наступний семестр Доповідачі: завідувачі відділень Зозуля Л.О., Македонська Г.В., Байбара О.А., Євсюкова А.О.
Звіт про виховну роботу за 1-й семестр 2022-2023 н.р. та завдання на наступний семестр Доповідачі: заступник директора з навчально-виховної роботи Висицька С.М., культорганізатор Рибалка Н.Є.
Звіт про методичну роботу за 1-й семестр 2022-2023 н.р. та завдання на наступний семестр Доповідач: методист Солод Л.С.
Звіт про роботу навчально-виробничого центру за 1-й семестр 2022-2023 н.р. Організація практичного навчання в коледжі Доповідачі: завідувач навчально-виробничого центру Єгорова І.А., завідувачка практичним навчанням Комбарова Н.М.
Затвердження складу приймальної та відбіркової комісії коледжу Доповідач: в.о. директора Воронцова О.М.
Ми вдячні вам за те, що ви ціною свого здоров'я та життя бороните кордони України та захищаєте її інтереси; твердо тримаєте позиції та відбиваєте напади ворогів, щоб ми могли жити в затишних оселях, вчитися та працювати.
Сьогодні наша країна відзначає День Збройних Сил України. Саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Збройні Сили України», а у 1993 році постановою ВРУ цю дату проголошено національним святом – як нагадування про незламність українських захисників. Упродовж років становлення нашої Батьківщини армія формувалася, міцніла, зазнавала втрат і досягала здобутків.
День Збройних Сил України – свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, забезпечує обороноспроможність Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких ми можемо почуватися у безпеці. 6 грудня ми також вшановуємо пам’ять тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність і неподільність нашої країни.
Сьогодні Збройні Сили України – це тисячі високопрофесійних солдатів, сержантів, офіцерів і генералів, які виконують важливу місію, захищаючи суверенітет і незалежність нашої держави, демонструючи приклади мужності та патріотизму. Реалії часу вимагають від Збройних Сил високої бойової готовності, стійкості та героїзму, прийняття ефективних оперативних рішень.
У День Збройних Сил України зичимо військовослужбовцям міцного здоров’я і незламної віри, сміливих ідей і добрих надій, незгасимого оптимізму і відмінного виконання всіх поставлених завдань. Нехай любов до Батьківщини, людська повага та вдячність надихають вас на нові звершення в благородній справі служіння українському народу! Бажаємо вам та вашим родинам миру та злагоди.
Шановні колеги! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня працівників сільського господарства!
Це свято – визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо нашої країни, це хвала мозолястим рукам селян, які знають справжню ціну хлібу. Лютий 2022 року назавжди змінив життя всіх жителів України, але незважаючи на бойові дії, аграрії продовжують працювати: сіяти хліб, збирати врожаї, піклуватися про продовольчу безпеку нашої країни.
Праця у сільському господарстві потребує глибоких знань, умінь, професійної майстерності і любові до рідної землі. Аграрні заклади роблять свій внесок у розвиток та досягнення високих результатів галузі: готують сучасних фахівців, здатних опановувати інноваційну техніку, мислити і вирішувати складні питання, відповідаючи на виклики часу.
Бажаємо вам успіхів у виконанні цієї важливої місії, розвитку творчого потенціалу, нових ідей та досягнень! Міцного здоров’я вам і вашим родинам! Миру, добра та злагоди!
Шановні здобувачі освіти Донбаського аграрного фахового коледжу Луганського національного аграрного університету!
Щиро вітаємо вас із Міжнародним днем студента! Це свято є уособленням молодості й краси, жаги до життя, нових можливостей, змін, відкриттів. Студентські роки – це час, коли людина опиняється на порозі дорослого життя, починає самостійно ухвалювати рішення та нести відповідальність за них. Студентські роки – найкращі, оскільки ви маєте безліч відкритих шляхів, досі не втілених мрій, планів на краще майбутнє. Скільки б людині не було років, вона завжди з теплом у душі згадує часи студентства.
Дорогі студенти! Ви даруєте нам нові позитивні емоції, творче натхнення й задоволення від педагогічної праці, щоденно переконуєте нас у величному майбутньому нашої країни, бо ви і є нашою надією на розквіт України.
Щиро бажаємо, аби весь багаж своїх знань ви використовували упродовж усього життя, а друзі, яких зустріли в коледжі, залишилися з вами на довгі роки. Зі святом! Зичимо кожному миру, злагоди, добробуту та переможної осені!
Шановне панство! 9 листопада 2022 року в нашій країні відзначається День української писемності та мови. Щорічно в цей день усі бажаючі приєднуються до написання Радіодиктанту національної єдності. Цьогорічний Радіодиктант – це, перш за все, українська акція єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського Радіо до Радіодиктанту може долучитися кожен, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для всіх нас час. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій. Війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об'єднує всіх нас.
Трансляція XXII Радіодиктанту національної єдності відбудеться 9 листопада об 11:00 за київським часом.
Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту стане українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України – Ада Роговцева.
Долучитися до участі в диктанті можна у будь-якому зручному форматі – трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах: в ефірі Українське радіо та Радіо Культура; в ефірі телеканалу Суспільне Культура; на сторінці ФБ Суспільне Новини, ютуб-каналі Українського радіо та Суспільне Новини; у додатку suspilne.radio або Дія.
Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту вимушеними переселенцями та українцями, які живуть за кордоном.
Долучайтеся, щоб вкотре показати світові нашу єдність!
Шановні колеги! У цей святковий день дозвольте висловити слова подяки за вашу працю, невтомний творчий пошук, самовідданість, високий професіоналізм, життєву мудрість, знання, чуйність і сердечне тепло, прагнення виховати соціально активних громадян, справжніх патріотів України.
Нехай і надалі ваші душі будуть наповнені світлом, а серця – любов’ю до обраної професії! Бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії й оптимізму, натхнення й здійснення всіх мрій та задумів, щедрих урожаїв на освітянській ниві. Хай над вами завжди сяє зірка людської вдячності всіх тих, кого ви вивели в самостійне життя і кому дали найнеобхідніше – знання! Нехай успіхи й перемоги окрилюють вас на нові звершення і здобутки на благо рідної України!
Шановні студенти, викладачі та співробітники! Вітаємо вас із найважливішим святом нашої держави – Днем Незалежності України!
Український народ пройшов довгий шлях до омріяної свободи та незалежності. Цей день – не просто свято, це символ неділимості та недоторканності земель України.
На жаль, цього року нам доводиться відзначати День Незалежності на полі кривавого бою, серед руїн наших прекрасних міст і сіл, із жагучим болем у серці від неймовірних втрат. Сьогодні ми захищаємо свій історичний вибір і право вільно жити на власній землі і робимо усе, що можемо, щоб разом вистояти в цій війні за нашу свободу, за нашу незалежність, за те, щоб Україна жила і процвітала. Лише завдяки нашій щирій і постійній підтримці одне одного, завдяки згуртованості та увазі до ближнього ми обов’язково переможемо! Як відзначив Президент України, це наша спільна боротьба. І буде наша спільна ПЕРЕМОГА!
Від щирого серця зичимо здоров’я, миру, сили і наснаги в усіх ваших справах, і нехай мрія про близьку Перемогу і краще майбутнє надихає вас на нові звершення в ім’я соборної незалежної демократичної процвітаючої України!
Вічна пам’ять усім, хто віддав життя за Україну! Вічна слава усім нашим захисникам та захисницям! Слава Україні!
Дозвольте привітати вас з успішним закінченням коледжу! Вчитися завжди було складно, але на вашу долю випали найскладніші і найстрашніші часи – спочатку пандемія, а тепер війна. Ви з честю впоралися з усіма викликами. І ось уже фініш – диплом про фахову передвищу освіту.
Для вас це перший крок у самостійний світ, де набуті в коледжі знання все частіше ставатимуть у нагоді та відкриватимуть перед вами нові можливості і перспективи професійного росту. Намагайтеся гідно нести статус випускника Донбаського аграрного фахового коледжу Луганського національного аграрного університету, прославляючи рідну alma mater славетними вчинками та корисними справами.
На жаль, у сьогоднішніх умовах ми не маємо можливості організувати традиційні святкові заходи, тому цьогоріч у групах проводяться онлайн-випускні: лунають пісні, вітання, щирі слова вдячності викладачам, а головне – побажання миру після нашої Перемоги.
Щиро бажаємо вам залишити в серцях яскраві, веселі та радісні спогади з коледжанського життя, взяти з собою в нову дорогу впевненість, рішучість, цілеспрямованість, красиву мрію і добру надію. Зичимо вам мирного неба, творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення всіх ваших мрій і життєвих планів! Нехай кожен день наповнює ваші молоді серця святковим настроєм і радістю, дарує любов, надійних друзів, приємні події. У добру путь, дорогі наші випускники!
Відокремлений структурний підрозділ «Донбаський аграрний фаховий коледж Луганського національного аграрного університету» тимчасово переміщений у місто Дніпро на базу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (будівля на проспекті Гагаріна, 72). Викладачі та студенти коледжу, незважаючи на складнощі сьогодення успішно завершують навчальний рік, а приймальна комісія коледжу вже готова до нової вступної компанії.
У 2022 році на нас чекає особливий вступ, але ми готові допомогти вам розібратися з будь-якою вашою проблемою.
Чекаємо на Вас! Разом ми подолаємо усі труднощі, повернемося до нашого українського Слов’янська і продовжимо працювати у рідних стінах!